IKARIKAR http://www.ikar.sk

BOZK MEDÚZY (Grzo)6.11.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 46, Komentáre 2

 
BOZK MEDÚZY Kapitola 1
                                                PROLÓG
 
          Dave nemohol tušiť, že ostrov skrýval viac tajomstiev. Obyvatelia ich dobre strážili pred svetom a nemali najmenší dôvod zviditeľňovať. Čo pre nich okolitý svet predstavoval? Pre väčšinu neznamenal nič, nakoľko o jeho existencií vedeli len okrajovo. Milovali svoj kúsok domova ukrytý pred zrakom ostatných v samotnom srdci Indického oceánu. Obklopený rozmanitou krásou prírody žili v duchu miestnych tradícií podobne ako predchádzajúca generácia. Zachovávanie rituálov svojich predkov dodržiavala prinajmenšom skupina obyvateľstva čo verila, že život je knihou s príbehom bez konca. Keď jedna strana končila na druhej sa začal písať nový a spolu s ním i ďalšie osudy.
        Väčšina ostrovanov ani netušila ako dva rozdielne elementy postupne podmaňovali ich životy. Moc a sila prírody je nepredvídateľná, čosi podobne by sa dalo tvrdiť o ľudskej. Medzi nimi a ich výsledkami však pretrvávali zásadné rozdiely. Pokiaľ príroda spravidla udržiavala rovnováhu, výsledok ľudskej odzrkadľoval konanie...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.27.11.2017
 

Skús jednoducho, akčne, s ťahom na bránku. Inak nezaujmeš, zatiaľ sa čitateľom nechcelo tvoje dielo ani len otvoriť.
Oprav chyby: v ambulancií = v ambulancii a pod., výnimočnosť spočívala tam (správne = v tom).
Učeš priame reči - replika jedného aktéra nemôže byť v dvoch rečiach, teda medzi dvoma uzavretými úvodzovkami, ak medzitým do toho nevstúpila iná osoba.
Zreálni dialógy - všetci sa totiž rozprávajú ako roboty, ako naprogramovaní na identickú kostrbatosť a prílišný pátos, bez rozdielu dieťa - lekár - matka. A v ich vyjadrovaní predsa musí byť rozdiel.
Vkladaj čiarky na správne miesta.

Nevypísaný, toporný text bez zvratov nezaujme, aj keď sa za ním skrýva zaujímavý príbeh - ak tam naozaj je, treba ho spod marasu vytiahnuť.

Pali G.28.11.2017
 

Alia S. ďakujem za tvoju reakciu a postrehy. Bohužiaľ štylistika není moja silná stránka a súhlasím s tebou. Rozhodne treba zosúladiť určité dejové, či osobnostné vlastnosti aktérov. Toho som si vedomý podobne i chýb, kostrbatosť u priamej reči- dialógov. Veľmi si cením tvoje slová, predovšetkým snahu mi pomôcť a okresať moje myšlienky čitateľnejším spôsobom. Pokiaľ by bol záujem prečítať si aj iné kapitoly, nájdeš ich s rovnakým názvom, ale pod iným menom autora. Moja začiatočnícka chyba...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Grzo

O mne

Najprv prišla nepatrná myšlienka, neskôr nápad. Nakoniec je z toho pár strán myšlienok, s ktorými sa chcem podeliť. Želám pohodové čítanie a poprosím i komentáre. Neuveríte, ale i tie dokážu veľa. Ďakujem.
P.S. : Vitajte vo svete môjho magického realizmu

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: