IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čiernej vdovy ostrov (amaterix..)30.11.2016
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 177, Komentáre 8

 
Čiernej vdovy ostrov
Sedím v izbe a premýšľam, ako sa s tebou opäť zmieriť. Ustavične ma odmietaš prijať a tak tu len trčím sám a nudím sa. Správajú sa ku mne zdvorilo, no pripadám si ako zatúlaný pes, pričom len čakajú na príkaz ako so mnou naložiť.                                     Takže som sa rozhodol ti napísať. Píšem v angličtine, pretože japonské znaky, ako vieš mi moc dobre nejdú.                                                                                                   Po tom aprílovom bombardovaní som sa dozvedel, že si v nemocnici, no už som ťa nevidel. Prišiel som o najlepšieho priateľa a dosť ma to vzalo. Stal som sa mlčanlivým a dosť uzavretým, no po tých náletoch mi tak pripadalo celé Tokio, či dokonca samotné Japonsko.                                                                                                       Následne udalosti boli pre mňa však rovnako šokujúce... Ten únos a dlhá cesta loďou, na ktorej sa so mnou nikto okrem môjho strážcu nebavil, boli dosť frustrujúce.           A tak som tu, vlastne ešte ani neviem kde to sme Ken? Myslím, že sme...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jane Blake16.1.2017
 

Ahoj,
budem sa snažiť nebyť tvrdá a protivná, lebo som si sama kritiky užila na vlastnú adresu dosť. Najskôr teda začnem z tej lepšej strany. Zatiaľ som prečítala iba kúsok prvej kapitoly, ale príbehovo si ma dokázal zaujať a chválim štylistiku, s ktorou ja sama mám občas veľké problémy, lebo je ťažké ustrážiť si hlavne neopakovanie slov a používanie zbytočnej vaty. Skús ale trochu formu upraviť, lebo ti to tu rozbilo a trochu sa to zmätočne potom číta. Opravíš si to tak, že keď sem nahadzuješ text, máš možnosti upraviť si a naformátovať všetko ako potrebuješ presne ako vo worde, tak to urob. :) Mne tiež zvyklo a zvykne robiť nepochopiteľné odseky, príliš veľké medzery, delenie tam kde nemá byť atď. Je to len o tom, že si formát musíš nastaviť aj tu.
Štylisticky by som ti vytkla jedine názov - Čiernej vdovy ostrov. Naozaj si to takto myslel? Keďže som vyššie tvoju skladbu viet pochválila,myslím si, že vieš, že správne je poradie tých troch slov Ostrov čiernej vdovy. Takto ako to máš ty to aspoň mne príde veľmi divné a takmer ma to odradilo čítať, no povedala som si, že tvojmu textu skúsim dať šancu.
Čo ale musím naozaj vytknúť, pozor na čiarky. Všimla som si jeden preklep, no to je nič, stáva sa, ale tie čiarky, naozaj bacha. Pred oslovením si miestami čiarku dal a miestami nie. Má tam byť, takže to si postráž, aby si ju dal všade. :) Aj inde mi trochu občas absentovali čiarky.
Po tretíkrát, áno, štylistika super, ale treba zapracovať aj na ostatnom, vyvarovať sa čo najviac aspoň závažným chybám.
Zatiaľ nejako viac neviem zhodnotiť, keďže som prečítala len veľmi krátku časť tvojho diela, ale možno ti budem vedieť dať neskôr lepší feedback, keď sa pozriem na viac. Dúfam, že môj komentár nevezmeš v zlom a snáď aspoň v niečom budú moje rady osožné.
Nech ti to píše. ;)

amaterix..18.1.2017
 

Ahoj Jane :) ďakujem za radu, skúsim stým formátom niečo spraviť. Tiež vďaka za pochvalu aj kritiku.Som milo prekvapený, že sa štylistika páči. Viem, že tu mám chyby..hlavne čiarky a dlžne..trochu to odflákavam. Ten názov ešte asi trochu zmením. Budem iba rád, keď sa ešte ozveš.. :) nech sa darí..

Jane Blake22.1.2017
 

Formát, to bude v pohode, lebo ako som sa zmienila, aj mne často robí problémy a myslím si, že viacerým, keďže to tu rozbíja čokoľvek, čo sem človek len bez úprav skopíruje z wordu. A nemáš zač :) Ver mi, ja viem, čo sú to trable so štylistikou, užijem si toho na praxi aj v škole akurát dosť a teda už som videla všeličo a tvoje je fakt v pohode. No hej, na tie čiarky pozor. :) Dĺžne som nepostrehla, ale tak nepozerala som ešte všetko, tým to je :D No určite pozriem, keď budem mať viac času. Som rada, že som aspoň trochu pomohla. ;)

7kjbqv14.1.2017
 

Ďakujem Ľudo, že si sa ozval. Si vôbec prvý človek, ktorý na mňa reaguje.. :) Áno, prvú stranu som poslal z Wordu, no tie ďalšie som už písal priamo do textáku, no stále mi to tak divne ukazuje. Asi sa to tam tak uložilo alebo neviem. A ďakujem za pochvalu, je to moja úplna prvotina, tak neviem, čo si mám myslieť o tom vypísanom štýle.. potešil si ma a povzbudil ďaléj písať.

ľudo herman15.1.2017
 

Ahoj, zdáš sa mi vypísaný. Celkom dobre štylizuješ, to som mal na mysli. Možno ide o prirodzený stav - niekedy sa to, za týchto okolností, zvykne označovať aj za talent.

Ak som Ťa povzbudil, tak to som naozaj veľmi rád. Maj sa pekne.

amaterix..15.1.2017
 

Ďakujem pekne a nech sa Ti darí.

ľudo herman14.1.2017
 

Ahoj amaterix. Asi si text prichystal vo Worde. Píš ho po druhý krát v textáku, potom Ti to nespraví, pretože to bude iba prostý text a nie text s html znakmi. Tento opravíš tak, že ho nakopíruj do textáku (.txt) uprasv nanovo a kopíruj a nahraj.

Ináč máš celkom zaujímavý a vypísaný štýl, iba nechápem ten invalidný nadpis Tvojho diela. Maj sa pekne a nech Ti to takto i naďalej píše.

7kjbqv14.12.2016
 

zdravím.. prosím vás, neviete mi niekto poradiť prečo mi to tu zobrazuje stými nepochopiteľnými odsekmi?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

amaterix..

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: