IKARIKAR http://www.ikar.sk

Brat v mojom tieni (Akai Hasu)23.12.2016
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 152, Komentáre 5

 
Temný pohľad
    Zobudil som sa neskoro večer. Vonku už zapadalo slnko a ja som si hneď uvedomil, čo sa to dneska dialo. Cítil som sa z toho veľmi divne a začal som si myslieť, že som sa zbláznil. Musel som sa nejak presvedčiť, že je všetko v poriadku a preto som sa zo svojej izby radšej pobral preč. Žiadna závrať ani nič podobné. Vyzeralo to, že som mal asi fakt len zlý deň. Toľko jedla na jednom mieste, ach tá naša kuchyňa. Pri jedle som na všetko pomaly zabudol. Predsa len s plným bruchom sa určite lepšie učí a mňa zajtra čakajú dve písomky. Pobral som sa do izby, ale naučiť sa niečo bolo v tej chvíli nemožné. Nech som sa snažil akokoľvek, nešlo to. Vytiahol som papier a ceruzky, a nakreslil som tmavú postavu, ktorá sa objavila v mojom sne. Stále mi vŕtala hlavou a nedala mi pokoja. V tom však prišla do izby moja mama a nebola to vhodná chvíľa. Zľakol som sa a papier mi padol na zem. Horšie to už ani nemohlo byť. Jedným okom zazrela  moju kresbu a jej výraz nebol veľmi pozitívny. 
„Čo to kreslíš?!"
„Nič, len domáca úloha z výtvarnej výchovy."
Neviem či mi to uverila,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Branislav Petrus 7.3.2017
 

Som rád, že tu mám niekoho ako si ty, kto mi poradí a pozrie sa mi na to. Teraz som tu už dlhšiu dobu nebol, ale konečne som sa vrátil. Tak uvidíme, čo to dá. Budem sa naozaj snažiť, aby si pokračovala v čítaní a aby to nakoniec všetko dobre dopadlo. :P :) A ak by sa dalo, existuje na teba nejaký kontakt? Mail alebo niečo? Tam by sme mohli prebrať všetky tie moje chyby a ak by si mi mohla poradiť, bol by som veľmi rád.:)

Mona7.2.2017
 

Ahoj. Takže ďaľšia rada - novú kapitolu pridávaj vždy zvlášť, nedopĺňaj predchádzajúcu, pretože čitateľ musí hľadať medzi riadkami, kde skončil. Pridávaj vo veľkosti písma minimálne 5, inak máš veľmi malé písmo a ťahá to oči.
Opäť som postrehla, že miešaš minulý a prítomný čas.
Nadmerne používaš slovíčko /som/, v mnohých vetách sa dá eliminovať (Zatvoril som oči a objavil (som) sa vo svojom svete)
Ako som sa zamýšľal, vôbec som si nevšimol ako sa môj svet ponoril do temnoty - zamýšľajúc sa som si neuvedomil, že môj svet sa ponoril do temnoty / zamýšľajúc sa som nepostrehol, že môj svet pohltila temnota.. Takýchto viet je mnoho. Dali by sa prerobiť a text by bol menej kostrbatý. Je treba na tom ešte zapracovať.
Už to nebolo len neznáme dievča, ale aj iná neznáma bytosť - v jednej vete 2x neznámy, je to rušivé. Skús - už to nebolo neznáme dievča, ale záhadná/tajomná/desivá bytosť. Slovíčko aj úplne vynechaj, inak to znie, akoby to dievča bolo 2v1 a to zatiaľ nevieme.
V celom texte chýbajú rôzne čiarky. Nebudem vypisovať konkrétne vety, to by bolo na dlho.
Načo som mu vlastne povedal dobrú noc - je to otázka, na konci ti chýba otáznik.
Zatvoril som oči a prebudil (som) sa vo svojom svete. Táto veta sa opakuje príliš často. Stačí písať - zatvoril som oči. A my už vieme, že je tam. :)
Odčlenil som sa od všetkých a začal (som) žiť život samotára.
Nasledoval som bračekov hlas a dúfal (som), že na konci uvidím svetlo.
Môj plač spôsobil v strážnikovi ľútosť - správne je vyvolal, nie spôsobil.
Predsa len som bol len dieťa (priveľa len). Je toho oveľa viac, ale všetko vypisovať by trvalo večnosť.
Všimla som si, že si protirečíš. Podávaj presné informácie a drž sa ich. Napr. popisuješ, že braček nemá telo, je dajme tomu, nehmotný. Chvíľu nato popisuješ upratovačku, ktorej Ethan ukradol predmet a presunul ho do kufra. Ak bol braček nehmotný, nemohol mať vo vačku hmotný predmet a naopak, ak sa to skutočne stalo, bol to bračekov trik a dialo sa to v sne ako predstava. Reálne sa to diať nemohlo, pretože tieto dve veci sa vylučujú. Ethan teda nemohol mať radosť z toho, že dokázal silou myšlienky presunúť predmet. Na tieto veci si musíš dávať pozor, čitatelia sa zamýšľajú nad detailami. Ďaľšie, čo sa navzájom bije: píšeš, že kamaráti mu boli ukradnutí, ale stále ich mal rád. Tak buď alebo. Nemôžeš mať niekoho rád a súčasne ti je ukradnutý.
Videl som zomierať nevinných ľudí. Chodili ku mne a prosili ma o pomoc - týmto dvom vetám úplne nechápem. Najprv umreli alebo prišli za ním a on ich zabil? či ako?
\"Vyzeráš zamyslene, Ethan, \"spýtal sa ma braček - no nespýtal, iba skonštatoval. Ak by sa spýtal, veta by znela: \"Si zamyslený, Ethan?\" Na toto tiež pozor, všimla som si to pri viacerých vetách.
Prehrávať majú právo len slabí a nepripravení - celé zle. Prehrávať môžu len slabí a nepripravení (majú právo by znamenalo, že majú nejaké privilégium. A kto by chcel privilégium prehrať? :D premýšľaj nad slovami, ktoré používaš a ako znejú v súlade s niečím)
nedokázal som zo seba dostať ani jedno jediné slovo - ani jedno jediné sú tri zbytočné slová idúce po sebe, vyber si jedno - nedokázal som zo seba dostať ani slovo / nedokázal som zo seba dostať jediné slovo. Opäť je to jedno z mnohých, zbytočne nafukuješ text používaním zámen, synoným a opakujúcich sa slov. Uvediem príklad (vítal ma s úsmevom na tvári - na tvári zbytočné, pretože každý vie, že úsmev môže byť jedine na tvári, nie na nohe / ruke. Zamával mi rukou - opäť, málokto máva nohou, logicky rukou, čiže to slovko je úplne zbytočné. Snáď chápeš, načo narážam.
Celkovo som z toho trochu zmätená. Ethan premýšľa veľmi chaoticky, chvíľu má obavy, chvíľu chce zabíjať. Chápem, že o to práve ide, ale preskakuješ príliš rýchlo medzi jeho emóciami. Dej treba prepracovať plynulejšie a zrozumiteľnejšie. Skáče ti jedno cez druhé a čitateľ sa stráca. Každopádne budem čítať ďalej, zaujíma ma, čo sa z toho vykľuje :)

Akai Hasu 6.2.2017
 

Ahoj, som rád za akúkoľvek reakciu. :P :) Jasné, že budem písať aj ďalej. Ak si myslíš, že to je kliše, tak určite pokračuj v čítaní, lebo tomu tak určite nebude. :P Dej bude za chvíľu taký, že ho nebudeš vedieť predvídať. To ti sľubujem. :P Taktiež to určite nebude fantasy. Dobre priznám sa, teraz to tak môže vyzerať, ale dej sa otočí o 360 stupňov. Určite sa máš načo tešiť. :P Určite si tvoje slová zoberiem do úvahy a ešte dnes si prečítam niečo ako \"Trhlina\". :P :)

Mona6.2.2017
 

Super, teším sa. Ako vravím, námet sa mi páči, takže sa tu ešte zastavím.. Nedá mi to, ale ak sa to otočí o 360 stupňov, tak tam veľká zmena nebude :D dobre som sa pobavila. Zrejme si myslel 180 :). Každopádne som zvedavá na pokračovanie. Mám rada takéto záhadné príbehy..

Mona6.2.2017
 

Ahoj :) vopred sa ospravedlnujem za absenciu diakritiky ale pisem z mobilu. Namet je celkom zaujimavy ale chcelo by to prepracovat. Opakuju sa ti slova a casto v 2-3 vetach opisujes jednu a tu istu vec. Je to trochu kostrbate. Skus si to po sebe precitat tu na MT ja si napr. vsimnem viac chyb vo svojom romane ked ho citam v pdt na mobile alebo tu. Dalsia vec co bol aj moj velky problem kym ma neupozornili je caste pouzivanie zbytocnycy zamen... nemal som (moc) na vyber...ako to (len) bolo mozne... potom som si vsimla ze nedodrziavas rovnaky cas.. obcas pises v minulosti obcas v pritomnosti. Je to rusive vyber si jeden. Doporucila by som vela citat. Nasla som gramaticke chyby bolo ich vela kazdu nebudem vypisovat. Ak pises priamu rec a za nou pokracuje vedlajsia oddeluj ciarkou nie bodkou (\"dobre rano,\" pozdravil som.)
Na koniec musim dodat ze to na mna posobi ako klise. Spolu zmenime svet osud nas spojil a podobne blaboli dnes uz nie su v mode. Namet je fajn ako som spominala ale dolezite je vediet fantasy podat.. na zaciatok si si vybral velmi narocny zaner mal by si skusit nieco jednoduchsie pretoze v tomto este tapas co je citit zo stylu pisania. A opat sa budem opakovat vela vela citaj. :) kapitoli pokojne pridavaj dalej nevzdavaj sa mnoho ludi ti poradi a upozorni ta na chyby :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Akai Hasu

O mne

Som neobyčajný chlapec, ktorý v živote prežil magickú vec. Myslíte si, že sa skončila? Nie. Pokračuje a tiahne sa a spoločne so mnou tvorí novú osobnosť. Myšlienky, ktoré mnou prúdia sú pripravené zazrieť svetlo sveta. Nech sa páči!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: