IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čo sa chystá? Nové knihy z MámTalent.sk v roku 2013 Celkový počet komentárov: 13
 

     Aj tento rok vyjde viacero kníh z portálu MámTalent.sk – blíži sa Literárna cena MT, kde budú mať opäť šancu všetci, ktorí píšu romány a novely. Z nich určite vzíde zopár nových autorov. Pozrime sa však na knihy, ktoré sa už usilovne redigujú, upravujú, doťahuje sa obálka ap. Máme sa na čo tešiť.
 

     Už v marci vyjde Nylonový svet od Mateja Rudinského, ktorý vystupuje na portáli MámTalent.sk od začiatku pod pseudonymom Zandelee. Začal písať už na základnej škole a ako pribúdali roky, texty sa mu kopili v šuplíkoch. Aktívne sa k literatúre vrátil po ťažkej autonehode a to práve prostredníctvom MámTalent.sk. Získal si tu veľa priateľov, spoluorganizoval jednu z čítačiek, vyšla mu poviedka v zbierke Všetko, čo chcem, aj v Dotykoch.

     Jeho Nylonový svet sú poviedky o manželkách aj milenkách, matkách i dcérach, ženách opustených aj obletovaných. Zobrazuje ich s úctou, láskou, také, aké naozaj sú. Ponúka originálne príbehy, skvelé zachytenie postáv s hlbokým preniknutím do ich vnútra a prostredia, v ktorom sa pohybujú. „Nesnažím sa ženu pochopiť,“ hovorí Zandelee, „obdivujem ju.“
Nylonový svet by mal vyjsť 5.marca.

 

     V polovici apríla vyjde Seduktor (ilustračné foto) od autora menom Sofia Vitalle. Pod týmto pseudonymom sa skrývajú dve mladé autorky: 20-ročná Veronika Kmeťová a rovnako mladučká Renáta Kosmályová, ktoré našli spoločnú záľubu v písaní príbehov. Jedna vyrastala na Stephenovi Kingovi, druhá na J. K. Rowlingovej. Obe sú zaryté knihomoľky, čo ich sčasti priviedlo na nápad napísať vlastný príbeh. A to spoločne. Predsa len, dvaja ľudia vymyslia viac, ako jeden.

     Seduktor je Pokušiteľ a Zvodca hriešnikov. Jeho úlohou je poslať sedem nevinných duší do zatratenia. Je rozhodnutý urobiť to za každú cenu. Odmenou preňho má byť dávno stratená sloboda. Do cesty mu však vstúpi neznámy cudzinec, ktorý so sebou prinesie pochybnosti...

     „Seduktor od Sofie Vitalle je postavený na skutočne zaujímavom nápade,“ tvrdí lektorka a porotkyňa LC MT Markéta Dočekalová. „Samozrejme, atraktívnosť rukopisu dodáva aj mágia obsiahnutá v nápade. Znova sa potvrdzuje, že dobrý nápad je na vymyslenie príbehu najdôležitejší. Veľkú pochvalu, ale naozaj veľkú, dávam autorke za kompozíciu príbehu."

 


     Autor, ktorý je na MámTalent.sk od úplného začiatku. Zaregistroval sa medzi prvými 14.septembra 2009 a začiatkom mája mu vyjde ďalšia kniha – Plamene hriechu. Je to dobrodružno-romantický príbeh, ktorý sleduje osudy troch žien.

     Mladá šľachtičná Sofia sa už čoskoro má vydať za Adriana, s ktorým sa pozná od detstva, ale už roky sa nevideli. Ich sobáš však zatieni náhla smrť jeho otca, vojvodu z Lékavíc. Pátranie po tajomstvách minulosti privedie mladý pár na stopu Dračieho rádu. Skutočný nepriateľ však ostáva v úzadí, a ako sa ukáže, jeho odhalenie môže mať fatálne následky...

     Lenorinu matku upálili ako čarodejnicu. Dievčinu vychoval záhadný starec s prezývkou Pútnik, bokom od ľudí, aby ju ochránil najmä pred zlomyseľným kňazom Lotharom. Čo sa však stane, keď sa Lenora dostane na hrad ako slúžka a vyjde na svetlo tajomstvo jej pôvodu? Zaplatí za cudzie hriechy vlastným životom?

     Mariela Lékavická, Adrianova matka, si vydobyla rešpekt a úctu ako hradná pani. Po manželovej smrti sa snaží udržať rodinu pohromade, ale jej železná vôľa naráža na odpor detí, a navyše musí zamedziť odhaleniu temných tajomstiev. Keďže hrozí, že pravda vyjde na povrch, neštíti sa použiť žiadnu zbraň...

     Marek Zákopčan vydal už viacero kníh ako Mesto tieňov, Zradná vášeň či vtipných Nevinných zmätkárov.

 

 

Jún bude patriť dvom našim autorkám. Zuzana Šedá zaujala na MámTalent.sk rukopisom Pod povrchom. Príbehom o Tereze, ktorá si žije svoj zdanlivo bezstarostný študentský život, kým jej ho nenaruší prekvapivá udalosť. Zrazu je postavená pred rozhodovanie, ktoré v nej prebúdza desivé spomienky, ale zároveň ju núti dozrieť, vyrovnať sa s minulosťou a žiť v realite...

     Jej kniha dostala iný názov – Úteky a vyjde v mimoriadne úspešnej edícii Príbehy z kabelky.

 

V júni vyjde aj ďalšia kniha Evy Avy Šrankovej Hriechy mocných. Je to už jej tretia kniha a základnou otázkou je: čo všetko je človek schopný urobiť pre lásku? Najmä v časoch, keď štátne alebo rodinné záujmy, ale často aj túžba po väčšej moci, prevládali nad prirodzenými ľudskými citmi. Ani ľudia z kráľovských alebo vojvodských rodín nemali vždy na ružiach ustlané; byť jedným z členov šľachtického domu nebolo vždy len príjemné a už vôbec nie iba šťastné.
Historický román Hriechy mocných vás zavedie do storočnej vojny, ktorá v 14. a 15. storočí priviedla Francúzsko na pokraj nešťastia. Na pozadí sa odohráva vášnivý a úprimný ľúbostný vzťah.

    Zuzana Šedá i Eva Ava Šranková sú z Nitry. To len na okraj:-)

 

A čo druhý polrok 2013?

     Aj tam sa máme na čo tešiť. Napríklad počas leta vyjde ďalšia kniha obľúbenej Silvie Koscelanskej Tak mi treba!, či triler Alternatíva od Marcely Rudy. V tých dňoch vyjde napríklad aj nový Jo Nesbo, John Grisham aj Joy Fieldingová, takže Marcela bude mať silnú konkurenciu:)

     V septembri nás čakajú Rozprávky z trávy (pracovná verzia obálky) od Silvie Havelkovej, v októbri Dosť už lásky Magdalény Cisárovej a v decembri Surové diamanty Oľgy Džuppovej.

     A to zďaleka nie je všetko. Stále sa rokuje o ďalších zmluvách, posudzujú sa opäť niektoré rukopisy a hľadáme ďalších šikovných autorov, ktorí chcú vydať knihu vďaka portálu MámTalent.sk.

Držíme vám palce.

 Komentáre

Laura =)17.8.2013
 

Blahoželám všetkým, ktorých knižky v tomto roku vyšli, alebo ešte len vyjdú. Teším sa na ich tlačené verzie, pretože na nete sa mi číta trošku horšie... hlavne z časových dôvodov :P

tiež poteší ak niekto nazriete aj na moje \"dielko\"

Oľga1.3.2013
 

Ďakujem redaktorke, čo sa tak so mnou natrápila. Napriek podpísanej zmluve až teraz verím, že \"Surové diamanty\" sa naozaj dostanú na pult.Dokončila som opravy /dúfam, že som pri nich nenarobila viac chýb/. \"Kabelka\" je super projekt, dáva možnosť čítať všade, v každej voľnej chvíli.

Miroslav Búran19.1.2013
 

Pripájam sa aj ja k blahoželaniu a želám úspešné predaje...:)

Eric Pedaja16.1.2013
 

Gratulujem autorom, najmä Sofii a Ave, že sa konečne dočkali ;) držím palce do budúcna

Christian Heffner16.1.2013
 

Autorom gratulujem a blahoželám, a želám im veľa čitateľov

Peter Elena Michael15.1.2013
 

Je potešujúce, že vychádzajú dve dielka, ktoré ma zaujali. Aj keď každé niečím iným... Ave a Zuzka :)

J.D.Bella15.1.2013
 

Dobré veci povyberala redakcia :)

Obálka na Nylonový svet nemá chybu. Poklona pre grafika alebo ilustrátora, ktorý ju navrhol.

SEDUCTOR - Keď som si toto čítal, v ducu som si vravel \" fuu, toto je asi len otázka času \" a to som si vravel asi pred týždňom :D Otázka krátkeho času.

Gratulujem autorom a želám 100 000 predaných výtlačkov na slovensku + ponuky na preloženie do cudzích jazykov a predaj v zahraničí + ponuka na sfilmovanie atď :D

catie15.1.2013
 

Tiez sa na niektore knihy tesim mimoriadne, dufam, ze nezostane iba pri teseni, a knihy skutocne vyjdu. Menovite blahozelam aspon Zuzke Sedej a Zandeleemu. :o)))

Zuzana Široká15.1.2013
 

Teším sa spolu autormi - zaujali na MT, zaujali v Ikare, teraz už len dúfať, že zaujmú aj v kníhkupectve.

Enri15.1.2013
 

Blahoželám všetkým autorom a želám šťastné kroky na ceste k čitateľom :-)

Lýdia J.15.1.2013
 

Autorom blahoželám a prajem veľa kupujúcich čitateľov. Na niektoré tituly sa vytešujem mimoriadne.:)

DARK15.1.2013
 

Asi takto to vnímam i ja. :)

Kenji15.1.2013
 

Súhlas :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: