IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Boží démoni (4 časť) (HENRICH H. HUJBERT)14.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 15
prečítané 306, Komentáre 0

 

VII
Ďalší pohreb, vlastne dva ďalšie pohreby. Po štyroch dlhých dňoch konečne zelený vydali telá po konečnom rozpitvaní každej bunky tkaniva. Z dôkazových materiálov sa sformovali pozostatky. Pieta v krátkom časovom limite výsostne odbavila všetko potrebné a mohlo sa začať s ukončovaním.
Možno rodičia, možno polícia urýchlene, mimo stanovených smerníc všetko dohnala k aktu poslednej rozlúčky. A tak sme tam opäť stáli nad zívajúcimi hladnými jamami nasýtenými truhlami. Každý z pohrebných obradov sa konal v iný deň. Nič im nie je sväté. Ani päť ročný vzťah Martin s Janou korunovaný snubným prsteňom, nepresvedčil ich rodičov o spoločnom hrobe. Možno v tom bola sebecká materinská láska, ale myslím, že hlavným dôvodom sa stal nekonečné náboženské problémy o panenstve matky Márii a inými „svetskými drobnosťami“. Večný spor dvoch konkurujúcich cirkevný firiem v strednej Európe. Tak sme strávili dva dni po sebe na tichých cintorínoch. Nad hrobmi sa s vôňou kadidla niesli náreky, a čierna farba opäť pokryla naše telá a mysle.
V deň prvého, Martinovho pohrebu v piatok sme...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

HENRICH H. HUJBERT

O mne

Zakrádajú sa mi do snov, mútia myšlienky, rozptyľujú pozornosť. Preto som zakaždým vyzbrojený perom a papierom, ako zbrojnoš mečom a štítom. Ak ich ja neporazím, dostanú ma. Áno, sú to príbehy a bažia iba po jedinom. To čo chýba nevoľníkom, čo ukradol žalár. Atrament kĺže po papieri a dáva im vytúženú slobodu. Sú pažravejší, než svorka krvilačných vlkov. Jedného porazím a namiesto neho nastúpi ďalší a ďalší. Už znova počujem vrčanie, čo ak to tentokrát bude medveď ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: