IKARIKAR http://www.ikar.sk

City ma nudia (Patrik Lenghart)13.5.2015
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 180, Komentáre 2

 
City ma nudia - prvá časť románu
0)             Predstav si ples
 
„Poviem ti tajomstvo, chceš?“ spýtala sa namiesto toho, aby mu dala pusu, aj keď on sa k nej naklonil najviac, ako to fyzika dovoľuje.
„Nechcem,“ odpovedal on a nezložil ruky z jej bokov.
 
Vždy si dáva pozor, keď sa rozprávajú. Snaží sa udržať si ten rádiový tón, ktorým hlásia redaktori krátke správy o policajných radaroch na cestách medzi pesničkami.
Taký ten tón hlasu, ktorý nič neprezrádza. Ktorým nikto nikdy nikoho nenavádza na hriech, ktorým sa nevyznáva platonika, ktorým nikto nikoho neprosí o pomoc, ale hlavne hlasom, ktorým sa rozhodne nehovorí o sexe. Hlasom, v ktorom nie je ani štipka vzrušenia. Hlasom, ktorý vie používať len málokto.
On tento tón hlasu pri nej používa takmer vždy, keď sa rozprávajú. Nikdy by to nepriznal, ale najradšej jej rozpráva veci toho druhu, že ľutuje chlapa, ktorého by ona okúzlila.
Má rád, keď nevie, či to myslí vážne alebo je to iba vtip. Má najradšej, keď to nevie ani jeden z nich.
 
„Ženy nevedia, čo chcú,“ čakala na jeho reakciu.
„A...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart18.5.2015
 

Ahoj Patrik. Neviem či je to zámer, ale máš dvakrát nahodené to isté. Niekde chýbajú čiarky, inde slovu písmeno, to nie je až také hrozné. Priznám sa, že na začiatku som si vravela, tak asi to bude konečne mužský pohľad na ženu. Veď čo môže byť tajomnejšie pre ženy ak nie otázka: Po čom muži túžia? Myslíme si, že vieme...ok diskutabilné, a muži tiež tajomne hľadajú odpoveď na otázku :Po čom ženy túžia? Teda, oni sú pánom tvorstva, čiže vedia?!V prvom rade je to dlhé.Prešla by som si celú kapitolu a upravila ju,lebo mi to prišlo ako neporiadok v riadkoch :-) Je pravda, že som sa strácala pri Richardových ženách, no na druhej strane musím oceniť ten nadnesený pohľad muža na ženy. Richard je tak drzý a negalantný až je zábavný a musím uznať aj šarmantný. Páči sa mi spôsob jeho komunikácie a nepochybujem, že práve v tom je dobrý. Veď je majstrom slova. Predpokladám, že budeš pokračovať a my budeme svedkami jeho nevyrovnaného postoja k žene-nám?Len skús upraviť text, aby sa to dobré čítalo. Ak to chceš deliť, deľ to na krátke kapitoly. Prinajhoršom Ti to niekto skritizuje.Čo sa týka vytknutej \"tvrdky\", hold, stáva sa to aj skúsenejším. Ja by som to nebrala ako niečo hrozne. Tak som zvedavá, čo príde nabudúce.A nakoniec? Nechceš ho presvedčiť, aby toľko nefajčil. Z riadkov sa ku mne tiahol cigaretový dym :-)

O.14.5.2015
 

Prinútila som sa to dočítať do konca. Vôbec som tomu nerozumela. Stratila som sa už niekde na začiatku. Čo mňa veľmi zaujalo, že si napísal \"Lítka\" s í. veď to sa píše takto: Lýtka-o.tok, lýtkový. Pozri pravidlá slovenského pravopisu. Jedným slovom povedané, jedná veľká motanica.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Patrik Lenghart

O mne

Ryba.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: