IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bugy (Roman Bášti)14.6.2010
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 29, Komentáre 0

 
Bugy
BUGY.
Na jednom nie veľkom dvore, pri rodinnom dome, žije malý, huňatý, čierny psík. Myslím si, nepátral som po tom, ale asi existuje kalendár s menami pre psy a mačky, pretože inak si to neviem vysvetliť, ako to mohlo vzniknúť. Totiž to, keď sa tento štvornohý chlpáč narodil, jeho dvojnohí najbližší, všetci vieme, že to asi neboli na dvoch nohách skákajúce kengury, ale istotne to boli ľudia a tí to teda boli, čo mu dali nezvyklé meno. Ktovie odkiaľ nabrali, či ho vymysleli, alebo niekde našli, ale nazvali ho jednoducho,
Bugy.
Huňatý strážny psíček je na dvore väčšinu času sám, lebo deti a dospelí, čo tam bývajú, sú doobeda preč, a poobede sú zalezení v dome. Či je slnko, či je dážď, stále je na gazdovstve a stráži ho. Má svoju búdu, ale radšej je vonku, kde sa odohráva život plný dobrodružstiev. Človek by povedal, čo taký dvor, čo sa tam môže udiať!?
Nič!
Musí to byť ohromná nuda behať po ohradenej záhrade. Poviem vám, ja by som sa na jeho mieste unudil k smrti. Keby ste ho však chvíľu pozorovali, zistili by ste, že vôbec nie je sám, a že sa vôbec nenudí.
„Hav. To je r...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Roman Bášti

O mne

až v mojich memoároch

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: