IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čokoláda (Simča)17.9.2016
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 117, Komentáre 1

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.18.9.2016
 

Neuveríš. Odlomila som si celý riadok z mojej čokoládovej tabličky a sadla k PC. Uvidela som tvoj čokoládový pokus. Po pár riadkoch mi moja čokoláda v ústach zhorkla. Bola to dobrá čokoláda, mám rada horkú čokoládu, táto čokoláda bola dosť čokoládová, lebo mala 74 %. Nepýtaj sa, prečo mi moja čokoládová čokoláda zhorkla, musela by som ti prezradiť, že neustálym opakovaním slova čokoláda, aj inými, mi moja kocka čokolády prestala chutiť.
A teraz aj sama vidíš, ako pôsobí na čitateľa, keď vrazíš do pár riadkov jedno slovo: čokoláda, zopakuješ ho niekoľkokrát, spravíš z neho prídavné, keby sa dalo, tak aj sloveso, doplníš pár inými slovami, najradšej začínajúcimi na \"č\", podaktoré zopakuješ tiež. Divne a nezáživne. Až odpudzujúco.
Kreativita, nápaditosť a snaha o jedinečnosť za horami.
Ani ako riekanka neobstojí. Daj sa čím skôr do čítania poézie, aby si pochopila i to, že zakončiť riadky slovesami: čakajú/lákajú či leží/beží nie je žiadne umenie. Neobohatila si čitateľa, malého ani veľkého, tieto riadky sa preto nedajú označiť slovkom POÉZIA. Pre veľkého čitateľa je takáto nepodarená veršovačka nezaujímavá a lacná, dieťaťu čítať matka asi nebude, keď zbadá morbídne: \"sestra obhrýzla mi päsť\".
Nezúfaj, čítaním a učením sa sa dá mnohému naučiť. Stačí len chcieť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Simča

O mne

Som tu nová :D ...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: