IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cesta do Juhoslávie na starej Škodovke a iné zážitky z ciest (Anna Hrabalová)16.11.2009
 

3
 počet hodnotení: 35
prečítané 2162, Komentáre 3

 
Cesta do Juhoslávie na starej Škodovke

Cesta do Juhoslávie na starej Škodovke

Mali sme šťastie, že sme dostali devízový prísľub a chystali sme sa na cestu do Juhoslávie. Už pred nami túto trasu absolvoval z práce náš námestník a šli sme po jeho trase. Lenže on mal auto dobré a môj priateľ, ktorého som na cestu naviedla i som všetky tie papierové záležitosti vybavila, čo v tom čase nebola maličkosť, on svoje auto dal pred cestou skontrolovať automechanikovi, svojmu zaťovi. Auto bola staršia Škodovka, ktorá pred cestou jazdila výborne, ale predsa, pred takou cestou, treba všetko skontrolovať. Nuž, zveril ju odborníkovi, ktorý sa mu o auto staral vždy spoľahlivo. Auto máte v poriadku, môžete cestovať bez obáv, - povedal opravár. - Tak sme smelo vycestovali.
Zažili sme dobrodružnú cestu od vyrazenia z domu za veľkého dážďa až po návrat domov. Celá táto cesta bolo jedno dobrodružstvo za druhým.
Z domu sme vyštartovali o hodinu neskôr, ako sme plánovali, lebo pršalo ako z krhly a hromy blesky lietali o závod a strašili nás akoby nechceli, aby sme vôbec vycestovali. My sme sa pres to...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jerry11.2.2010
 

Prečítal som si aj toto a zdá sa mi to o trochu lepšie ako napr. Cyprus i keď ten štýl je jednoduchý a ťažšie sa to číta. Napriek tomu oceňujem snahu a chuť opísať niečo, podeliť sa s ostatnými o zážitky a o život a zamyslieť sa nad minulosťou.

ANDREA BUGÁTOVÁ22.1.2010
 

p.Hrabalová, zaujal ma názov Cesta do Juhoslávie na starej škodovke. Vrátili ste ma do detských čias, keď sme aj my s rodičmi išli na starej škodovke do Juhošky, na Lade do Ruska. Za komunistov sa ani nikde inde nedalo ísť, ešte do východného Nemecka, aj tam sme boli. Naši boli v tých časoch obyčajnými robotníkmi a každý rok sme niekde s nimi boli v zahraničí, keď niečo našetrili, z tých biednych platov. Ale nesťažujem sa, vždy sme mali všetkého dosť. Tak ste mi to týmto pripomenuli, len narozdiel od Vás mi sme bývali väčšinou na priváte alebo v hoteli,ak nebol plný. Ale boli sme aj v stane s plynovým varičom v Maďarsku. Všade bolo perfektne a nikdy na tie zážitky nezabudnem. Ďakujem za spestrenie dňa a spomienkami na detstvo. Aj keď máte svoj štýl v písaní jednoduchý, o to viac je zaujímavý. Aspoň pre mňa. Každý sme tu za seba a nie sme ani profesionáli, ani odborníci. Ďakujem.

anna22.1.2010
 

Ďakujem Andrejka, ďakujem za pekné slová, predsa nepíšeme nadarmo, sem tam si niekto zaspomína a niekto sa poteší. Ano, nie sme profesionáli, nie sme odborníci. Tešíme sa zo života a to je fajn. Ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: