IKARIKAR http://www.ikar.sk

BULESS: Nový život bez chlapa
 

6,42 € (internetová cena)

6,20 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

     „Táto kniha sa číta sama,“ tvrdí moderátorka Adela Banášová. Komplikovaný vzťah, vášnivé erotické hry, šokujúce zvraty a prekvapivá pointa. Na knižný trh prichádza moderný, dynamický román zo súčasnosti Nový život bez chlapa. „Rozhodne som sa pri jeho čítaní nenudila, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí,“ dodáva populárna moderátorka. Patrí medzi viaceré známe tváre, ktoré si novinku prečítali a doslova si na nej zgustli. „Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými,“ súhlasí jej moderátorská kolegyňa Jarka Hargašová-Lajčáková.


     Nový život bez chlapa napísali dvaja autori pod pseudonym Buless a podľa informácií vydavateľstva Ikar ide o mediálne známych ľudí, preto chcú zostať anonymní. „Ľahko ma to vtiahlo do deja a je nepostrehnuteľné, že to písali dvaja autori,“ čuduje sa speváčka Beata Dubasová. Na vyše 150 stranách rozohrávajú príbeh ambicióznej novinárky Niny a jej partnera Alexa, ktorý ju postupne zneisťuje, deptá, ponižuje a zosmiešňuje. „Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú tie najtvrdšie,“ myslí si Adela Banášová a podľa nej je najšokujúcejšie, keď si uvedomíte, aké absolútne bežné môžu byť dramatické udalosti, o ktorých si v novele prečítate. V každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. „Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala,“ dodáva.

 

     Knihu si na dovolenke na Hvare prečítal aj v súčasnosti najčítanejší český autor Michal Viewegh. „Talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a majstrovsky napísaný,“ hovorí autor viacerých bestsellerov, ktoré boli aj sfilmované. Pre náročnejšieho čitateľa by sa podľa neho dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života. Letné, oddychové čítanie, ako to zrejme aj autori zamýšľali, myslí si M.Viewegh a dodáva: „Pri čítaní ich príbehu som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.“

 

     Áno, hoci Alexove zhadzovania a urážky Ninu zraňujú, rozchod tvrdošijne odmieta. Úplne opantaná erotickými hrami odmieta analyzovať každý varovný signál aj zistenia svojej priateľky. Precitne, až keď Milena za nevyjasnených okolností zahynie. Vytriezvenie však znamená ďalšie nečakané komplikácie, na ich riešenie nestačí ani alkohol, ani odhodlanie skoncovať s Alexom. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne... „Je to rozhodne zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky,“ odporúča moderátorka Matka Brychtová. „Knižka je napísaná ľahkým perom a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca.“ A práve ten vás šokuje, hoci ho možno tušíte posledné desiatky strán. Stále si však nie ste istí, váhate... „Páčili sa mi práve tie prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky,“ prikyvuje B.Dubasová.

 

     Podľa terapeutky Moniky Herdovej je príbeh autentický a presvedčivý. Téma, ktorá oslovuje veľa žien. Príbeh, pri ktorom si uvedomíte, že aj horlivá túžba môže zabíjať a kladiete si otázky: „Čo to so sebou my ženy robíme, keď sme schopné až takto ohnúť chrbát? Kam až siaha neúcta k nám samým? Čo všetko sme schopné urobiť za trochu lásky?“ pýta sa psychoterapeutka. Túžba bez rozumu je ako kvet bez vody. Rýchlo stráca na sile a kráse. Ako žena bez úcty...
 

 

Známe tváre o knihe

Adela Banášová, moderátorka: Táto kniha sa číta sama. Rozhodne ma nenudila, čítanie ma bavilo, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí. Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú totiž tie najtvrdšie. Pre mňa to bola zároveň poučná kniha, lebo v každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. Alebo aspoň vedieť si vydobyť svoj zdravý priestor. Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala.

 

Michal Viewegh, spisovateľ: Prečítal som túto knihu na Hvare a talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a obratne napísaný. Pre náročnejšieho čitateľa by sa dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života, pri čítaní ktorého som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.

Katarína Brychtová, moderátorka: Blahoželám autorom, pretože knižka je napísaná ľahkým perom, číta sa dobre, a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca. Príbeh hlavnej hrdinky je napínavý a vy chcete vedieť, ako to dopadne. Podarí sa jej vymaniť z područia manipulatívneho partnera?... Zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky.

Jarmila Hargašová-Lajčáková, moderátorka: Pútavý, dynamický príbeh, ktorý sa dobre a rýchlo číta... možno aj preto, aby som sa toho chlapa čo najskôr zbavila:-). Autori zrejme dosiahli to, čo chceli - vyvolali emócie, zaujali ma, vyprovokovali. Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými!

Beata Dubasová, speváčka: Páčili sa mi prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky. Ľahko ma to vtiahlo do deja, oceňujem trefné a pravdivé vykreslenie postáv, pomerov aj vzťahov. Takéto manipulatívne vzťahy medzi dvomi milujúcimi sa ľuďmi ma dosť prekvapujú, ale viem, že sú realitou. Pripomenulo mi to text jednej mojej pesničky, kde spievam, o tom ako: "zaľúbená žena rozum nemá..." Hádam tu ho nájde! Alebo nie? :) Prajem pekné čítanie!
 

Buless o sebe

     Sme dvaja. Hoci nechceme prezentovať našu skutočnú identitu, radi by sme sa predstavili, pretože sa považujeme za pomerne zábavný a netradičný autorský tandem.

     Ona je dáma v rokoch. Šťastne vydatá, matka dospelého syna. Vysoká. Narodená v znamení Leva, čo hovorí samo za seba.

     On je mladý muž. Tiež šťastne ženatý, ale nie s ňou. Má dve dcéry. Na muža priemerne vysoký. Narodený v znamení Raka, čo tiež hovorí samo za seba.
Ani jeden z nás nikdy nezažil to, čo hrdinka a hrdina nášho príbehu.

     Napriek tomu sme k písaniu pristupovali s vážnosťou, rešpektom, ale najmä s chuťou. Veríme, že si čítanie užijete prinajmenšom tak, ako my písanie.
 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: