IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Boží démoni (8 časť - ukončenie) (HENRICH H. HUJBERT)26.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 19
prečítané 440, Komentáre 7

 

 

 XIII
Týždeň prežitý, v blúznivom sne. Na striedačku putovalo moje telo medzi zafajčenou vypočúvacou miestnosťou a sterilnými stenami. Či zelení, alebo bieli neurčili žiadnu diagnózu, ktorá by ma poslala na to správne oddelenie. Hora známych fotiek, blikajúci monitor a zvedavé oči ma sprevádzali dňom i nocou. Prúdy otázok sa vinuli okolo mňa a dychtivé tváre čakali na veľké finále. Nedočkali sa. Žiadna stopa, žiadne odhalenie, len ďalšie hodiny strávené medzi beznádejou. Na konci toho všetkého naplnený zbytočných predsudkov do života som dostal priepustku.
Privítal ma čerstvý vzduch plný exhalátov a čaro ozónového slnka. Všetko stratilo svoje sýte farby, vybledli radosti. Rýchlo som sa ponáhľal do klamného bezpečia chladných tehlových stien, ktoré pre mňa už navždy stratili svoju auru bezpečia. Zapečatený dom čakal iba na vyslobodenie z mravčích pút, aby prijal pod svojou poškvrnenou strechou poslednú obeť. Páska stále nebojácne krížila dvere a zakazovala vstup. Padla dole ako hrdina v prvej línii. Dvere sa po týždni otvorili a vpustili dnu slnečný lúč. Vo svetle...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Brano19.7.2010
 

Túto tematiku som doposiaľ poznal len z filmu. V knižnej podobe sa viac prejaví to očakávane mrazenie pri detailnom opise smrti. Je cítiť, že autora dosť fascinuje pohrávanie sa so smrťou.
Keďže mám rád krváky, ja som si rozhodne prišiel na svoje.

Buri29.4.2010
 

Dostala som pozvanie na čítanie. Jednoznačne za 5. Neľutujem jediného slova, riadku či minúty. Konečne čisto\"krvný\" horor kde upíri nežiaria na slnku ako diamanty. Paráda.

Tsilia31.3.2010
 

skvelé,aj keď vampíry a iná háveď nie sú moja \"krvná skupina\".Vidno,že autor má veľa načítané z oblasti hororu a fantastiky.Príbeh má spád,brilantne opisuje prostredie a nešetrí nikoho...supééér

René Salic30.3.2010
 

hmmm, dobrééé....

húsatko30.3.2010
 

aj ked tento žáner neoblubujem, čítalo sa to skvele trošku zhustit hlavný dej a neodbiehat aj ked brilantným opisom vedlajších udalostí.

Robo30.3.2010
 

je to super vynikajúce ani jedna časť ma nesklamala chválim autora je to paráda

marta29.3.2010
 

tak. dočítané na jeden nádych ! mimoriadne dobre sa to čítalo, bolo mi trošku ľúto, ako rýchlo mizli hlavné postavy :) zimomriavky fungujú :) autorovi veľká pochvala!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

HENRICH H. HUJBERT

O mne

Zakrádajú sa mi do snov, mútia myšlienky, rozptyľujú pozornosť. Preto som zakaždým vyzbrojený perom a papierom, ako zbrojnoš mečom a štítom. Ak ich ja neporazím, dostanú ma. Áno, sú to príbehy a bažia iba po jedinom. To čo chýba nevoľníkom, čo ukradol žalár. Atrament kĺže po papieri a dáva im vytúženú slobodu. Sú pažravejší, než svorka krvilačných vlkov. Jedného porazím a namiesto neho nastúpi ďalší a ďalší. Už znova počujem vrčanie, čo ak to tentokrát bude medveď ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: