IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Boží démoni (2 časť) (HENRICH H. HUJBERT)12.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 16
prečítané 396, Komentáre 3

 

I
Opatrne sa stmievalo. Nekonečné zimné večery sa krátili a ustupovali pred rozpínavými dňami. V slabom vetre chuchvalce hmly lenivo poletovali medzi riadkami viniča. Na mladých pukoch sa začala zrážať večerná rosa.
Do chladného vzduchu vyfukoval v pravidelných intervaloch obláčiky pary. Po tvári mu začali stekať prvé kropaje potu. Olízal si pery – poznal už dokonale tú slanú chuť.
Odkedy beháva? Už si to vlastne ani nepamätá. Niekedy v tom období, keď na tvári vykvitlo prvé akné. Bod zlomu však nastal v odpovedi k svojmu nesmelému lístku od tajnej lásky - „že je tučný“. Zlomilo ho to. Nie však natoľko, aby strávil celé dni utiahnutý v rohu a venoval sa obľúbenej činnosti „tých“ utiahnutých a nevypočutých - prežieraniu. Začal športovať. Občas zašiel do posilňovne a pár krát obehol ovál na štadióne. Skúšal aj mnohé iné telom namáhané disciplíny, ktoré ho presvedčili, že nie každý sa naučí lietať. Dvíhanie činiek mu nevadilo, práve naopak. Mal rád pocit, keď sa mu tričko naplo aj na iných partiách, na aké bol zvyknutý. Keď začali spod bledej kože...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

marta29.3.2010
 

Velmi sa mi páči jazyk a štýl, aký používa autor. je tam krásna hra so slovíčkami, výrazmi a myšlienkami. perfektné čítanie.

Stanka21.3.2010
 

zaujímavé čítanie

Martin12.3.2010
 

zaujímavé profesionálne písanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

HENRICH H. HUJBERT

O mne

Zakrádajú sa mi do snov, mútia myšlienky, rozptyľujú pozornosť. Preto som zakaždým vyzbrojený perom a papierom, ako zbrojnoš mečom a štítom. Ak ich ja neporazím, dostanú ma. Áno, sú to príbehy a bažia iba po jedinom. To čo chýba nevoľníkom, čo ukradol žalár. Atrament kĺže po papieri a dáva im vytúženú slobodu. Sú pažravejší, než svorka krvilačných vlkov. Jedného porazím a namiesto neho nastúpi ďalší a ďalší. Už znova počujem vrčanie, čo ak to tentokrát bude medveď ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: