IKARIKAR http://www.ikar.sk

Chlapec z okna (Ivana Alexi)15.10.2018
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 42, Komentáre 0

 

Dôvod môjho rozpoloženia sedí o dve miesta ďalej v šesťmiestnom kupé, oduševnene komunikuje s niekým v telefóne, šermuje popritom rukami a chichoce sa ako nadržaná pubertiačka. Hoci neznášam dramatické prejavy, musím uznať, že jeho herecký výkon vysoko prevyšuje aj hercov z Búrlivého vína. Pokojne aj dokopy. 
Objavujem v sebe averziu voči formulke "celé zle", keď ju asi po pätnástykrát použije. Neviem presne určiť, či je to rečová chyba alebo len svojský prízvuk, no v jeho podaní znie ako "selé zle". 
Do ďalšej zastávky poznám jeho predstavu plánov na zvyšok dňa, jedálniček, sexuálnu orientáciu a že Marta z poobednej je strašná krava. Z prepadnutia do apatie ma vytrhne zavibrovanie. 

"Ako to ide?" Čítam na displeji. 
"Cele zle," stručne odpíšem. Odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Sú ňou tri otázniky. Predstavím si, ako prekvapene dvíha obočie. Pousmejem sa. 

Prichádza dlho očakávaný moment. Selé zle sa lúči so zlatinom. Užasnuto sledujem, ako si po nekonečných ahojčekoch odkladá mobil do vrecka a súbežne zalomí hlavu dozadu a v momente zachrápe. Mám dojem, že tento...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ivana Alexi

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: