IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čierny vták (Ján Franko)12.9.2013
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 339, Komentáre 2

 

 Musel som vypadnúť von. Aj napriek tomu, že vonku vytrvalo pršalo. Nedokázal som viac vydržať v byte a pozerať sa na tú katastrofu. Vybehol som do tmavého sídliska a prechádzal sa pomedzi paneláky, len tak, bez presného cieľa. Hlavu mi zmáčal dážď, ktorý aspoň trocha chladil búrku v nej. Potreboval som sa niekomu vyrozprávať. Anonymným ušiam, ktoré zo mňa vytiahnu všetok bôľ posledných dní. Nepotreboval som počuť nijaký názor, potreboval som to len dostať von. Vypľuť to zo seba ako sopeľ, ktorý dráždi v hrdle.
Ani neviem ako, zatúlal som sa až k Červenému esu, čo je bar v suteréne dvanásť poschodového činžiaka. Priestorovo malý, ale o to útulnejší. Vošiel som dnu. V boxoch posedávalo zopár ľudí, ktorých som nepoznal. Prešiel som k baru a objednal si panáka. Plánoval som ho rýchlo otočiť a pobrať sa preč, keď mi pohľad padol na muža sediaceho na opačnom konci. To musí byť Samo Bystriansky. Spolužiak zo školy, ktorého som už zopár rokov nevidel. Mohutné, široké ramená a blond štica sa nedali s ničím pomýliť. Kvôli jeho postave sme ho kedysi prezývali vešiak. Prešiel som k nemu. ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Erika F (EF)12.9.2013
 

No tak som si ťa znova našla :)Pri čítaní tejto poviedky mi hneď udrel do očí rovnaký postup...obaja potrebujú dlhé vychádzky na utriedenie myšlienok...mihlo mi mysľou, že budú mať rovnaký problém. A na konci som zistila, že aj mali. Neriešim problémy s čiarkami, niekde mi chýbajú, vulgarizmy síce v dielach neobľubujem, niekedy sú potrebné viac, niekedy menej.Ak mám však pravdu povedať, ľudia sa bežne vyjadrujú s vulgarizmami ako prvým slovom, hneď v úvode a preto sa mi to zdá autentické Mám rada takéto uletené poviedky, určitým spôsobom mi pripomínajú Dahla.Najviac mi však sedí tvoj zmysel pre humor,v tejto poviedke je skrytý, ale je tam. V prirovnaniach.
Som len čitateľka, už asi dva mesiace na tejto stránke, a bol si prvý (v tej minulej poviedke ), koho som vôbec hodnotila. Myslela som, že sa moje meno objaví po odoslaní hodnotenia, no mýlila som sa.To len na margo xyz.. Píš ďalej, prajem ďalšie tvorivé dni :)

Ján Franko12.9.2013
 

Ďakujem veľmi pekne za oboje komentáre, tešia ma. Tie vulgarizmy, no až my tŕpli prsty keď som ich písal, no jednoducho tam patria. Chcel som nimi vyjadriť tú veľkosť hnevu. Čiarky no musím sa v nich zlepšiť, nemám na ne cit. Ďakujem za podporu, určite budem písať ďalej. Možno už čoskoro pribudne niečo nové.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: