IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Boží démoni (6 časť) (HENRICH H. HUJBERT)16.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 15
prečítané 296, Komentáre 0

 

XI
„Už idem!!!“ kričal som úplne zbytočne pri behu k dverám.
Celý dom naplnil nepríjemný zvuk zvončeka vyrobeného niekde v lacnej Ázii, sprevádzaný naliehavým búchaním. Tento súzvuk násilných tónov sa opakoval asi päť krát, kým som konečne otvoril dvere.
Nestačil som ani poriadne stlačiť kľučku a do chodby sa vrútila Ala. Hneď som si všimol jej smutného výrazu v tvári, ktorý sa snažila bezúspešne skryť a hrala silnú ženu. Tie roky strávené v jej blízkosti ma naučili čítať z nej, aj keď sa občas pokúšala vytrhnúť niektoré strany.
„Á, to si ty? Ahoj.“ Nahol som sa k nej, ale hneď som sa odtiahol. Ešte stále vo mne zostával ten pud minulosti dať jej pusu. Aj keď sa roztrhlo naše puto lásky ostávali sme stále dobrými kamarátmi a niektoré veci ani rozchod nedokázal vymazať.
„Som rada, že ma spoznávaš, čakal si niekoho iného?“ ani sa nezastavila a smerovala rovno do mojej izby susediacej s obývačkou. Dávala jasne najavo, že jej príchod nesprevádza dobrá nálada. Dokonca si ani nenavliekla svoje obľúbené papuče s plyšovými mačacími hlavam...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

HENRICH H. HUJBERT

O mne

Zakrádajú sa mi do snov, mútia myšlienky, rozptyľujú pozornosť. Preto som zakaždým vyzbrojený perom a papierom, ako zbrojnoš mečom a štítom. Ak ich ja neporazím, dostanú ma. Áno, sú to príbehy a bažia iba po jedinom. To čo chýba nevoľníkom, čo ukradol žalár. Atrament kĺže po papieri a dáva im vytúženú slobodu. Sú pažravejší, než svorka krvilačných vlkov. Jedného porazím a namiesto neho nastúpi ďalší a ďalší. Už znova počujem vrčanie, čo ak to tentokrát bude medveď ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: