IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cesty osudu (Gabika Hipíková)4.9.2010
 

5
 počet hodnotení: 7
prečítané 690, Komentáre 6

 
Ticho
Ticho
Ticho, záhadné je
V diaľke nič nehrá, neznie
Ticho, nebezpečné
Slza z oka nenápadne tečie
Ticho, odhodlané dievča
Spomienka ostrá ako čepeľ meča
Tich...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

sojka3.10.2010
 

pekné citlivé maskovanie

Beata Punová6.9.2010
 

Píšeš krásne, pekne opisuješ svoje pocity a Tvoj priateĺ, ktorému patria ich isto číta a je šťastný,,, ak budeš mať čas,tak pozri moje, píšem básne k fotografiám, ktoré tiež tvorím...

Miruš5.9.2010
 

krásne.. veľmi veľa pocitov.. to človeka dojme

Gabika Hipíková5.9.2010
 

Ďakujem =) teší ma že sa to niekomu páči

Martin -shellboy- Lančarič4.9.2010
 

No, náhodou som si dnes otvoril MÁM TALENT a ani neviem prečo, prečítal som si túto báseň. A musím uznať, že ma celkom zaujala. Mám k nej len malé výhrady, ktoré môžu viesť ku kvalitnejšej poézii... Pri písaní rýmov \"viazaných\" (to jest, keď sa báseň rýmuje), je vhodné dodržiavať slabiky párne s párnymi a nepárne s nepárnymi. Vo Vašej básni sú nepárne s párnymi a opačne (napr. ZA/HA/LE/NÁ... KO/LE/NÁ) - prvé slovo má štyri slabiky, druhé tri. Medzi slabiky sa radia i predložky, čiže keby tam bolo ZAHALENÁ PO KOLENÁ, už by to bolo správne. Toto je práve vec, ktorá robí rýmovanie ťažším, než sa zdá. Inak musím uznať, že Vaša báseň je pekná a o to krajšie na nej je, že je venovaná konkrétnemu človeku. Nevzdávajte sa - držím palce!

Gabika Hipíková5.9.2010
 

Áno ja viem, že niektoré rýmy nie sú podľa správnosti ale ja som to jednoducho chcela vyjadriť práve tými slovami ale ďakujem za postreh =) a radu

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Gabika Hipíková

Tak svoj talent v písaní básní som objavila  pri jednej tragickej udalosti, čo je veľká škoda lebo nimi už nemôžem potešiť osobu, ktorá si to najviac zaslúži.
O mne

Mám 21 rokov a začala som písať pred troma rokmi. Túto básnickú zbierku som venovala môjmu zosnulému priateľovi vďaka ktorému som objavila v sebe tento talent, aj keď na nešťastie som prvú báseň napísala až po jeho smrti a je mi ľúto, že práve ten, ktorý si to najviac zaslúži nemôže čítať moje riadky. Básne sú o smútku ale aj šťastí a láske .

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: