IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čo to s tými ženami je? a iné poviedky (Rita)19.10.2014
 

5
 počet hodnotení: 23
prečítané 833, Komentáre 28

 
Čo to s tými ženami je?
Oči mu skoro vyliezli z jamiek. Ťažko odhadnúť, či v dôsledku zľaknutia, alebo preto, že ho ešte stále mala v ústach. Možno od prekvapenia stisla čeľuste. Keď to hodnotím spätne, mala som ich vydesiť viac. Aby do neho zaťala zuby a mne tým dožičila aspoň malý kúsok zadosťučinenia.
            Kľačala pred mojím priateľom. Moja kamarátka. Súčasťou jej hlavy bola momentálne tá jeho intímna časť, ktorá podľa všetkých pravidiel mala patriť len mne.
Čakala som bez slova. Bola som zvedavá, dokedy v tej pozícii vydržia. Sekundy bežali. Akoby si nahovárali, že kým sa obnažený penis neobjaví na svetle ako dôkaz, budú to môcť poprieť.
- S plnými ústami sa z toho nevykecáš, – adresovala som jej s ironickým úsmevom.
 Odtiahli sa od seba. Konečne. Niečo na tom bolo. Teraz, keď som ho videla, ešte stále vzrušeného, zabolelo to oveľa viac. On sa rýchlo prikryl rukou. Ona si opakom dlane chvatne utrela slinu z úst. Viac som vidieť nemusela. Otočila som sa k dverám jeho kancelárie.
- Počkaj. To nie je...“ – ozval sa.
- Čo? – prudko som sa otočila. – Dú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

ina14.3.2017
 

Rita! Táto poviedka vo mne po dlhšej dobe opät prebudila rebelku. Presne si popísala pocity, ktoré v nás hlboko driemu. Čo na to povedia? Hodí sa to? Za akú ma majú? Pch! Slobodienka moja!!! Znovu som sa zbavila nánosov a barieér. Po prečítaní tvojej poviedky s radosťou separujem prázdne fľaše (najradšej po whisky, fernete, borovičke - to mi chutí) skoro nad ránom a skoro v noci :))) a veľmi ma to baví. Vďaka za inšpiráciu, vďaka tebe som o krok ďalej! Píš, píš píš

Rita14.3.2017
 

Som rada, že prispievaš k ochrane prírody a svojho duševného zdravia :) Ďakujem za krásny komentár.

Rita7.11.2016
 

Všetkým ďakujem za láskavé komentáre.

AK2.11.2016
 

Svieze a zabavne, ako ostatne vzdy. Skutocne som sa pobavila.

FU28.10.2016
 

druhá poviedka v poradí pobaví aj chlapa...potešila aj starého chlapa:)

zuzana26.10.2016
 

pekné, realistické a veľmi čitateľné

Bella16.10.2016
 

paráda :-))) odporučím všetkým a nie len tématicky v našom veku - jednoducho všetkým, lebo málo v našich končinách napísané je tak prirodzené a plynulo čitateľné a zároveň tak vtipné a vypointované , bez zbytočného balastu a banalít - priamo do čierneho :-)))

Rita16.10.2016
 

Ďakujem.

meduza15.10.2016
 

Rita,ako dobre, že som ťa našla smejem sa, vtip a obrat ti nechýba ani náhodou. Škoda, že sa nedá dať do obľúbených, aby som nezmeškala od teba nič. Pači sa mi čo a ako píšeš.

Rita15.10.2016
 

Ďakujem. Teší ma, ak niekomu zlepším náladu.

meduza215.10.2016
 

Ejha, tak toto je pekne napísané, syndróm opusteného hniezda je aj moja realita, pomoooc, chcem mať zas malé deti .-))), napísala si to pútavo, s citom a realisticky, za mňa naozaj pútavo

PH6.11.2016
 

Milé \"mamičky\" syndrom opuštěného hnízda je asi opravdu jako rána kudlou do zad, nevím, teprve mě to čeká....ale myslím si, že je dobré to brát s nadhledem a s pocitem, že jsi splnila svůj úkol a teď už je jen na nich, aby vykročili do života a tu papulu si namleli sami a pořád neměli za \"prdelí\" maminku. Role \"kvočny\" musí jednou skončit a vy milé děvenky přijměte tu zpátky získanou svobodu s noblesou a nadšením a teprve nyní si ji pořádně užijte....už víte, co chcete, co si můžete dovolit a nad plno věcmi mávnete jen rukou, protože už víte, že nestojí se pro to trápit nebo rozčilovat. :-))) A malé děti.....těšte se na vnoučata....užijete si je víc než vlastní, už i kvůli tomu, že se dají v klidu za pár hodin vrátit...:-D
Jinak napsáno krásně, od srce, žádné parádičky.....jak cítí srdce, tak se to vkládá na papír. :-*

Rita18.10.2016
 

Vďaka za milý komentár.

PH4.2.2015
 

:-))))) velmi pěkné, musím se přiznat, že i když některým zde v -nácti připadali 35+ staří, tak mě naopak přitahovali a myslím, že nejsem jediná, naštěstí nebo naneštěstí jsem to nedotáhla takhle daleko, ale je nás plno, které si tímto prošly a řekla bych, že to patří k životu. Ale životní spirála se točí ve stále stejných dimenzích. Není mi -náct, ale 40+ a taky mě zajímají +- 35!:-)))) Ne:-), opravdu píšeš moc hezky a příběhy jako kdyby psal sám život!:-)

Rita29.1.2015
 

Všetkým ďakujem za pozitívne reakcie. Ako notorický klaun som závislá na Vašom smiechu...:)

Emko28.1.2015
 

Ako potešiť starého chlapa - Čítavé, napísané s nadhľadom. Pobavilo :)

Mini upozornenie: v dialógu v lekárni ti niekam odpadlo \"a\" vo vete - potrebovalA by som niečo pre otca...

Rita29.1.2015
 

opravené, ďakujem

vojtovicova andrea27.1.2015
 

genialne! smejem sa ako blazon, domaci sa prisli pozriet, ze co sa deje.

Stella Maris27.1.2015
 

Milá Rita,
priznávam, že k prečítaniu tejto poviedky ma motivovali pozitívne komentáre a hodnotenia. A môžem potvrdiť, že neklamali! Nechápem, ako je možné, že som Tvoje príbehy doteraz prehliadala. Tak si ich idem rýchlo prečítať a pritom budem analyzovať novonadobudnuté poznanie, že vek (nie) je len číslo :)

Gaho27.1.2015
 

Ahoj Rita, ty provokater! Veru si pamatam, ze ked som mala nast, 40-rocni uz boli na konci zivota :( Dnes mam doma 63 rocneho, ja o 10 menej a veru v energii sa mu nevyrovnam, vsak vies. Ine je to zase o o sugadaddy, co ma na vsetko, hahah Ale ZASE prima poviedka, co dava dokopy rozne roviny zivota ;*) Pis, pis, pis! Si hviezda

Mária Blšáková26.1.2015
 

Ako potešiť starého chlapa :)
Rita, už dlho som sa tak dobre nezasmiala, i keď moja stará časť osobnosti sa chcela uraziť :)
Veľmi pekne si vykreslila, ako mladý človek vníma starobu. Keď som mala 16, páčil sa mi jeden chalan, ktorý mal 25. Kamarátka mi povedala, nech neblbnem. \"Fúj, taký starý. Veď on za chvíľu umrie.\" Teraz majú toľko moji synovia a sú pre mňa stále sopliakmi.
Výborná poviedka. Hodnotím.

Alena Baláž Broško27.11.2014
 

Aj mne sa veľmi, veľmi páčilo. Zvlášť odsek od: -Zostaň, po -To vážne? Pretože tento \"fenomén\" sa pokúšame aj my v \"ženskom klube\" :-) rozlúsknuť. Márne. Nevieme prísť na to, čo sa to s nami deje a hlavne kedy prichádza k tomu obratu a prečo. Začo? Kvôli čomu? Kvôli komu? No \"Čo to s tými mužmi je?\", by bola moja druhá otázka. Idem si prečítať Tvoje ostatné diela. Všetko dobré!

Rita29.11.2014
 

Ďakujem. Poteší ma tvoja reakcia aj na ostatné moje veci. Dúfam, že ťa osloví aj nastolená otázka ohľadne mužov :)

vizvo28.10.2014
 

Ahoj Rita. Krásny a poučný príbeh. Čo to s tými ženami je, že nevedia, že milenec a dôverník by mala byť jedna a tá istá osoba?

Rita15.11.2014
 

Vďaka Vizvo, len neviem, či sme presne na tej istej nôte:)

R.R27.10.2014
 

Veľmi pekné. A kruh sa uzavrel so slovami poslednej vety. :-)

Rita15.11.2014
 

Ďakujem.

ina22.10.2014
 

Milá Rita, poviedka tne do živého mäsa a tých ktorí podobné chvíle zažili, musí pri čítaní striasať...Sú chvíle a chvíle a sú hodnoty a hodnoty. Tie dnešné by som nemenila! Avšak dodnes neviem zodpovedať na otázky, ktoré si hrdinka kladie...
Písanie Ti ide, už sa teším na ďalšie dielko.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: