IKARIKAR http://www.ikar.sk

Charlotte Binney (Melody Naavah)10.1.2015
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 147, Komentáre 1

 
1. kapitola
Vrzgot starého domu a kvapky dopadajúce na podkrovné okno zobudili Charlotte zo spánku. Slabo pootvorila oči s úmyslom aspoň odhadnúť koľko je hodín, no bola ešte stále tma. Pretrela si rukou ospalé oči a neohrabane sa pokúsila posadiť na posteli. Šedivé kučeravé vlasy jej nachvíľu zatienili pohľad a slabé telo už nevládalo. Bolesť v chrbte sa každým dňom len zhoršovala, a preto si sadala len ťažko, no sadala si. Dýchala sťažka a zrak mala zahmlený.
Otočila hlavu smerom k oknu a snažila sa zazrieť hviezdy. Márne. Oblaky zakryli dokonca aj mesiac, ktorý bol dnes v splne. Natiahla ruku a aj napriek bolesti sa jej podarilo zažať lampu. Pohľad jej padol na poličku s knihami. Kedysi nemala problém ich čítať. Teraz bola rada ak dokázala prečítať názov knihy. Jednu však dokázala čítať stále – tú jasno červenú, vpravo na kraji. V tej chvíli si spomenula na deň, kedy ju prvý krát uvidela...
= = =
Na kalendári sa veľkými čiernymi písmenami vynímal dátum 15. februára. Energická mladá Charlotte ho trochu narovnala a potom sa ďalej venovala svojej práci knihovníčky. Tmavo...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Emko10.1.2015
 

Ahoj Melody,
podľa prvej kapitoly je priskoro hodnotiť a preto zanechám len skromné postrehy.
Námet zaujal, páčil sa mi aj tvoj štýl písania, ktorý je síce potrebné obrúsiť a vyleštiť, no napriek tomu bol na obstojnej úrovni aj čo sa gramatiky týka.
Do budúcna si daj pozor na časté opakovanie slov, aj v prvej kapitole (hoci ich nie je mimoriadne veľa) sa tzv. \"opakovače\" nájdu. Skús sa tiež vyhrať so synonymami. Jediné čo mi v tejto kapitole vadilo, bolo slovko \"ČI?\"
Dej si umiestnila do roku päťdesiatsedem a jednoducho mi k danej dobe absolútne nepasuje.
Tiež ma akosi rušila zmienka o mladíkových očiach - o tom, že by z nich Charlotte niečo vyčítala, keby chcela a keby on chcel niečo povedať, či ako to presne bolo, no ona nechcela a odvrátila sa. Prečo? Mala na to nejaký dôvod, či si to do textu zapracovala len tak?
Rozhodne si ma však navnadila dozvedieť sa, čo bude ďalej a čo za knihu to vlastne je. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Melody Naavah

čerešňa vodka 2013.jpg
O mne

Dvadsaťročná zasnívaná dievčina. Svety, ktoré jej lietajú v hlave sú rôzne, vždy dramatické, ale jemné. Nedokáže totiž nemilovať. Snaží sa písať, lebo to jej jediné dáva zmysel.
Ozaj, všetko musí mať svoje pravidlá... bez nich to nejde. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: