IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cesta za pokladom (noone)4.11.2011
 

2
 počet hodnotení: 1
prečítané 235, Komentáre 3

 
Cesta za pokladom

Prvá kapitola
Na cestu

Tento príbeh sa odohral už veľmi dávno,v úplne inom(a predsa aj rovnakom)svete,ako je náš.Tu sa o ňom hovorí už len v prastarých legendách,ktoré poznajú iba tí najstarší z najstarších.A hovorí sa o ňom ako ...o svete za okrajom.Svet za okrajom je ako svet,kde sa naveky zastavil čas...je ako svet,kde sa nám plnia aj tie najbláznivejšie sny.
Nás ale zaujíma Magická Zem,ktorá je dejiskom tohoto príbehu.Nachádza sa v nej,v tom najzabudnutejšom(ale zároveň aj najkrajšom)kúte malá krajinka s malebnými lesmi,poliami,údoliami a dedinkami.O tejto krajinke nevedia ani tí najmocnejší králi Magickej Zeme.A možno je to tak aj lepšie...
Táto krajina nosí názov Sídlo.Prečo práve Sídlo,to vedia len mocní čarodeji a tí to prezradia len tím,ktorí si to zaslúžia...
V Sídle žije národ,ktorý bol v dávnych časoch omnoho početnejší ako je dnes.Nezaujímajú ich problémy elfov,trpaslíkov alebo ľudí.Nezaujímajú sa o nepokoje Magickej Zeme.Záleží im na úrode,pokoji a hlavne tichu.Žijú len sami pre seba.Milujú dobré jedlo(a hlavne dobré pitie).
Sídlo sa skladá z niekoľ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

draculin13.12.2011
 

Nuz, uz ta na to upozornili - mat rad Tolkiena je jedna vec, ale takto primitivne a nekvalitne ho kopirovat je nieco uplne ine. Uc sa od neho, ale nerob to ako zmrseny xerox.

Dalej si vsimaj ako buduje (nie len Tolkien) dej, ako postupne vytvara atmosferu a zapletku, postupne odhaluje inforacie. Ty si to vybalila hned na zaciatku sposobom ak sa hovori rozpravka malym detom - to je zle.

Nazvy miest mas slovenske - a mena osob anglicke? WTF? Skus v tomto udrzat rozumnu liniu, pretoze tymto len rozbijas atmosferu. Takze John Limetree bude zrejme Janči Citrónostromský (alebo nieco ine) - co vsak zase bude len trapna kopia Tolkiena.

Uvedom si, ze trh je zaplaveny fantasy - takze mas sakra velku konkurenciu. Tu ta mozno niekto pochvali, ale pokial by ti dielo malo vyjst v tlacenej forme, musi byt sakra dobre. Takze zabudni na kopirovanie - tam by bola sanca len pre ludi, ktori maju spisovatelske remeslo zvladnute na 100% a nedostatok fantazie zakryju spracovanim. Na MT tuto uroven nedosahuje nikto.
Radsej pis nieco vlastne. Od majstrov sa uc AKO pisat a nie CO pisat :)

KattyNka15.11.2011
 

Držím palce, tiež mám rada fantastické príbehy, no naozaj skús byť jedinečná. Veľa šťastia.

Beatrix5.11.2011
 

Milá autorka, zaujala ma anotácia, keďže Tolkiena mám práve rozčítaného. =)

Je v poriadku inšpirovať sa (vedomky, alebo nevedomky, všetci to robíme). Ale tu som narazila na Grófstvo a jeho obyvateľov, ktorí sa správajú celkom ako hobiti, Gandalfa, Chodca, elfov, ktorí sa sťahujú za more do svojej domoviny...

To je asi moja najväčšia výhrada a pravdepodobne bude najväčšou výhradou každého, kto Pána Prsteňov čítal.

Inak je text celkom v poriadku, aj keď sa udalosti na môj vkus dejú príliš rýchlo, mám radšej pomalšie a rozpísané príbehy.

Jednu vec by si ale určite mala opraviť (záležitosť deja je...komplikovaná, sama viem, ako neochotne ho mením a odhodlám sa k tomu len v prípade, že mi viacero ľudí vyčíta tú istú vec) - za bodku, čiarku, otáznik a výkričník patrí medzera. Rovnako za úvodzovky, ktoré ukončujú priamu reč, ale medzi úvodzovky a interpunkčné znamienka nie.
To by si čo najskôr mala urobiť, pretože slová sa takto zlievajú a zle sa to číta. =)

Inak prajem veľa šťastia pri písaní a... jednoducho sa snaž dať do toho niečo vlastné. Bude to omnoho presvedčivejšie, než zvláštna odroda Tolkienovho sveta. =)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

noone

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: