IKARIKAR http://www.ikar.sk

BOZK MEDÚZY (Pavol Grzanka)7.11.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 202, Komentáre 1

 
BOZK MEDÚZY Kapitola 1
                                               PROLÓG
 
          Dave nemohol tušiť, že ostrov skrýval viac tajomstiev. Obyvatelia ich dobre strážili pred svetom a nemali najmenší dôvod zviditeľňovať. Čo pre nich okolitý svet predstavoval? Pre väčšinu neznamenal nič, nakoľko o jeho existencií vedeli len okrajovo. Milovali svoj kúsok domova ukrytý pred zrakom ostatných v samotnom srdci Indického oceánu. Obklopený rozmanitou krásou prírody žili v duchu miestnych tradícií podobne ako predchádzajúca generácia. Zachovávanie rituálov svojich predkov dodržiavala prinajmenšom skupina obyvateľstva čo verila, že život je knihou s príbehom bez konca. Keď jedna strana končila na druhej sa začal písať nový a spolu s ním i ďalšie osudy.
        Väčšina ostrovanov ani netušila ako dva rozdielne elementy postupne podmaňovali ich životy. Moc a sila prírody je nepredvídateľná, čosi podobne by sa dalo tvrdiť o ľudskej. Medzi nimi a ich výsledkami však pretrvávali zásadné rozdiely. Pokiaľ príroda spravidla udržiavala rovnováhu, výsledok ľudskej odzrkadľoval konanie z...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.5.12.2017
 

Vzhľadom na hlušinu, pod ktorou možno je ojedinelý príbeh pochovaný, som nedočítala ani 1. okienko. Jediná veta vo mne nevzbudila zvedavosť.
Je jedno, pod koľkými menami tu budeš mať príbeh zaregistrovaný, dôležité je spraviť s ním niečo, aby od prvých momentov zapôsobil, aby vzbudil záujem. S prístupom \"čičrania\" sa v každom detaile a obliepania podstatných slov nepodstatnými, čím iba predlžuješ vety, odseky, ale neriešiš nič, u čitateľov nepochodíš.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Pavol Grzanka

O mne

Najprv prišla nepatrná myšlienka, neskôr nápad. Nakoniec je z toho pár strán, s ktorými sa chcem podeliť. Želám pohodové čítanie a poprosím aj kritické komentáre. Neuveríte, ale tie dokážu veľa. Ďakujem.
P.S. : Vitajte vo svete môjho magického realizmu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: