IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cesta sklenenými pustatinami (Dereq Tajomný)6.10.2013
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 144, Komentáre 1

 
Cesta Sklenenými pustatinami
 Cesta Sklenenými pustatinami
Nebolo to dávno, čo ešte malý Blesk a jeho menšia sestra Talítha spokojne nažívali spolu so svojimi rodičmi na krásnom zámku. Ale čas beží a blahobyt nemôže pretrvávať naveky. Teraz sa sama Talítha túla Sklenenými pustatinami a hľadá brata. Už má štrnásť rokov. A jej skvelý brat šestnásť, ale ani on nedokázal odolávať silným protivníkom zvaným Lehythovia. Sú to takí polo ľudia polo netopiere. Keď napadli ich zámok pod vedením Hetisila, hrozného čarodejníka, všetko sa začalo rúcať. Rodičia zmizli nevedno kam a brata uniesli. Ale Talítha je s ním duševne spojená, vie, že žije a chce ho nájsť.
***
Všade okolo len samé zvláštne sklenené skaly, sem-tam nejaká tá suchá tráva a viac nič. Takto sa už päť dní túla Talítha Sklenenými pustatinami. Vtom o niečo zakopne a spadne. Pozviecha sa a hľadá predmet, o ktorý zakopla.
„Veď je to bratov nožík!“ radostne vykríkla, keď spoznala nôž, ktorý mu ona sama kúpila na trhu,„to znamená, že je niekde blízko.“
„Alebo už možno ani nie je,“ ozval sa ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Veronika 23.11.2013
 

Ahoj Dereq,
chystá sa aj pokračovanie? :)
Príbeh ma zaujal, ale zdalo sa mi, že sa všetko zbehlo prirýchlo. Trochu mi prekážalo, že bol začiatok iba taký stručný. Možno by stálo za pokus rozpracovať to krátke rozprávanie o útoku Lehythov na začiatku. Nevedela som sa príliš stotožniť s hlavnou hrdinkou. Myslím si, že to bolo preto, lebo si nehovoril o jej pocitoch. Čo si vlastne myslela o tom všetkom, čo sa okolo nej dialo? Jej vnútorný svet mi tam tak trochu chýbal a jeho neprítomnosť ma akosi odosobňovala od celého rozprávania.
Každopádne je však príbeh dobre premyslený, chýba mu len akási hĺbka. Všetko sa ale ukáže časom, ak je teda pripravené aj jeho pokračovanie... :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dereq Tajomný

IMG_20130915_115649.JPG
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: