IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čím viac humoru, tým lepšie... (25.5.2010) Celkový počet komentárov: 0
 

      Miluje knihy a televízne seriály, ale nepohrdne ani dobrým filmom. Písanie je jeho život a dokázal to už pri troch knihách, ktoré mu vyšli knižne. Rád cestuje a objavuje nové krajiny. Má rád humor a ten preniesol aj do svojho najnovšieho dielka, ktoré sa vydavateľstvo Ikar rozhodlo vydať medzi prvými z literárneho projektu Mám talent.

 

     Marek Zákopčan debutoval detektívnymi príbehmi Mesto tieňov, nasledoval román Zradná vášeň, ktorý vznikol ešte na strednej škole. Na stránke www.romantika.estranky.sk mu vychádzal na pokračovanie román Život na dlh.

Tentoraz potešil (nielen) svojich fanúšikov príbehom Nevinní zmätkári. „Je to úsmevné rozprávanie o mladých a pre mladých, s potrebnou dávkou nadhľadu, humoru, sebairónie,“ hodnotí jeho texty riaditeľka vydavateľstva Valeria Malíková.

     Kniha približuje každodenný život dnešných mladých, ich starosti, pohľad na život a na dospelých, prvé lásky, zážitky z prvých dotykov s alkoholom či bujarých večierkov. „Toto všetko je vyrozprávané čítavo a pútavo. Marek preukázal schopnosť osloviť týmto románom pre mladých aj nás, generáciu rodičov a skôr narodených,“ dodáva V.Malíková.

 

     Marek sa prirodzene teší, že mu v najväčšom slovenskom vydavateľstve vyjde ďalšia kniha. Nápad napísať knihu vznikol vraj z celkom prozaického dôvodu. „Humor je korením života a nemyslím si, že by ho niekedy bolo priveľa. Čím viac, tým lepšie :o)) Zbožňujem komédie, sitkomy, rád počúvam zábavné príhody svojich známych,“ prezrádza Marek Zákopčan. V slovenskej literatúre je podľa neho humorných kníh pomenej, väčšinou je humor len súčasťou príbehov z iných žánrov, dotvára atmosféru a nalaďuje čitateľa na tú správnu nôtu, ale kniha priamo útočiaca na bránice mu chýbala. „Tak som si povedal, že by bolo dobré oprášiť zažité (a, samozrejme, aj vymyslené) vtipné situácie, dať im príbehový rámec a osloviť každého, kto potrebuje k životu smiech. Čiže všetkých,“ usmieva sa Marek.

 

     Príbeh sa primárne dotýka mladých ľudí okolo dvadsiatky, ale podľa autora si na svoje prídu mladšie aj staršie ročníky, pretože veselosť a optimizmus nie sú brzdené vekom. Kniha vznikala celkom ľahko, hoci písať vtipné situácie a hlášky, keď na to človek sám nemá náladu, nie je vždy ľahké. „Našťastie mám okolo seba ľudí, ktorí ma zakaždým dokážu rozveseliť a odpútať ma od chmúrnych myšlienok hoci aj jednou vetou. Práve preto je celkom možné, že sa v Nevinných zmätkároch niektorí z nich aj nájdu,“ uzatvára Marek Zákopčan, ktorého dielo začne redigovať redaktorka Nataša Ďurinová.

 

         

 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: