IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čakanka pre pána Karlíka (Hana Hájska-Plachá)18.8.2010
 

5
 počet hodnotení: 7
prečítané 281, Komentáre 3

 

Šiesty príbeh o Agneši. Ako pred poštou vyrástla slonia čakanka a pán Karlík oslavoval šesťdesiatku.
Koncom agusta vykvitla na priestranstve pred budovou bývalej pošty čakanka. Agneša v pondelok ráno prichádzala chodníkom uprostred belasého poľa k pošte, kde mala kanceláriu, a obdivovala belasé kvety. Keď sa večer tým istým chodníčkom vracala domov, užasla. V priebehu jej pracovného dňa čakanka viditeľne narástla. Agneši bola nad kolená. Kvety rašili v niekoľkých poschodiach na húževnatých zelených byliach. Keď zafúkal vánok, modré kvety sa jemne vlnili, vyzeralo to, akoby na zem zosadli húfy malých parašutistov s modrými padákmi.
"Môže za to sloní trus," konštatoval v utorok ráno vrátnik, ktorý stál pred bránou do poštového dvora a zastavil na kus reči každého, kto prichádzal k budove. Čakanka bola zasa vyššia, Agneši siahala až po pás. Bola to vôbec čakanka? Agneša nikdy takú vysokú nevidela.
Spomenula si, že na začiatku leta naozaj videla slony. Patrili k cirkusu, ktorý sa pred poštou rozložil vždy pri svojom pravidelnom turné v tejto časti mesta.
"Môžu za to slon...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Hana12.10.2010
 

Vďaka.

nevska20.9.2010
 

príjemné čítanie, páčila sa mi rozprávkovo-dahlovská atmosféra príbehu

Ivan Hankus20.9.2010
 

Pekné, poetické.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hana Hájska-Plachá

obalka.jpg
O mne

Po mnohých rokoch sa moje príbehy dočkali aj knižného vydania. Niektoré som prepracovala, niečo som dopísala, vymenila meno hrdinky z titulnej poviedky a namiesto rozprávačky som sa podujala príbehy rozprávať v prvej osobe. Knižka sa volá Predzáhradky a má podtitul Ako sa kaderníčka Milučká odstrihla od mužov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: