IKARIKAR http://www.ikar.sk

Čokoládový bozk (Michels)12.9.2016
 

3
 počet hodnotení: 11
prečítané 218, Komentáre 10

 
1.
Sedím v húpacom kresle zababušená do deky, ruky si ohrievam šálkou horúcej čokolády. Vychutnávam si ranné brieždenie a aj keď mi už nos omŕza od zimy je mi to jedno. Milujem tento čarovný výhľad z horskej chaty. Sedím ticho a rozmýšľam, čo v mojom živote by som zmenila ak by som mala túto možnosť. V myšlienkach sa snažím rekapitulovať a vyhodnocovať svoje kroky životom.
„Slečna ste tehotná“ týmito slovami od gynekológa sa začal písať úplne iný príbeh môjho života,  ako bol podrobne v mojej hlave naplánovaný. Je milé zistiť, aký je život „fér“ , keď niekto „IDE“ prvú ligu „A NIČ sa nestane“  a ja chudera, prvýkrát v živote si vrznem v šestnástich (skoro sedemnásť), gumu si chalan natiahne pomaly aj na hlavu a aj tak?!?!!  Toto mám ísť kam reklamovať?
No čo..., zišla som „z kozy“, pekne poďakovala. Vysvetľovať gynekológovi, že toto je výsledok prvého milovania a s použitím kondómu, je zbytočné... V jeho pohľade už dávno bolo vidieť, ako pohŕda dnešnou mládežou, ktorá sa ožiera už od štrnástich, „trtká“, kde sa dá a ako sa dá a nemyslí na dôsledky.
Ja som tam nepatrila,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Simona24.11.2016
 

Myslím si, že škrtať nemusíte. Viac by sa mi páčilo rozpísať životy hlavných postáv. Napríklad život Tomáša v Holandsku. Veď nikto nevie, čo tam robí a prečo nechodí domov za dcérou. Mne sa to práveže páči také, ako to je. Vidieť, že nemáte skúsenosti s písaním a to je na tom to pekné. Ja som len zvedavá, ako sa dej posunie ďalej, lebo doteraz rieši len seba a dvoch chlapov. Stále očakávam prevrat. Určite budem čítať.

Michels24.11.2016
 

Dobrý deň, máme rovnaké krstné mená. Ďakujem za komentár. Tomášov život v Holandsku určite priblížim. Viem presne, čo tam robí, ale jeho život chcem zakomponovať do inej dejovej línie. Dnes som jemne upravovala životy hlavných hrdinov oproti originálu. Predsa som to písala dávno a veľa vecí neni už aktuálnych. Napr. v pôvodnom rukopise sa facebook ani nespomína, proste nebol. Mali sme pokec. Tina si toho ešte veľa zažije, veď je mladá.

Agnes Chrissie8.11.2016
 

Dialógy nie sú uveriteľné
Čiarky
Kostrbatá štylistika. Videla som priveľa chýb, aby ma text upútal. Prvá časť bola krátka doba nabitá informáciami a druhá preletela dlhšie obdobie za pár odstavcov. Ak je to zlom v príbehu, potom myslím, že je to ok.
Prvý odstavec – čo tie dve bodky na konci viet? To sa ti opakuje aj ďalej
Verím, že je zvedavá – píšeš predsa v minulom čase
...tak strašne moje telo túžilo po ňom – štylistika
Nenápadne pod lesíkom v aute som sa neovládla.
...presne tak, ako to len on vedel... čiarka ti chýba
...som to ja potrebovala ja.
Po všetkom sme sa odviezli.... Keď bolo po všetkom, odviezli sme sa...?
Milan bol celý čas podozrivo ticho, nebol to ten samoľúby narcis... aj tu je podľa mňa zlá štylistika. Navyše, čo si tým chcela povedať? Prečo bolo jeho mlčanie podozrivé, keď v druhej časti vety píšeš, že nebol žiadny kecálek? To je nelogický oxymoron. Aj posledná veta odstavca je ťažkopádna.
Čo sa deje? Zaprosíkala som.... jednak je zaprosíkať nespisovné a jednak tu ten dovetok byť vôbec nemusí.
...prejavy lásky, ani nič? Chýba ti čiarka
Bez nároku na nič?..
Chcem len počuť, že ako ďalej budeme takto fungovať? „že“ je tu navyše; je tá veta oznamovacia, alebo opytovacia?
... do druhej?“ a rýpal...
...ísť za mnou a byť so mnou. zbytočné
Necítim, to čo ty...
Keď dáš bodku na koniec priamej reči, ďalšie slovo má mať veľké prvé písmeno. Napr. tu: „Zlato, ale ty to nie si.“ teraz som asi...
...zo samoľúbeho prelietavého chalana sa stáva usmrkanec. :D :D existuje podľa teba na tejto planéte exemplár muža, ktorý by toto o sebe prehlásil?
...citove výlevy.
strašne sa mi páčil aký je skvelý človek
som z nich opantaná
Nechcela so ti to takto napriamo povedať
Nebývala som s ním, len sa stretávali kvôli Sáre.
Tomu som nevedela odolať, keď ho tu mám... zase časy (min., prít.)
...ego mu nedovolí sa zhodiť kontaktovaním ma.

Michels8.11.2016
 

Ďakujem, takáto kritika je vždy konštruktívna. Veľmi si vážim, že ste si našli čas. Príbeh píšem tak, ako som ho našla a je pravda, že veľa chýb mi uniká - hlavne kostrbatá štylistika (veľa myšlienok, ktoré chcem podať na papier, tak ako to momentálne cítim, až sa v tom stratím)... Príbeh Tiny je veľmi rozsiahly. Zaznamenať ho, tak, aby boli vyjadrené všetky medzníky v jej živote, ktoré ju nakoniec nasmerujú tam, kam ju chcem mať, znamenajú pre mňa preletieť dlhšími obdobiami len cez pár riadkov. Ešte raz ďakujem za každé prečítanie a kritiku.

Agnes Chrissie8.11.2016
 

(Iba rozmýšľam) nebolo by lepšie si to najprv celé prejsť a odsledovať si nelogické pasáže? Vyškrtať, poprehadzovať a všetko čo s nimi treba. Možno tak napríklad zistíš, že niektoré veci naopak dopísať treba. Ešte sa zastavím, verím, že to bude lepšie, myslím, že sa tu všetci učíme :)

Michels9.11.2016
 

A máte pravdu, naozaj si to idem celé prejsť, preškrtať, upraviť. Veľmi mi záleží na tom, aby sa tento poklad z môjho \"mládi\" naozaj dostal medzi ľudí v čitateľnej podobe.

Eva7.11.2016
 

Michels...úžasné. Príbeh sa mi veľmi páčil a keď bude mať knižné spracovanie, tak knihu chcem držať v rukách.:)) Tiež som ho prečítala jedným dychom. Niektoré slovné spojenia sa opakujú, ako napr. karamelová pokožka, pach krvi...trochu ma to vždy zaseklo (aha toto som už čítala). Inak fakt dobré a čakám na pokračovanie. Dobre sa mi to čítalo, vtiahlo ma to do príbehu, zaujalo atď. Výborné, ako napísala Mefisto.

Michels8.11.2016
 

Ďakujem za každý jeden komentár. Ani som nedúfala, že sa nájde niekto, kto to prečíta. Nemám žiadne skúsenosti s písaním, takže každá jedna pripomienka ma posúva vpred.

Mefisto26.10.2016
 

Bolo to výborné, prečítané jedným dychom pri dvoch hrnčekoch kávy. Nemám čo vytknúť, možno len slovo \"neni\". Iritovalo ma, ale v druhej polovici už si ho začala vhodne nahrádzať. Pekný príbeh, vhodné napätie, dobre zvládnuté, prirodzené opisy tých erotických scén. Jednou vetou, páčilo sa mi to :) Len tak ďalej...

Michels26.10.2016
 

Ďakujem za hodnotenie. Tiež som si to všimla, keď som po sebe čítala a aj mňa to slovo iritovalo. Keby ste čítali originál, ktorý som písala ešte na strednej, tak tam by sa našlo aj iných vecí, ktoré by iritovali. Najviac ma teší, že som si našla aj načrtnutý celý život Tiny, tak sa ho snažím prepísať do finálnej podoby. Sama som bola prekvapená z toho, ako sa dej začne vyvíjať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Michels

O mne

Na gymnáziu mi bolo povedané, že raz mám napísať knihu. Každým jedným rokom som si čmárala na papier pre mňa zaujímavé príbehy spolužiakov. Vymyslela som si fiktívne postavy, ktorým som tieto príbehy privlastnila a začala cez riadky na papieri intenzívnejšie prežívať študentský život. Po čase sa moje zápisky stratili niekde v kope zošitov. Po pätnástich rokoch od ukončenia školy som na povale u rodičov objavila staré zošity a medzi nimi aj tieto zápisky. Rozhodla som sa ich prepísať do počítača a napadlo mi sa nimi podeliť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: