IKARIKAR http://www.ikar.sk

Bunka Boha (Desmodus)3.11.2009
 

4
 počet hodnotení: 18
prečítané 1001, Komentáre 12

 
Bunka Boha -prvá kapitola
Vdaka za obrazok, Zimmet :)Slnko práve zapadlo za obzor, keď šialený starý muž dokončil programovanie zložitého zariadenia, pomocou ktorého plánoval samotným bohom vypáliť rybník. Dnes prevezme do rúk ich moc, dnes sa otočí chrbtom k osudu, rozhodne nad životom a smrťou a ak má pri tom zničiť časovo-priestorové kontinuum, nech sa tak stane! Musí to urobiť. Musí zachrániť jediný život, na ktorom mu v tomto vesmíre záleží, jediný, ktorý mu ešte ostal. Život svojho syna. Jeho prsty rýchlo prebehli po klávesnici a na výstupe stroja sa rozžiarilo jasným písmom: DESTINÁCIA: ROK 3000. Snáď, tam už budú mať liek na chorobu jeho syna. Zalesklo sa mu v očiach, keď sa jeho ruka blížila k tlačidlu s nápisom štart.
Stroj sa nemotorne, ale nezastaviteľne začal rozbiehať a hneď ako jeho pohyblivé súčasti nabrali na rýchlosti, bez akejkoľvek námahy roztrhal časopriestor na márne kúsky. Vzduch voňal ako po búrke a celou miestnosťou šľahali modré záblesky, všetky mieriac do...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

rudinsky.m27.7.2010
 

Desmodus, OKAMŽITE SA MI OZVY NA EMAIL...:D chcem ťa na čítačke...
Bunka Boha tam musi byť.
zandelee@zoznam.sk

ava17.2.2010
 

Ahoj, ja som sa do Tvojho diela začítala dnes a musím povedať, že obdivuj myseľ, ktorá vie vyfantezírovať takýto príbeh...
Mimoriadne sa mi páčila báseň a tiež kresba od Zimmet, ktorá sa k príbehu veľmi hodí.
Prajem všetko dobré.:-))

desmodus26.2.2010
 

Dakujem - za komentar, aj prianie :) S tou basnou som velmi dlho vahal, nezdala sa mi dost dobra. O to viac som rad, ze sa ti pacila. Tiez prajem len pekne dni :)

ava26.2.2010
 

Práveže je výborná a veľmi sa sem hodí:)
Ahoj...

Zimmet1.12.2009
 

Už som nesmierne zvedavá na ďalšie kapitoly, Tvoja \"Bunka Boha\" je veľmi pútavé dielo a čím ďalej sa začítavam, tým viac sa mi páči a už sa neviem dočkať, ako to všetko s Petrom dopadne :B, takouto knižkou by som veru nepohrdla a určite si ju kúpim, keď raz vyjde...

desmodus30.12.2009
 

Ďakujem za povzbudenie, či skôr zobudenie :) Momentálne mám na krku skúškové obdobie a tak je na písanie menej času ako by som chcel, no dúfam že ti odbodobie medzi sviatkami trochu spríjemní aspoň štvrtá kapitola :)

Zimmet17.1.2010
 

Ahoj Desmodus, kapitola 4 bola super, opäť kopa smiechu, Alfréd nemal chybu :D, takisto samuraj... Píšeš veľmi pútavo, hltám to zaradom, všetko si viem veľmi jednoducho predstaviť, spôsob akým vkladáš do viet dôvtip, iróniu..., to proste nemá chybu, človek sa jednoducho nedokáže nesmiať, len tak ďalej :B. Držím palce na skúškach...

zandelee8.11.2009
 

Mám rád absurdnné príbehy(aj sci-fi, no nielen) skombinvané so solídnym rozprávačskym talentom(veľý fanúšik Douglasa Adamsa a Juraja Tomana). A toto JE solídne,a ak ti to raz vydajú, máš prvého kupcu.
S pozdravom,
Z

desmodus9.11.2009
 

Ďakujem, tiež som fanúšikom Douglasa Adamsa, ako asi na príbehu aj poznať. Vedomosti o Jurajovi Tomanovi však musím ešte dobehnúť, takže vďaka za tip :) Aj za pozitívny komentár, som rád, že sa ti to páči.

desmodus4.11.2009
 

Vďaka za povzbudivé komentáre, rady si beriem k srdcu a pokračujem v písaní... ide to o dosť ľahšie, keď viem, že sa to niekomu páči :)

Zimmet3.11.2009
 

Je to fakt dobré, milujem sci-fi a toto ma veľmi zaujalo, už sa teším na ďalšie kapitoly, držím palce :)

Er3.11.2009
 

Takže: tvoje vety ma zaujali! Veľmi mi to pripomína štýl, akým som tiež kedysi písal - čo je skvelé:)Je to pútavé, vtipné, originálne, odporúčal by som len trocha zvoľniť tempo rozprávania, samozrejme v správnej miere, aby to zase nebolo rozvláčne, a trocha sa zamerať aj na iné veci okolo hrdinu, než na jeho nepomenovaného priateľa, pretože každého zaujíma, čo existuje v roku 3000... a to je asi tak všetko. Teším sa na ďalšie kapitoly, dúfam že ti vydrží ostrovtip. Jedno z najlepších diel, čo tu je.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Desmodus

O mne

Mám rád vtipné príbehy, podivných ľudí a slaninu. Hodnotenie a komentár vždy poteší


Moje naj
Moje naj

Zamarantia - Zimmet
Pohlad na svet II - Amnestia - Ava

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: