IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cesta malého samuraja (Mireno)7.10.2013
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 926, Komentáre 7

 
Úvod
Kedysi veľmi dávno žil v Japonsku tajuplný Majster, ktorého meno nikto nepoznal, ale jeho skutky a múdrosť sa niesli celým svetom. Hľadali ho mnohí pútnici, mnísi, aj bojovníci, ktorí sa túžili stať jeho žiakmi. Jedni chceli nájsť odpovede na svoje stále nezodpovedané, životne dôležité otázky, iní hľadali múdrosť a ďalší zas majstrovstvo v bojových...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Patrik Soloninka22.10.2013
 

Celkom dobre sa mi to čítalo hoci som už presýtený príbehmi bojových umení z východnej Ázie. Ak ti nevadí kritika, tak ti len niečo vypichnem:

\"Vždy, keď išiel na dlhšiu cestu, mal so sebou pribalené viaceré byliny, ktoré sa mohli cestou zísť a tentoraz sa naozaj zišli.\"
* snaž sa používať originálne slová, ktoré sa ti v krátkom úseku neopakujú ako napr tu: cestu - cestou, zísť-zišli

\"Po očistnom rituáli priložil ďalšie kusy dreva na oheň a sadol si do meditačnej pozície. ...
Prešlo niekoľko dlhých hodín, počas ktorých sa z malej jaskyne okrem praskania dreva neozval žiaden zvuk. Mních prerušil meditáciu až neskoro v noci.\"
* asi každý by chcel mať také špeciálne drevo, ktoré vydrží na otvorenom ohni horieť od rána až do noci bez priloženia.. :-)

M.S. :)24.10.2013
 

Mne naopak vôbec nevadí \"špeciálne drevo\", ani opakujúce sa slová... páči sa mi, ako Mireno opisuje Majstra a všetko čo robí, aj ako zaujímavo dokáže do príbehu zakomponovať skutočné udalosti a osobnosti. Vždy sa teším na každú novú kapitolu :)

Mireno22.10.2013
 

Ahoj, Patrik,
ďakujem za pripomienku. Máš pravdu, ale román budem definitívne upravovať až po jeho úplnom dokončení, keď sa troška odleží. Od tejto zásady nezvyknem upúšťať. Na veci, na ktoré si poukázal dávam pozor, ale keďže píšem často do jednej - druhej rána, verím, že zopár drobností unikne ;)
Každopádne ďakujem za postreh a potom možno priložím aj na oheň ;) I keď v románe nejde až tak o oheň, ani učenie boj. umenia ako je prezentované v Európskych podmienkach :)

Nico Akagami14.10.2013
 

Zatiaľ mám za sebou len úvod, ale ten mi stačí... toto je niečo pre mňa! Čoskoro sa pustím do jednotlivých kapitol :)

M.S.11.10.2013
 

Veľmi zaujímavý a krásny príbeh, už sa teším na ďalšie kapitoly :)

Mireno11.10.2013
 

Ďakujem, už onedlho pridám ďalšiu kapitolu ;)

Mireno12.10.2013
 

V III. kapitole som trocha upravil jednu z odpovedí Majstra, kedy vysvetľoval mladému bojovníkovi sen. A to nasledovne: \"Pocit vyschnutia v zobáčiku znamená, že tvoje vnútro vysychá. Aj slová, ktoré hovoríš, sú už prázdne a ničím neobohacujú iných, ani teba. Potrebuješ sa naplniť niečím, čo ťa nasýti a pomôže ti vzlietnuť, aby si našiel svoju skutočnú cestu.“

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mireno

O mne

O mne? Keď sa začítate do mojich písmeniek, nájdete v nich určite mnoho odpovedí :) Verím, že potešia, povzbudia a prinesú aj príjemný zážitok ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: