IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Boží démoni (7 časť) (HENRICH H. HUJBERT)18.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 15
prečítané 325, Komentáre 2

 

XII
V športe by to prirovnali úspešnému hattricku, ale skutočnosť bola chmúrnejšia. Stačili tri dni a koleso mojich priateľov, ktoré sa okolo mňa sťahovalo úplne zmizlo. Hattrick so štyrmi bodmi.
Dozneli žalostné výstreli a nad Aleniným hrobom som ostal stáť sám. Každý mal zrazu niečo iné, lepšie na práci než sledovať pohrebnú službu s povinnou výbavou zahrabávať vyplnený otvor.
Pripadal som si ako posledný pokazený zub v deravých ústach živej múmie. Nikto sa nenašiel kto by mi položil ruku na rameno a povedal, že by nemali rodičia prežiť svoje deti. Žiaľ ten zákon niekto zrušil. Alenina mama radšej na mňa ani nepozrela, ale niekde na zátylku som cítil jej myšlienky, že môžem za to len a len ja. Možno áno a možno budem aj ja ďalší zárez v poradí.
A je to tu. Ešte mi nedozneli v hlave žalospevy keď sa domov konečne vrátili rodičia. Ich príchod bol ako veľké bum. Ani pestrofarebné transparenty na privítanie by nepomohli.
Pracoval som sa tom – aj keď mi to nevychádzalo – aby môj svet sa vrátil späť do priamky, ktorú mi narysovali sami rodičia. Na niektoré v...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

marta29.3.2010
 

zlatka, aj mne sa to velmi páči! čítala som a nedýchala :)

Zlatka22.3.2010
 

niečo tak zaujímavé som dávno nečítala je to výborné

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

HENRICH H. HUJBERT

O mne

Zakrádajú sa mi do snov, mútia myšlienky, rozptyľujú pozornosť. Preto som zakaždým vyzbrojený perom a papierom, ako zbrojnoš mečom a štítom. Ak ich ja neporazím, dostanú ma. Áno, sú to príbehy a bažia iba po jedinom. To čo chýba nevoľníkom, čo ukradol žalár. Atrament kĺže po papieri a dáva im vytúženú slobodu. Sú pažravejší, než svorka krvilačných vlkov. Jedného porazím a namiesto neho nastúpi ďalší a ďalší. Už znova počujem vrčanie, čo ak to tentokrát bude medveď ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: