IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cez noc mafiánom (Sophie Stan)24.2.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 201, Komentáre 5

 
Cez noc mafianom - kapitola 1
Kapitola 1
Sedím na okraji brehu jazera a načúvam príjemnému šepkaniu jemných vlniek, narážajúcich na pevninu. Nemilosrdne si so sebou do hlbín berú všetko, čo im príde do cesty. Pripomínajú mi smrť otca - tiež tu v jednu chvíľu bol a v tú druhú už nezostalo nič. Nestihol sa ani rozlúčiť. Padnutého pod budovou jeho vlastnej stavby ho našiel strážnik, ktorý sa do objektu vrátil po svoj zabudnutý mobil. Okamžite skontaktoval políciu, záchranku, no už mu nebolo pomoci. Vyšetrovatelia vylúčili možnosť cudzieho zavinenia a ja som zasa vylúčil samovraždu, ktorú sa mi kapitán mocne snažil natlačiť do hlavy. Nezabudnem na ten okamih...
Stál som nad jeho mŕtvym telom, ktoré bolo prikryté len čiernym plášťom a pretláčal sa s pocitom beznádejnosti, ktorý ma chcel pohltiť. Bol ako rakovina, ktorá sa postupne rozprestiera po vašom tele a majetnícky si ho privlastňuje. Svaly jeden obrovský kŕč a ruky sa mi od nevedomého zovretia v päsť, nechceli roztvoriť. Uväznený vo vlastnom tele, plnom hnevu a nezmierenia.
"Pán Bauer?" oslovil ma odrazu zhrubnutý hlas sta...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.1.3.2016
 

Jednak je kapitola veľmi dlhá, jednak hustá - pomôže viac kratších odsekov, väčšie písmo, ale to si môžem zväčšiť aj sama, horšie je, ak je text písaný kurzívou. Zle sa číta, preto som sa nedostala ďalej ako tam, kde šikmé písmo začína.

Hneď v prvej vete je omyl - jazero je umelá vodná nádrž s pokojnou hladinou. Vlny, narážajúce na pevninu a nemilosrdne berúce so sebou všetko (čo vlastne?) do hlbín, ako píšeš, nemajú z čoho vzniknúť. Jazero nie je more ani oceán.

Dielu pomôže anotácia, aby sa čitateľ vedel zorientovať či je určené preňho a rozhodnúť, či sa začíta.

Sophie Stan1.3.2016
 

Ahoj Alie, ďakujem za komentár, určite máš pravdu, veď sa zhodnete aj s babami hlavne na dĺžke kapitol - možno som sa nechala uniesť viac ako je treba, ale čo sa týka toho jazera, pochádzam z dediny a jazier tu máme požehnane a žeby boli úplne kľudné som zatiaľ nespozorovala :) áno, nie sú to zrovna vlniská po zaoceánskom parníku ale voda sa hýbe, prirodzenými činiteľmi ako vietor, tlak vody, hustota... možno som mala napísať \"vlnky\" asi by to viac vystihovala a berú si so sebou do hlbín všetko... no či si vlny beru z pevniny? kamienky, piesok, všetko čo na brehu je.... chcela som nechať čitateľa, aby si sám vytvoril obraz... priestor jeho predstavám :) ale určite na sebe popracujem, ďakujem za rady

Sophie Stan1.3.2016
 

Ďakujem za rady baby :) som tu nová (začiatočník) musím sa trocha naučiť s tým pracovať, keď som to sem vložila vyzeralo to byť fajn a teraz pozerám, že mi to tu, čo sa týka úpravy, nejako poskákalo od seba :)každú radu si beriem k srdcu a posnažím sa o úpravu. Čo sa týka dĺžky kapitol, nasledujúce určite skrátim :)

Oľga1.3.2016
 

Ahoj.
Ja by som tých rád pridala trocha viac.
Netreba sa ponáhľať. Stačí pridávať po jednej kapitole, aby si ťa čitatelia našli, zvykli si na teba, vychutnali si tvoju tvorbu, ktorej si venovala svoj čas.
Priznám sa, ešte som to nečítala, pozriem si to. Vieš, čo ma zabrzdilo? Veľkosť. A to sa stane určite aj viacerým. Veľmi dlhá kapitola. Skrátila by som ju na polovicu.
Úprava. Nedostatočná. Pozri si iné diela. Kuchár keď uvarí jedlo a \"buchne\" to na tanier komu to chutí? Ale keď to pekne prezentuje, tak sa hneď každému zbiehajú slinky. A toto je presne to isté.
Skús sa nad tým zamyslieť a niečo s tým urobiť.
Určite sa ti čítanosť zvýši, lebo teraz je tak povediac - nulová.
Pekný večer.

Silvia D.1.3.2016
 

Mila Sophie, pozeram, ze konecne sa tu objavilo Tvoje dielo:-) Tak sa to nakoniec podarilo:-) jedna drobna rada na zaciatok- skus si zvacsit pismo na 5, lepsie sa to cita z monitora:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sophie Stan

O mne

Rada píšem knihy, vymýšľam príbehy, pretože v nich môžeme byť čímkoľvek...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: