IKARIKAR http://www.ikar.sk

 cestovanie po strednej Dalmácii (Vladimíra Pohorelcová)5.10.2009
 

3
 počet hodnotení: 8
prečítané 366, Komentáre 5

 
Cestovanie po Strednej Dalmácii

Leto sa naplno prejavuje v každom z nás až potom, čo si doprajeme čas pre odpočinok, alebo pre aktivity, na ktoré nám bežne neostáva veľa času. Len nech sa nás dotkne slnko, voda (more) a dobrá nálada. To je pre každého z nás Alfou i Omegou letného „odmoru“.
Predstavím Vám miesto, kde sa na vás perom nostalgie z príjemne prežitých dní podpíše slnko, priezračné more, figy, ale aj samotné ranné vstávanie za „spevu“ cikád. Po prežití voľných dní v Primoštene, ešte stále po týždňoch trávených doma, si toto miesto pripomínam nie len pohľadom na opálenú pokožku v zrkadle, ale aj precítenou atmosférou zapísanou v duši.
Naša desaťčlenná posádka mladých ľudí s vekovým priemerom 30 rokov si pre sedem voľných dní pri mori zvolila malé mestečko v Zadarskej riviere neďaleko Chorvátskeho Šibeníka, mestečko Primošten. V sobotu ráno po precestovaní takmer 1010 km za 14 hodí sme sa všetci desiati ubytovali v dvoch apartmánových domoch, ktoré nám hneď pri vstupe do jadranského mestečka, dohodila domáca Turistická Agencia.
„Dobar dan, d...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

anita16.2.2010
 

napad fajn, ale urcite by som si overila fakty skor ako zacnes pisat napr. primosten nie je zadarska ale sibenska riviera, nehovoriac o tom ze to nie je balkanske pobrezie ale jadranske...Chorvati su na toto velmi citlivi a naviac, pri cestopisoch predsa ide aj o geograficku spravnost. ale musim povedat, ze sa mi paci oko akym sa pozeras na svet :-)

Milo8.2.2010
 

Celkom pekne napísaný cestopis. Ja som jedným z mála Slovákov, ktorí ešte nebol v Chorvátsku, aj keď môj otec sa narodil v susednom Srbsku.

Vladimíra16.10.2009
 

Cami, ďakujem. som rad, že sa Ti to páči. cieľom je zaujať čitateľa a vzbudiť v ňom túžbu opisované miesta navštíviť :)
Vďaka, Cami.

jana7.10.2009
 

Fotografie sa dajú vkladať bez problémov, nastaviť odskok, veľkosť, aj umiestnenie v texte.Len je trochu komplikovanejší postup.Najprv ich treba načítať a až potom ukladať na miesto.

cami6.10.2009
 

...je to perfektne napísané. Ak by tu bola možnosť ku každému úryvku pridať fotografiu, aby umocnila Tvoje rozprávanie, myslím, že by to bolo super. Ale táto stránka je jednou veľkou programátorskou chybou. Verím, že by si bola schopná napísať perfektného cestovateľského sprievodcu. Veľa šťastia.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Vladimíra Pohorelcová

O mne

Zbožňujem slnko, dážď, priateľov, tých skutočných, na ktorých visím ako kabát na klinci. neznáŠam, keď som nevďačná, keď meškám na stretnutie, keď zabudám.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: