IKARIKAR http://www.ikar.sk

Chorý Peťko (Simona)31.8.2010
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 124, Komentáre 6

 
Chorý Peťko
Chorý Peťko
Ahoj ocko, ahoj mamka,
mám chorého ja už macka.
Kýcha, soplí, čo je s ním?
Noc mu prejde kašlaním.
 
Teploty ho trápia tiež,
už je chorý aj môj jež.
Pichliačiky ohnuté,
očká celé vpadnuté!
 
Aj psík už vraví nám,
že už veru „Nebehám.
Slabý som a hlávka bolí,
ležím ako prikovaný“.
 
Ocko, mamka aj ja už,
leží aj váš malý muž.
Peťko sa hrať nevládze,
teplota ho pomoce.
 
Pozor ocko, pozor mamka,
je to ťažké, žiadna sranda.
Zápal pľúc nás zložil všetkých,
macko, ježko, psík i Petrík
ležia teraz v posteli.
 
Maminka nám varí čaj.
Ocko, do lekárne utekaj!
Na teplotu pozor daj.
 
Dôležité veľa piť
a synáčika poučiť,
že nemôže vonku bežať,
lež v posteli treba ležať.
 
Ak sa ťažko dýcha aj,
k doktorke sa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková18.11.2010
 

Milá Simonka,

básničky pre deti sú milé, majú poučnú výchovnú myšlienku, len si ich trocha prepracuj; vyraď nespisovné slová a zachovaj rytmiku a už to budú tie najkrajšie básničky pre výchovu detičiek.

Nech sa Ti darí a poučovanie ber z čisto priateľského hľadiska. Myslím to dobre. Tiež som začínala a práve tu ma krásne usmernili komentáre senzačných čitateľov tejto stránky.

Nech sa Ti darí a nech Ti to píše. Je to krásne. OKIvana Ondriová2.9.2010
 

No ahoj Simonka,

tak som rada, že si tu aj s básničkami... Niekedy sa problém ozaj prejaví ako celkom banálny... Nuž, tak len píš a vkladaj príspevky, budeme sa tešiť na tvorbu ďalšieho autora.
Tie, čo si zatiaľ vyvesila, sú veľmi milé, síce krátke, ale výstižné, ako stvorené pre malé deti, jedno doma mám, tak viem, že práve takéto rýmovačky počúvajú najradšej.
Aj medzi mojim príspevkami nájdeš rýmovačky pre deti, ktoré ma sprevádzali a stále sprevádzajú výchovou mojej dcérky, inak priznávam, že sa poézii nevenujem.
Ale tebe nech to takto píše aj naďalej.

Maj sa krásne.

Simona3.9.2010
 

Veľmi pekne ďakujem Ivanka, veľa úspechov aj Tebe....

Ivana Ondriová1.9.2010
 

Ahoj,

skúsim ti aj ja poradiť ohľadom vyvesenia tvojho príspevku..., lebo je iste škoda, že tu nie je (z tvojho nádherného profilu usudzujem, že si do literatúry poriadne zažratá, takže tu máš isto svoje miesto a tvoje dielka tu prosto musia byť). Tiež som mala v programe Ikar administrator zo začiatku nejaké problémy, aj s grafickou úpravou a tak, takže to skúsme.
Teda, najprv si skopíruj svoje dielko z dokumentu v PC (cez CTRL+C)... Poďme do programu Ikar administrator.
Nuž, prvotný krok máš, názov, aj meno diela sa ti zobrazilo, rovnako tak aj anotácia k nemu. Takže dielko tam vložené máš. Vojdi teda do programu Ikar administrator, klikni na literatúru a potom na vložené dielo a v ňom na fajku upraviť, po nej je ešte jedna odstrániť, tú nechaj tak... S kurzorom zídi nižšie na stránku, tam by si mala mať zobrazené veľké dialógové okno, kde sa vkladajú jednotlivé kapitolky vloženého príspevku. Uvedieš tam názov kapitoly (alebo teda básní v tvojom prípade), nezabudni uviesť dátum, odkedy to má byť vyvesené (najlepšie je dať aktuálny, hneď si vyvesenie skontroluje, a hlavne nezabudni označiť Zobrazenie na stránke a Zobrazenie názvu kapitoly.
Potom vojdi do okna, kde je nutné vložiť tvoj text. Najprv by sa ti tam mal objaviť akýsi štvorec (skús chvíľku vyčkať, niekedy naskočí až po nejakých sekundách, keď je tam, klikni doňho kurzorom a vlož skopírovanú prácu CTRL+V.
Malo by sa ti to tam zobraziť. Pevne dúfam.
Klikni celkom dolu na ikonku pridaj a vyčkaj pár sekúnd,kým ťa program sám neupozorní, že sa tak stalo... Jednoducho ti text na chvíľu zmizne pred očami a potom sa tam objaví opäť, to je znamenie, že je to tam vložené. Klikni na ikonku uložiť a malo by to byť ok...
Text si môžeš aj upravovať,zarovnávať ho, meniť veľkosť písma (ikonky celkom hore nad vloženým textom).
Simonka, dúfam, že to tentokrát výjde. Musí...
Držím prsty, len si dielka, prosím, nepíš len do zošita, mali by byť aj tu.
Ahoj
P.S. Zajtra k tebe nakuknem, či sa zadarilo...

Simona1.9.2010
 

Ivanka ďakujem Ti veľmi pekne až mi vyhŕkli slzy z očú:-D , že sa hádam rozjasnilo nebo...... až po \"uložiť\" som urobila všetko tak ako si mi pekne a výstižne popisovala, ale asi som nedala uložiť....len pridať text po vložení CTRL+V...ja som si to tam aj pekne upravila a vždy nič... text zmizol a zas sa objavil a nič....tak idem na to s novou nádejou v duši, ešte raz som Ti vďačná, nech sa Ti darí. Dík.

Simona1.9.2010
 

Super už to tu je, som šťastná, ďakujem Ivanka zistila som, že som mala problém s prehliadačom a maxtonom v mozille mi to zobralo takto na prvý šup, díííííík. Už len dúfať aby sa to vôbec dakomu páčilo. Pekné čítanie. :-D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Simona

O mne

Pekný dník alebo možno podvečer :-D

Dovoľujem si Vám predostrieť kúsok svojho raja – moje básne. Som bežný človek so svojimi myšlienkami a náladami. Zistila som však, že tie nálady a myšlienky sa dajú podchytiť a zvečniť v písané slová, riadky, verše.

Ako kvet potrebuje vodu, tak ja potrebujem básne. Sú mojim životom. Dávajú mi silu, vieru a lásku.
Ešte ako mladé dievča som sa snažila svoje pocity vkladať na papier. Veľakrát to boli nesmelé myšlienky, ale pomáhali mi prekonávať trápenie. Neskôr som pochopila, že poézia je krásna aj keď som veselá ... a tie pochmúrne myšlienkové pochody sa s veľkou radosťou menili na riadky šťastia a lásky.

Snažím sa vnímať svet v jeho nekonečnosti, ktorá v súvislej čiare dodáva človeku silu. Taká som ja. Milujem život, ľudí a nekonečný štebot detskej radosti.
Som šťastná, ak sú ľudia okolo mňa šťastní.

Veľakrát som si otvorila Vašu stránku www.mamtalent.sk, ale nemala som odvahu...veď ja sem nepatrím. Sú tu skvelí autori a skvelé diela.
Ja som len laik, ktorí sa teší svojim písmenkám.
Ale nakoniec som si povedala, čo keď svojimi riadkami poteším aspoň jedného človiečika...už to bude pre mňa úspech ...

Ďakujem za každý prečítaný riadok.
Simona

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: