IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cit,ktorý bol zabitý... (Dávid D)6.1.2010
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 249, Komentáre 5

 
Cit,ktorý bol zabitý
Opäť sedel vo svojej izbe,tak ako každé nedelňajšie poobedie.Pozeral sa cez okno a sledoval ako mesto zahalujú prvé snehové vločky.Nemyslel na nič,len sa pozeral,ukludňovalo ho to.Mário bol obyčajný chalan z priemernej rodiny,otec bol cigáň a mama madarka pre určitú sortu ludí nie práve ideálny základ.To že ho ludia môžu nenávidieť už len kvôli pôvodu jeho rodičov zistil už dávno.Spočiatku tomu nechápal,avšak časom začal rozumieť niektorým veciam.
Prvý krat pocítil nenávisť na vlastnej koži pred piatimi rokmi.Mal pätnásť,svet mu ležal pri nohách,nič preňho nebolo nemožné.Milujem tento mladícky elán len škoda že po ňom pri chádza väčšinou tvrdý stret s realitou.Mestké oslavy sa konali každý rok,zakaždým to bolo o tom istom kolotoče,klobása,dychovka a zase klobása.Tento rok bol však pre Mária iný.Viac ako madarský guláš a cigánska pečienka ho začali zaujímať dievčatá,tak ako všetkých jeho podľa spoločnosti normálnych rovesníkov.
Kým ju prvý krát neuvidel tiež neveril v lásku na prvý pohlad.
„Hej rené kto bola tá raketa?“
„Ty nevieš kto to je?Ved...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mazikova14.1.2010
 

Velmi pekne na tvoj prvy pocin, david. Inak vies o tom,ze ja som tiez povodom z Galanty? ked chces, tak mi napis mail

eva

Maximilian12.1.2010
 

Nebolo to nezaujímavé. Len by si mohol trošku rozpracovať tú časť o ich rozchode. Zdalo sa mi to také príliš jednoduché. Mladí nemajú rozum a väčšina z nich by sa vzoprela rodičom. Ale inak to bolo veľmi solídne.

Dávid D13.1.2010
 

dakujem ti , je to môj prvý výtvor nabúduce skúsim vychytať nedostatky :)

Maximilian13.1.2010
 

Nato, že to bol tvoj prvý výtvor to bolo na veľmi dobrej úrovni. Určite máš talent, píš ďalej rád si prečítam aj iné poviedky. V tvojej poviedke je cítiť že vieš písať. TAk to rozvíjaj a píš čo najviac, lebo len tak sa človek zlepšuje. A samozrejme veľa čítaj. Ak budeš mať čas tak si kľudne prečítaj aj moje poviedky budem zvedavý na tvoj názor, prípadnú kritiku.

Dávid D7.1.2010
 

Velmi by som privítal reakcie, či už pozitívne alebo negatívne

dakujem : )

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dávid D

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: