IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čo to s tými chlapmi je?!? (Rita)1.9.2014
 

4
 počet hodnotení: 17
prečítané 505, Komentáre 17

 
Čo to s tými chlapmi je?
Ráno nakráčal manžel do kuchyne s mrzutým zamručaním miesto pozdravu. Jeho pripuchnutá tvár referovala o nedávnom spánku a blížiacej sa katastrofe. Červené nozdry, nosový hlas a výraz absolútneho zbedačenia svedčili o smrteľnej chorobe, ktorá postihuje mužov. V krížovkách zaberá šesť štvorčekov a jej názov je soplík.
Na raňajky pozrel s výrazom absolútneho znechutenia. Akoby som mu naservírovala obsah mestskej kanalizácie. S odporom rozbabral vidličkou vajíčka, pri pohľade na hrianku zachrčal a uprel na mňa vyčítavý pohľad.
– Čaj. – zasipel s rukou na krku a odklátil sa do obývačky na gauč. Podložila som ho vankúšmi a zabalila do deky. Venoval mi pohľad čerstvo osirelého Bambi. Vzdychla som. Šľahol ma zlým pohľadom, že tak nevhodne využívam voľné dýchacie cesty. Do rúk som mu vložila horúci čaj a s modlitbou na perách za jeho skoré uzdravenie odkráčala upratať kuchyňu.
Čo to s tými chlapmi je? Ak trpia, očakávajú, že s nimi bude trpieť aj zvyšok sveta. Že sa zemská gravitácia zmenší, aby sa im mäkšie ležalo v posteli. Že sa obloha zahalí do čiern...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

fulo28.10.2016
 

Vina - tak to sa mi vôbec nepáči, že do nás tak vidíš...:) ešte že nie som urážlivý :)

Miriam11.7.2016
 

Dej má dobrý spád aj napriek jednoduchým scénam. Tne do živého viac ako rozosmieva.

Rita11.9.2016
 

Pravda. Napriek snahe o ironizujúci humor pôsobí poviedka trochu deprimujúco, asi je až príliš realistická :)

Miriam11.7.2016
 

Myslela som poviedku \"Vina\".

L9.4.2015
 

Chvíľu som sa bála, že to v tejto poviedke skĺzne do banality, ale nie, je to zasa pre teba typický satirický pohľad na veci. Tentokrát tneš drsne, ale asi pravdivo.

Stanka17.2.2015
 

Ahoj Rita,
táto tvoja poviedka ma veľmi zaujala ako obsahom tak aj štýlom a napadlo mi, že ako študentka by som s tvojím dielom mohla vystúpiť pred komisiu na súťaži Hviezdoslavov kubín. Možno to nie je tvoja \"šálka kávy\", ale ja som ochotná sa do toho pustiť a ak súhlasíš s mojím nápadom, potrebovala by som vedieť tvoje celé meno, aby som mohla vystúpiť a odprezentovať to. Ďakujem krásne :)

Rita19.2.2015
 

Mám pocit, že žartuješ :) ak nie, nechaj mi nejakú adresu, kam ti svoje údaje pošlem, tu by som sa nerada zverejňovala.

Stanka3.3.2015
 

stanush.baricova@gmail.com
už sa teším :)

Jakub Kadera22.12.2014
 

A zase sme všetci v jednom mechu s ožratými blboňmi čo robia bordel, netvrdím, že som sa v niektorých momentoch nenašiel, ale niektoré pasáže mi prišli ako vystrihnuté zo Sám doma (s Downovým syndrómom).

Rita22.12.2014
 

Ahoj Jakub,

len by som ťa chcela upozorniť, že je to poviedka. Skús to hodnotiť ako literárny útvar a nie ako obžalobu :) Ak si prečítaš ostatné moje poviedky, zistíš, že sú namierené aj na ženy. Kde si našiel ožratého blboňa a podobenstvo zo Sám doma s mentálnym postihom, neviem. Možno si to zbytočne berieš osobne. A možno si trafená hus:) :)

Jakub Kadera23.12.2014
 

Ja som napísal, že viektorých častiach som sa spoznal, no taký bordel aký si opísala v kuchyni, to fakt len Sám doma. \"Ožralý blboň\" bolo zhrnutie toho ako som ho ja vnímal, keď tam chodil s pivom a hrajkal sa na tablete. Možno som trafená hus, lebo mám tiež svoje chyby, ale tieto mužské nedostatky v poviedke, mi prídu okukané ako z vtipu. Včera som napríklad pozeral skoro 3 hodiny futbal \"aj s nadstavením\" a moji prehrali. Prišiel som do spálne a manželke povedal, že so mnou dnes nebude reč. Na to mi povedala, že som s ňou dnes toho veľa aj tak nenahovoril. A vtedy ma to dorazilo (povedal som si: \"Kubo ty si chuj!\") a spomenul som si na tvoju poviedku. Nehodnotil som problematiku, dal som ti 4*, len som potreboval napísať, že nie sme všetci rovnakí, aj keď možno sme. Všetci sme rovnakí a ženy aj tak stále čakajú na toho pravého. :D

Rita23.12.2014
 

:) ak si si v bežnom živote spomenul na moju poviedku, tak to je pre mňa veľká lichôtka:):) Ďakujem. A že výsledky športových zápasov môžu ovplyvniť sexuálne výkony mužov, to je námet na ďalšiu poviedku :)...a potom sa nesťažuj!:):)

Jakub Kadera23.12.2014
 

Tak na tú poviedku sa teším, ale včera to nebolo o sexe, proste som bol ignorant čo čumel na futbal a potom išiel spať.

efka19.12.2014
 

som sa pobavila

Rita22.12.2014
 

Ďakujem, Efka :)

Rony19.10.2014
 

Veeeľmi trefné a neeeskutočne pravdivé.
Dokonca to bolo aj vtipné. Poviedka sa mi páčila:-)

Rita15.11.2014
 

Ďakujem. Niekedy len humor pomáha...:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Milí čitatelia. Keďže sa na tomto portáli už roky nič nedeje zo strany vydavateľstva, prešla som, ako mnohí iní autori, na český portál mamtalent.cz. Sú tam uverejnené moje nové veci a prepracované tie staré. Pretože vždy je čo vylepšovať. Ale fakt je, že mamtalent zamrzol aj na českej strane...Tak sa majte pekne.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: