IKARIKAR http://www.ikar.sk

BOSÉ NOHY V PRAHE A STOTISÍC V KEŠENI (Goro)23.2.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 35, Komentáre 0

 

Bolo to v roku 1985 - v roku, keď sa mala konať posledná celoštátna spartakiáda. To, že je posledná, sme nevedeli. Ďalšiu totiž zrušili až novembrové udalosti o niekoľko rokov neskôr. Nechcem tu rozpitvávať blahodarné účinky spartakiád na telesný a duševný rozvoj socialistického človeka. Bola to v prvom rade propagácia režimu, ktorý sa rád hrdil demokratickým statusom. Bolo to ako hladkať krokodíla a tváriť sa, že ide o prítulnú čivavu. Ale nie to som chcel.
Začiatkom jari v spomenutom roku sme sedeli v istom podniku a pripíjali na zdravie oslávenca Jožka. Tempo bolo divoké, každý už bol na plech. Pomaly sme sa zberali domov, keď sa zrazu zvonku ozval amplión. Akýsi chlapík v starej škodovke predával spartakiádne žreby. Za päť korún bola možnosť získať až stotisíc. Stačilo zotrieť tri rovnaké sumy!

Jožko vybehol von a kúpil celú skladačku. A potom sme so zatajeným dychom sledovali, ako žreby jeden po druhom zoškrabáva.
Prvých päť nič, ale pri šiestom sme boli vzrušení ako Biľak v náručí Brežneva. Jožko zotrel jedno políčko - 100 tisíc. Zotrel druhé po diagonále - 100 tis...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: