IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Corvus frugileus (Sofia Vitalle)28.6.2011
 

5
 počet hodnotení: 134
prečítané 4714, Komentáre 193

 
Corvus frugileus - Prológ
 
       Poznámka autora: Príbeh sa prerába, opravujú sa gramatické a štylistické chyby, zásahy do deja. (Čítajte len na vlastné riziko.) Neviem ako dlho bude trvať prerábka, možno len niekoľko mesiacov, možno dlhšie.
      Sedela som v rozheganej Karose a pozorovala ľudí, ktorí zapĺňali autobus. Šofér nervózne odtŕhal lístky. Jeho hlas doliehal až ku mne:
     „Kam to bude?“ opakoval každých pätnásť sekúnd. Do pekla. Pomyslela som si. Aj tento dopravný   prostriedok, ktorý sa pýšil až nechutne komunistickými farbami, slúžil jedine na mučenie.
      V pravidelných intervaloch ma do chrbta kopal ryšavý zasran. Mala som...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

März Helliel11.5.2013
 

1. Havran poľný - corvus fragileGus
2. Niekde skôr si mala, že havran sa dožíva osem rokov, neskôr, že tridsiatky (keby ho premenili v štyridsiadke, ako by sa mohol dožiť tridsiatky?), a ku koncu 10 -15 rokov.
3. Tý,to si nie som istá, keď bol ten večierok, kde tancovala s Hektorom a Tomasom atď., vtedy ešte chodila do školy? Lebo tam bolo, že má súkromné hodiny, ale neskôr tam bolo, že Tomas ju po večierku pár krát v škole pozdravil
4. Ak chodila na kurz sebaobrany, prečo sa takmer nikdy nevedela ubrániť?
5. Pred tým, ako sa prebrala z kómy, nebolo tam, ako skončili v jej vymuslenom svete otec a Tobias

Dúfam, že som na nič nezabudla, nerobila som si poznámky... Príbeh je fakt dobrý, úplne ma vtiahol do deja...

Ku gramatike, keď budeš opravovať, dávaj pozor na čiarky, tam ich máš strašne veľa zle... Ešte som si všimla veci ako mi namiesto my, so namiesto zo (alebo opačne) a podobne, ale tak to sú chyby, ktoré sa v zápale písania stávajú každému, len to potom treba po sebe prečítať a poopravovať :)

Ale musím povedať, že ma koniec sklamal... Ja by som sa na jej mieste asi okamžite zabila, kebyže žijem v svete vytvorenom v mojej hlave a zrazu mi niekto túto ilúziu, v ktorej som bola šťastná, zoberie...

Každopádne, páčia sa mi tvoje nápady a teším sa na ďalšiu kapitolu Seductora ;)

März Helliel14.5.2013
 

*frugilegus

Sofia Vitalle13.6.2013
 

Ahoj März Helliel,
veľmi pekne ďakujem za kritiku, naozaj, pripomienky mám zapísané v bloku, pri prerábaní Corvusa ich určite budem brať na vedomie, :D Inak čo sa týka názvu Corvus frugileus, znamená havran čierny, stretla som sa aj s názvom Havran poľný, ale aj s takým istým prekladom na latinské Corvus frugilegus... takže som bola z toho mierne zmätená, keďže nie som ornitológ a ani nikoho kto by sa zaujímal o túto oblasť nepoznám, netuším ako to má byť správne, ale aj tak ďakujem za danú pripomienku.

PROSÍM o pomoc27.2.2013
 

Milí čitatelia,
prekvapene zisťujem, že čítanosť Corvusa stúpa, vzhľadom k tomu vás prosím o pomoc , keďže Corvus má naplánovanú operáciu deja v blízkej budúcnosti, nechcem, aby sa naskytli nejaké neočakávané komplikácie, ako je prerobenie, prípadne vymazanie, nejakej vami obľúbenej časti. Práve preto vás chcem poprosiť, aby ste sa v komentári, (v krátkosti, či rozsiahlo, ako uznáte za vhodné) vyjadrili k príbehu a zopár slovami napísali čo sa vám páči a čo neskutočne zaváňa nepremyselnosťou a škrípe, čo by ste úplne vyoperovali.
Bola by som vám neskutočne vďačná za pomoc.
Ďakujem. Sofia Vitalle

Sherylin23.10.2012
 

Dobré :). Ale vieš, čo? Ma napadlo, že sa to vôbec nemuselo skončiť, pretože ona mala ranu na ruke a on bol poranený, takže stačilo by nejako nakvapkať tú krv. Alebo.. Neviem. Ono sa to muselo robiť spôsobom, trieme o seba našu krv? Lebo to jednoznačne z príbehu nevyplýva, takže toto by si mohla ujasniť, lebo ja som celý čas zúrila, že je blbá. Ak by som predsa chcela niekoho zachrániť, rýchlo by som rozmýšľala nad tým, či sa to nedá nejako inak a to ma napadlo hneď, že dá :).

Sofia Vitalle26.10.2012
 

Ahoj Sherylin,

ja viem, že by si asi prijala úplne iný koniec...ale faktom ostáva, že všetko sa odohrávalo iba v Meginej mysli, aj keby našla iný spôsob na záchranu Hektora aj tak by sa z tej kómy raz prebrala...ja viem, že je to kruté, hlavne potom čo si Megan odskákala s Hektorom a jeho havraním alter ego..a dlhej ceste :D kým sa dali dokopy aby nakoniec vysvitlo, že je to iba blud jej hlavy..ale nie všetko musí končiť sladkym happy endom...Ale možno ťa poteší, že sa chystám príbeh prerobiť (niekedy v budúcnosti), nezrovnalosti a ostatné veci, ktoré tam nesedia...A možno sa tam zmenia určité veci :D

Sherylin Lee6.11.2012
 

Nieeeeeee, koniec sa mi páči :D. Ja mám rada také konce :D. Len vieš, ma napadlo, že prečo ju nenapadlo to spraviť? :) A to ostatné tiež, čo som sem písala nebolo niečo extra dôležité, iba také malé sprostosti. Koniec je dobrý...:).

Sherylin19.10.2012
 

10. kapitola - To, ako sa zmenilo Petrove správanie, je \"divné\". Zrazu vidno, že kto je dobrý, kto je zlý, kto sa Megan páči a kto nie. Nepáči sa mi, že Peter je tiež chuj. Na \"debiloch\" to vidno hneď na prvýkrát (alebo aspoň na druhý). Tie jeho reakcie mi prídu prehnané. A zrazu pripadajú všetci rovnakí :(. Síce sa to dobre číta, ale mám tip, čo bude nasledovať...

Sherylin19.10.2012
 

Prepáč, že takto po kapitolkách, ale zabudla by som na to, kým by som došla na koniec. Neboli tí policajti priveľmi zaujatí? Ak predsa videli jej otca a jej brata, nemali dôvod sa chovať ako \"koko*i\". (7. kapitola)

Sherylin19.10.2012
 

V kapitole 5., keď jej rozbil mobil, by som sa (podľa môjho názoru) rozčúlila, že mi ho roztrieskal. Hrdinka nie je na tom finančne tak dobre, aby si mohla zaobstarať nový a vôbec, ako sa opovažuje? (To je len postreh :D).

Sherylin19.10.2012
 

Vlastne 4. kapitola na piatej číslici :).

Smouky 5.2.2012
 

Ahoj Sofia,
našla som si konečne čas vyjadriť sa k epilógu. Prečítala som ho ešte v pondelok v škole :)Ak mám povedať či som bola prekvapená tak áno, bola. Ale už som si zvykla na zvraty na konci príbehu takže to nebol šok :) Je to určite zaujímavý koniec a nechala si nám veľa priestoru na rozmýšľanie , dúfam,že otec prestal piť ak to bola pravda, ktovie či nestretne nejakého Hektora ale bude iný než ten jej :) ale to už fantazírujem :) Nech sa ti darí na maturitách a určite si prídem ešte pozrieť Seductora alebo iné dielo čo napíšeš :)

Sofia Vitalle5.2.2012
 

Ahoj Smouky,
teším sa z tvojho komentáru. Naozaj. Ak ťa koniec donútil premýšlať nad príbehom splnil svoj účel. :DD
P.S. Ďakujem za prianie k maturám a teším sa na tvoj návrat k mojím príbehom. Dúfam, že sa Ti budú páčiť rovnako ako Corvus frugileus :D

Eric Pedaja4.2.2012
 

:) si mojím vzorom ;)

Sofia Vitalle5.2.2012
 

To sú silné slová. Nemyslím, si, že som ten pravý človek, aby som mohla byť vzorom, pretože od dokonalosti mám ďaleko a som si vedomá svojích chýb. Sú tú niektorí iní autori, od ktorých by si si mal brať príklad. :)
Ale úprimne, čo si budeme hovoriť, potešilo ma to. :DD

Maťa Markovičová3.2.2012
 

Zaujímavý koniec. Čakala som všeličo, ale toto mi nenapadlo (a pri tom som kedysi sama v jednom príbehu plánovala čosi podobné). Páči sa mi i nie. Je mi totiž ľúto, že Hektor nie je \"skutočný\".
Nie každému sa taký trpký koniec páči. O to horšie, ak ho prezradíš niekomu, kto ten príbeh číta (môj prípad). Teraz som neustále bombardovaná tým, že ak niekoho zabijem, skončím mŕtva aj ja =D
P.S.: Nemôžem sa dočkať ďalších tvojich diel. Ako už Seductora či niečoho nového. A držím palce k maturitám ;)

Sofia Vitalle5.2.2012
 

Ahoj Maťa,
som rada, že si sa vyjadrila takto úprimne. Podľa mňa osobne je napísať dobrý koniec to najťažšie. Dúfam, že postupom času sa v tom budem zlepšovať. :D
To s tím vyhrážaním, že ťa niekto zabije :D ach, to poznám. Ešte v prvej, úplne prvej frome Corvusa, bol koniec oveľa brutálnejší. (poviem len toľko, že tak skoro všetci umreli) :D Ale hovorili mi, že je to prikruté, tak to nakoniec skončilo takto...
Som veľmi rada, že plánuješ návrat k mojím písmenkám. Už sa teším na tvoje kometáre. Sed, pribudne asi až po mature :(
P.S. Ďakujem za prianie, dúfam, že to dám, a ak nie... :D :D

Sherylin Lee28.1.2012
 

Sakra, na čo som si ja prečítala koniec!? Ako ja som tušila, že sa to takto skončí, ale chápeš, videla som len prvé tri kapitoly, ktoré si mi poslala! :DD. Joooj, všetko sa mi prezradilo. No hej, pri väčšine kníh si zvyknem pozrieť koniec, ale teraz to bolo také nezámerné :) Hm, ináč ten autobus bol školský? Nie je to trochu blud? Vieš, ja som len teraz čítala úvod, tak mne sa zdalo, že tam bola tá tučná pani, nejaký ten chlapec a vlastne nespomínala nič o tom, že ide o školský autobus. Alebo myslíš to tak, že sa viezla zo školy? Ale to je rozdiel. Školský autobus a ísť zo školy. Aspoň pre mňa (keď sa povie školský autobus, tak sa mi vynorí v hlave kopa detí, ktoré vždy chodia tým busom alebo cesta zo školského výletu). Ak som sa pomýlila, tak prepáč :) Možno sa len zle pamätám.

Sofia Vitalle28.1.2012
 

Ahoj Sherylin Lee,
vidíš, vidíš... Na čo si to čítala? :DDD takto si sa pripravila o prekvapenie :DD. No čo už.
A čo sa týka toho autobusu. Nie, nebol školský. Bol to normálny autobus ako každý iný, ktorý preváža ľudí z mesta do mesta. Neviem, prečo si mala z toho pocit, že ide o školský nikde sa nič také nespomína. V epilógu je napísané, že autobusom, ktorým sa vracala zo školy... Možno to v tebe evokovalo, že ide o školský autobus. No nešlo. Aj ja sa vraciam zo školy autobusom. A ten autobus preváža aj iných ľudí, okrem detí, aj staré matróny a iné pochybné indivídua. :DDD
Ale možno to tak vyznelo. Pozriem sa na to :D

Sherylin Lee29.1.2012
 

Asi máš pravdu, vydedukovala som si niečo iné :). Ospravedlňujem sa :)). Vyzerá to tak, akoby som chcela byť \"hustá\" a napísať, čo najrozsiahlejší komentár :). Mala som si to ešte raz prečítať (dva krát meraj a raz strihaj). Ale veď ja si to ešte raz prečítam, nie?! Pošli mi prosím ďalšiu časť. Zajtra Ti ju už pošlem opravenú (pravdaže iba tam Ti opravujem chyby, kde si ich všimnem :D)

Sofia Vitalle29.1.2012
 

Ahoj Sherylin Lee,
nemusíš sa ospravedlňovať, to sa stáva. :D Oki, pošlem. :)

Bonnie28.1.2012
 

tak toto som nečakal ale konečne to nie je taký sladký happyend ako sú všetky knihy od vtedy ako vyšiel twilight :) takže super, teším sa na Seductora :)

Sofia Vitalle28.1.2012
 

Ahoj Bonnie,
aspoň jedna pozitívna reakcia na epilóg :DDD Áno, rozhodne som nechcela žiadny twilight. Dúfam, že aj Sed sa bude páčiť. :D

Bonnie30.1.2012
 

Sofí máš už na e-maily čo od teba chcem k tomu videjku tak keď budeš mať čas kukni na to :)

Naty28.1.2012
 

Tak môj názor na epilóg zhrniem jedným slovom: AAAuuuu. Chúďa Meg. Preboha. Toto nie. To mal radšej Hektor umrieť. Skoro som sa rozplakala. Ale asi to bolo spôsobené tým, že som si prežila niečím dosť podobným. Kamoška ma raz namotala na chalana, ktorého si vymyslela. Realita je krutá. Tým pádom nie je Corvus frugileus fikcia. Myslím, že veľa ľudí si prežilo niečím podobným ako Meg. Neviem akoby som to mala ďalej zhrnúť. Keď si nájdem čas, tak sa pokúsim tvoje dielo prečítať a napísať resume ako Beatrix, ale nič nezaručujem. Vieš kniha je kniha a z počítača som už párkrát skoro aj oslepla. Ale posnažím sa :)
Takže veľa ďalších dobrých nápadov a dúfam, že tu od teba pribudne niečo nové. Už sa neviem dočkať prerobeného Seductora :D
Tak do skorého čítania.

Sofia Vitalle28.1.2012
 

Ahoj Naty,
áno au. Ako vidím, koniec pobúril viacerých ľudí. Je to naozaj kruté, ale to bola aj myšlienka príbehu, že život nie je len o tých ľahkých veciach. A realita ťa dostihne všade. Ako hovorím, koniec bol vymyslený už na začiatku a mrzí ma ak som ťa sklamala. A áno máš pravdu, nikto nevie čo sa deje v mysli človeka, ktorý sa nachádza v kóme. Čo sa deje počas toho času, keď nekomunikuje s okolím? Práve to ma inšpirovalo... Možno niektorí ľudia, možno aj ty, ste čakali niečo iné...
Áno chápem, viem, aké to je čítať z kompu. Ale ak sa ti chce budem veľmi rada. Ale neriskuj oslepnutie :DD za to to nestojí... teda aj nechceš nosiť popolníky :DDD
P.S. ďakujem za prianie. Určite odo mňa ešte niečo pribune. Možno chvíľu nebudem uverejňovať. Veľa vecí v škole. Zhruba za 3 mesiace matura... takže fofry :DDD
P.P.S. Dúfam, že prerobený Seductor nesklame :DD pretože nezaručujem, že sa nestane niečo neočakávané aj tam :DDD A teším sa na tvoje písmenká, a konštruktívne komentáre. :D

Beatrix28.1.2012
 

Prepáč, ale za ten koniec ťa neznášam. =D Viem, že niektorým sa takéto konce viac pozdávajú, ako gýčový happyend, ale mne...nie. =D
Ono to možno znie smiešne, ale pri koncoch tohoto typu (akože \"bol/a si v kóme/narkóze...\") sa jednoducho cítim oklamaná a zoberie mi to radosť z celého diela. =)
Takže nie, tento koniec ti nepochválim. Ani trošku, dokonca ma dosť rozčúlil. Síce sa tým pár vecí vysvetlilo, ale načo čítam príbeh, ktorý sa nestal ani len vo fiktívnom svete?

Je mi jasné, že sú ľudia, ktorí ho ocenia, ale mňa osobne naštval. =D

A mimo toho, naozaj neviem, ako by človeka mohli štekliť vlastné riasy. =)

Budem sama pre seba (v alternatívnom svete mojej mysle) predstierať, že žiaden epilóg neexistuje a všetko sa skončilo šťastne.

Ale vážne, Sofia....jooooooooj. Asi tak. =)

Sofia Vitalle28.1.2012
 

Ahoj Beatrix,
prepáč a zároveň škoda, že máš z toho také pocity. Ale sčasti ich chápem. Poviem len toľko, že tento koniec bol vymyslený hneď na začiatku. Takže som hneď na začiatku vedela, že niektorých ľudí možno sklamem a pobúrim... Ale myslím, že keby to skončilo happyendom bolo by to len jedno z tuctových diel, ktoré vyšli po twilight mánii a ničím by sa od nich neĺíšilo. Ja osobne mám radšej, keď je v príbehu niečo originálnejšie. Dúfam, že za túto ranu, ktorú som si uštedrila na mňa nezanevrieš :DDD
P.S. s tými riasami niečo urobím. :DD

Beatrix29.1.2012
 

Jednu vec si každopádne dosiahla - aj po dočítaní som sa zamýšľala nad dielom. =) Zlosť ma prešla (=D), aj som si uvedomila, že to vôbec nie je nešťastný koniec. =) To len keď človek číta knihu, nezamýšľa sa veľmi nad skutočným významom rodiny (aspoň Megan to vo veľkom neriešila, tak som sa tým nezaoberala ani ja) a preto som mala pocit, že si ju na tej poslednej strane o niečo \"obrala\". =D (áno, vnímam príbehy príliš život, ale s tým už nič neurobím =D)
V podstate ale \"získala\" normálnu rodinu, tak dajme tomu.
Jedna vec by ma ale ešte zaujímala - čo všetko bolo vymyslené/vysnívané? Má nejakú tetu Elis? Naozaj od nich odišla matka? Také tie veci. =)
A ešte že kde sa to odohrávalo.

No ale so záverom som sa každopádne zmierila. A teším sa na Seductora. Nech ti to teda píše, aby si začala znovu pridávať čo najskôr. =)

Sofia Vitalle29.1.2012
 

Ahoj Beatrix,
potešilo ma toto tvoje priznanie, že si sa s tým zmierila :DDDD A som rovnako rada, že som ťa donútila premýšlať o príbehu. Takže som na dobrej ceste :DD(ale kto vie kam... :D)
Čo sa týka tých nedoriešených vecí, ktoré si spomenula. (matka, Elis, a čo bolo a nebolo vymyslené...) V prerobenej verzii, ktorá bude hotová neviemkedy :D to bude bližšie rozobraté. A mesto kde sa odohrával príbeh, no kedže na to upozornila pred tebou aj Naty(už dávnejšie) tak s tým niečo urobím. Ja som sa veľmi nezamýšlala nad miestom, ( keďže sa to v podstate odohrávalo v jej hlave...) chcela som poukázať na iné veci. Ale asi sa to tam žiada, tak to pridám. :DDD Ďakujem za pripomenutie :D

P.S. ďakujem za prianie. Posnažím sa v blízkom čase. :D Dúfam, že ťa Seductor bude rovnako baviť.

Bonnie26.1.2012
 

Sofí napíš mi na e-mail pgallova@azet.sk a doriešime to videjko povieš mi ako si to predstavuješ, ak teda chceš :)

Sofia Vitalle26.1.2012
 

Ahoj Bonnie,
poslala som :D.

Beatrix22.1.2012
 

Milá Sofia, tak som teda zamakala a „dala to“ za dva dni. =) Bolo to skutočne pekné čítanie, tak mi to aj celkom rýchlo ubehlo.
Vopred ťa upozorňujem, že sa chystám zamerať v podstate len na negatíva. Komentár aj tak bude mať kilometer a pozitív si si aj sama vedomá...tak čo ich tu budem rozpisovať. =) Ale fakt, že som všetkých 38 kapitol prečítala (+ „spoznámkovala“) za deň aj pár hodín predsa hovorí sám za seba. Už len jedna vec – ako vždy ide len o môj názor, nehovorím, že sama nerobím chyby, ktoré ti budem vyčítať, chcem len pomôcť pohľadom nestranného čitateľa.

Tak teda. Gramatických chýb ubudlo (aj keď som slávila priateľské zvítanie so svojím obľúbeným „neviťiahol“), ale stále tam miestami máš riadne surové hrúbky. Nemá zmysel ich vypisovať všetky, takže len niekoľko najhorších/často sa opakujúcich: „žili“ (v zmysle vény), „sťiahnuť“, „nablískaný“, „mílila“, „zakívalo“, „sťiahnuť“.

Ďalším „technickým“ problémom je, ako už povedal vetrom ošľahaný, forma priamej reči. Úvodzovky a pomlčka...bude to trvať dlho, ale aj tak by si to v celom texte mala pomeniť. Vlastne to môžeš urobiť aj jednoducho automatickým nahradením v celom texte, no to ti zase bude hroziť vznik nejakých iných srandovných chybičiek.

Máš niečo proti otáznikom? =D Strašne často sa stávalo, že na konci vety mal byť otáznik, ale dala si tam bodku. Okrem toho je veľa, veľa viet (a toto ma rušilo úplne najviac, no našťastie sa to v posledných kapitolách už nevyskytuje), v ktorých chýbajú čiarky (všeobecne čiarky máš zaujímavo umiestnené =D), prípadne sa veta mala dávno skončiť a ty jednoducho pokračuješ.
Napríklad:
„A nepamätáš si niečo z toho dňa ako vyzeral hocičo aj malý detail.“ – toto je príklad na obe chyby. Má to byť otázka, avšak otáznika niet. No a navyše by som tú rozhodne rozdelila na dve, pridala tam nejakú čiarku alebo trojbodku... Napríklad takto: „A nepamätáš si niečo z toho dňa? Ako vyzeral...hocičo, aj malý detail.“ Alebo inak, samozrejme. =)

„...zvaliac sa do jediného kresla v miestnosti, nahnevane som na neho zaškúlil, pretože mi obsadil miesto.“ - opäť, po „miestnosti“ sa veta mala skončiť. Toto sa na začiatku vyskytuje pomerne často, vo vete k sebe priradzuješ veci, ktoré k sebe nepatria.

„...a už odkedy si pamätám je do nej Ben zbláznený síce je od neho aspoň o desať rokov staršia.“ – tu je okrem toho aj zle použité „síce“, predpokladám, že to vzniklo pri neporiadnom prepisovaní.

„Čo sa tu deje.“ – otáznik poprosím. =)

„Hektor na mňa pozrel, neviem čo mal znamenať ten pohľad žiarlivosť či strach?“ – tu chýbajú hlavne čiarky. Aj keď za „pozrel“ by som tiež dala bodku.

A tu si sa to tuším snažila vynahradiť: „Ak urobíš čo ti poviem. Nič sa ti nestane.“ =D

Teraz prejdem na nezmyselné vety. =) Tiež len pár príkladov, ale keď som ich raz vypísala...

„Pohľad na matrónu, ktorá okupovala sedadlá na druhej strane, ma odradil.“ – od čoho? Od pozerania? Podľa mňa by tam malo byť skôr niečo typu „znechutil“.

„ostré lícne kosti mu presvitali cez pehavú pokožku“ – tak toto si akosi neviem predstaviť. Ako vyzerajú presvitajúce kosti?

„Perami mi horúčkovito obsypával tvár.“ – Bozkami. Perami ju snáď neobsypával. =)

„potichu som si myslela“ – inak to asi ani nejde. =)

„Pozrela sa na mňa a žmurkla okom.“ – čím iným by asi tak žmurkala?

„...sestrička mi podala dve biele tabletky.“ – „To je od bolesti.“ – proti bolesti.

„Nasilu mi našpulil pery“ – je to „našpúlil“, ale skutočne neviem, ako by jej mohol nasilu našpúliť pery. Skúšam si to predstaviť, ale nejde mi to.

„Hlasno priškrtene som sa zasmiala.“ – to si trochu odporuje. =)

Kovový hlas – pár kapitol všetci majú „kovové hlasy“ a tiež neviem, ako taký kovový hlas znie. Predstavím si pri tom taký ten zo školského reproduktora. =D

„...jeho schopnosť nič nebrať vážne ma vytáčala, ale potlačila som ju.“ – Koho? Jeho schopnosť?

„Elis bola slávne neslávna maliarka.“ – tu som sa zamýšľala, či som neprehliadla nejaký chytrý umelecký zámer, ale dospela som k názoru, že nie. =) Nechcela si povedal „neslávne slávna“? Lebo sa mi aj zdalo, že Elis skutočne JE slávna. Ale zase prečo by mala byť „neslávne“ slávna? To je až taká škandalózna ženská? Neviem, pripadalo mi to trochu divné.

Vysvetľuješ zbytočnosti, ktoré si každý vie domyslieť (ako aj s tým „žmurkla okom“).
„Po jeho dotykoch sa mi stavali chĺpky dupkom. Pravdaže nie od zimy, ale od vzrušenia.“ – no nie, naozaj?

„Pridŕžal sa zárubní, aby náhodou nespadol od toľkého „vyčerpania“.“ - toto sem (k zbytočnému vysvetľovaniu“ vlastne ani nepatrí, len som nevedela, kam to zaradiť). O pár riadkov ďalej uvádzaš, že vybehnutie po schodoch je pre neho maximálny atletický výkon. Je to možno veľmi smutné, ale to vyčerpanie tam má byť bez úvodzoviek, takto pôsobí ako simulant. =D

„Privrela som oči nad vlastnou hlúposťou, myslela som, že ma pobozká.“ – zase raz mne osobne veta znie divne, ale okrem toho z predchádzajúcej situácie jasne vyplývalo, že si to myslela. Po „hlúposťou“ sa veta pokojne môže skončiť.

Ďalej záležitosti typu:
„tmavá čerň“, „tmavé, temné oči“, „tma, temnota“ – v istej kapitole (tuším potom, čo Peter zaútočil na Megan v Elisinom dome) je to strašne často. A čerň nikdy nebude svetlá. =) Keby to tam bolo raz, nepoviem, lebo chápem, aký si mala na mysli rozdiel medzi „tmou“ a „temnotou“. Ale keď to tam je toľkokrát, daj všade len jedno označenie, inak je toho priveľa.

„nádherné ohnivé červené šaty“ – Ohnivočervené.

„z prava, z ľava, do zadu“ – sprava, zľava, dozadu

u/v na konci slov („pomocov“ – pomocou. Máš to dosť často zle)
s/z – na to si proste len daj pozor, je to dosť trápna chyba. =D

Vysvetlenie, že mademoiselle sa číta „madmasel“ je tiež...od veci. (ako deža ví =D)

Párkrát sa priplietol prítomný čas, ktorý tam nemal čo robiť, napr. „Cítim sa akosi previnilo, ten pocit sa mi vôbec nepáči.“, keď všade naokolo je minulý.

Ďalej sa postavy miestami správajú schizofrenicky a hystericky. Emócie prichádzajú príliš rýchlo a rovnako rýchlo aj odídu. A hlavne pričasto využívaš ?!, po chvíli to človek začne ignorovať a už to nemá žiaden efekt.
Do tejto kategórie zaradím aj zvláštne opísané prejavy, ktoré si tak celkom neviem predstaviť.

„Aha takže protislužbu!“ vrieskala som. – v danej situácii mi to pripadalo prehnané. Čo by mi tam sedelo, by bolo niečo typu „zvolala som zlostne“ – nehovorím, že presne toto, ale asi v takej... emočnej úrovni (neviem ako to inak nazvať =D).
(o chýbajúcej čiarke nehovoriac)

„Prečo sa na neho jednoducho nevykašleš?!“ mrmlal. – mrmlanie plus výkričník. Zaujímavé.

„Naklonil sa ku mne a prisal sa mi na ústa. Urobila som grimasu. Pošuchala som si bradu, ako to zvykne robievať on.“ – Po á – tú grimasu a šúchanie brady prevádzkovala, kým jej ešte bol prisatý na ústa? (asi nie, ale znie to tak). Po bé – nejako som si nevšimla, že by si Hektor zvykol šúchať bradu. Po cé – odkiaľ sa tam nabral prítomný čas?


„Môžeš ma vieš čo, ty všivák,“ – vzhľadom na to, že inak nemá problém s normálnymi nadávkami mi tam ten „všivák“ pripadá nadmieru zábavný. =D

„Načo pripomínať bolestnú minulosť, keď sa pred nami črtá ešte bezútešnejšia budúcnosť?! – zase ten výkričník! Pôsobí to fakt hystericky. A máš to tam často. Priveľmi.

„Nenúť ma prosiť,“ zamrmlal s vycerenými zubami. – tak toto v mojej mysli vyzerá fakt vtipne. Nie, vážne. Neviem si to predstaviť. =)
Všeobecne sa na začiatku všetci „usmievajú ako pomätení“, resp. „vymetení“. Snažím sa predstaviť si to, ale zakaždým sa dostávam k obrazu duševne narušených na psychiatrii. =) Tiež dosť často tuším „ceria zuby“, čo je...divné. Proste všetci sú „vymetení“, len Megan je dzivá. =D Nie, vážne – šetri tými vymetencami. Po chvíli má človek skutočne pocit, že je opisovaná liečebňa a nie nóbl večierok.

No a okrem toho postavy v jednom kuse vrčia. Prevažne na miestach, kde to vôbec nie je potrebné. Skutočne by som ti radila odstrániť tak...trištvrtinu všetkých „zavrčaní“.


Pokračujem mierne nelogickými záležitosťami.
Keď za ňou Hektor na začiatku prišiel (čo bola v kúpeľni a práve si navliekala novú šnúrku do prsteňa), celý čas sú v kúpeľni (dúfam, že som neprehliadla chvíľu, keď prešli do jej izby, ale myslím, že nie) a on ju len zrazu zvalí na posteľ. (v 4.kapitole)

Keď na konci prišiel Tobias a ona si myslela, že to je potkan a vyzbrojila sa valčekom.
V jednej chvíli: „...valček mi vypadol z rúk,“ a o pár riadkov ďalej „zovrúc valček pevnejšie“. Že by ho zodvihla, to sa nikde nespomína.

U Hektora, keď ju išiel znásilniť, či čo to chcel. =) Opäť sa v jednej chvíli nevie sústrediť „ani na pravidelné dýchanie“, v ďalšej už aktívne rozmýšľa, ako utiecť. Nie je jasné, čo ju k tomu dostalo, proste jej len tak zrazu preplo, vzrušenie hodila za hlavu a povedala si, že stačilo.
Ešte čo sa týka celého toho odvlečenia k Hektorovi (keď ju brat zapredal) – pripadalo mi to nevierohodné. Megan je síce všeobecne riadne flegmatická (vraciam sa k svojmu starému komentáru, kde som spomínala, že priveľmi v pohode berie také veci, ako že z ľudí tečie čierna krv a podobne), ale predsa...nevedela, kto to bude, mohlo ju čakať znásilnenie nejakým odporným chlapom a ona...nič. Neviem, ja by som teda bola poriadne hysterická a nie len tak miestami, aby sa nepovedalo.

„zreničky zostávali nezmenené až po čase začali znovu nadobúdať ľudskú farbu.“ – Okrem iného chýba čiarka. Ale hlavne – zrenička, to je to čierne uprostred dúhovky. Vždy bude čierna.

Ďalej sa mi nezdá, že by Megan chodila do školy. Buď školu úplne zruš ( Megan je, dajme tomu, po maturitách) alebo to uprav tak, aby sa aj zdalo, že do nej aspoň relatívne pravidelne chodí.
Chodeniu do školy odporuje (okrem iného) aj to, že si našla prácu, v ktorej je od ôsmej ráno (ktorý bar otvára o ôsmej ráno?) až do večera. Ak ju má len cez víkend, treba to spomenúť.

Čo sa týka Tobiasovej premeny (tu si nie som stopercentne istá a zabudla som si poznačiť, aká to bola kapitola a hľadať sa mi to nechce, takže ak sa mýlim, ospravedlňujem sa) – raz sa hovorí, že ho našiel Gabriel s priestrelom lebky a že ho len tak-tak zachránil.
Avšak neskôr sa dozvedáme, že to bol Peter, ktorý na neho jednoducho zaútočil, lebo je debil. Trochu ma to zmiatlo. =)

Ďalej...viem, že v diele nejde o vedecké fakty, ale predsa – premena z havrana na človeka je podľa mňa pritiahnutá za vlasy. Nejde o gén nejakého zázračného havrana, ale úplne obyčajného. Čiernobiele videnie, sila...dajme tomu, neviem síce, ako by to fungovalo, ale uverila by som tomu.
Ale premena je podľa mňa nedomyslená – keď Ben v parku čakal na Megan, bol v podobe havrana. Potom sa premenil a hneď aj prišiel k nej – nemyslím, že tam bola nejaká doba na prezliekanie. Navyše, v čom by si havran odniesol oblečenie?
Jednoducho – čo sa deje s oblečením?
A s prebytočnou hmotou ľudského tela, ktorá sa do havrana proste nevojde? Zvyšný proces (premena ľudského tela na plne funkčné havranie) si tiež neviem predstaviť. Áno, áno, takýchto premien máme v súčasnej fantastike neúrekom (viď vlkolaci), ale mne sa to aj tak nezdá. =)

Ešte scéna hádky s Annou – možno to ešte príde, ale zatiaľ mi pripadá, že bola zbytočná (prípadne som niečo prehliadla).

Myslím si, že by si mala skôr spomenúť, čo je Elis za celebritu, lebo zo začiatku sa zdá, že je jednoducho bohatá, lebo zdedila peniaze po starých rodičoch. Pamätám si, že ma to zmiatlo aj pri prvom čítaní, dávnejšie.

To zvláštne seknutie pri prvom sexe Megan a Hektora ma rušilo. =D Osobne nie veľmi rada píšem také tie sexuálne scénky, takže rozumiem, prečo si to odsekla. Ale urob to trochu...ja neviem, nenápadnejšie. Alebo aspoň urob odstavec medzi tým, ako jej „roztiahol kolená“ a tým že prvá vec, ktorú ráno uvidela, bol...atď.

Čo sa týka podivností typu „Zober si jeden dole pri vchodové dvere“ alebo „Topánky som hodila pri skriňu“, tie asi odstrániš počas dôkladného čítania, tak ani nebudem viac menovať, aj keď ich tam je hodine.

Už len pár drobností v prológu – v odseku, ktorý sa začína „Zatvorila som oči“, máš dvakrát slovo „svet“ a prekážalo mi to tam. =)

Takže tak, pozerám si svoje papiere s poznámkami a vidím, že už mám všetko odškrtané. =) Viem, že som vyhrabala dosť veľa vecí, ktoré mi prekážali, ale...o to predsa išlo, nie? =D Napriek tomu sa mi však dielo skutočne páči a ak raz vyjde v knižnej podobe, určite si ho kúpim. =)
Z pozitív vymenujem len jedno (aj keď ich samozrejme bolo veľa) – strašne sa mi páčilo to s tým, že život je ako rebrík to kurníka. =D Dobre som sa zasmiala.
Takže toto je oficiálne najdlhší komentár, aký som kedy napísala a ospravedlňujem sa za tú dĺžku. =) Zároveň ešte raz hovorím, že je to len môj názor, s ktorým samozrejme môžeš nesúhlasiť. Nechcela som ťa ničím uraziť, ani odradiť...blablabla. =)
Dúfam, že som aspoň v niečom pomohla.

Sofia Vitalle22.1.2012
 

Ahoj Beatrix,
vzdávam ti hold, za to, že si to prečítala tak rýchlo. :D Tvoje rady si beriem k srdcu.
Čo sa týka spomínanej priamej reči a gramatiky( jej druhé meno- moja nočná mora) pracuje sa na tom. :D Chcem prepracovať samostatne každú kapitolu :D, ale uvidím ako vydá čas, keďže sa blíži matura...
Čo sa týka nadmerného množstva výkričníkov a naopak chýbajúcich otáznikov- pozriem sa na to.
Inak, dobre som sa smiala na tých nezmyselných vetách, ktoré si sem pridala. Prečo je to tak, že keď to čítam sama tak mi neznejú tak... debilne? :D Najviac ma asi pobavilo- \"Nenúť ma prosiť\" zamrmlal s vycerenými zubami. :DDD smiala som sa fakt dlho :D
Och a vymetenci, to bola moja obľúbená nadávka, istý čas, vidím, že sa to prejavilo, urobím s tým niečo. :D
A tá premena... no bude to treba podrobnejšie premyslieť ako vidím, ale každopádne ďakujem za upozornenie, určite mi to pomôže.
A inak, nemusíš mať strach, že si ma urazila alebo niečo podobné, práve naopak mňa to navnadilo. Ďakujem. A určite si mi pomohla.
A to s tým, že by si si kúpila Corvusa keby vyšiel si ma dojala. :) Myslím, že bude musieť pretiecť ešte veľa vody pokiaľ sa niečo také stane. :DD
To s tým rebríkom do kurína :DDDD viem, vtipné, ale celkovo výstižné. Čo si budeme hovoriť.
A dĺžka komentára? Najdlhší? Dúfam, že ešte niekedy k nejakému môjmu príbehu napíšeš ešte dlhší a hodíš svoj nový rekord. :DD
Každpádne ešte raz ďakujem.
P.S. Bol to naozaj konštruktívny komentár. Som rada, že si sa do toho pustila napriek tomu, že si nemusela. P.P.S. Prajem ti dobrú múzu v tvojom tvorení. :D

Beatrix22.1.2012
 

Som rada, že ťa kritika potešila. =) Predsa do toho človek vloží námahu a niekedy mu potom ešte vynadajú, že čo sa opovažuje kritizovať ich dokonalosť. =D
O maturite mi ani nehovor, tiež sa mi blíži, to ešte len bude zábava písať, keď si na to teraz ledva nájdem čas (alebo...ehm, chuť =DD).
Musím/nemusím pridávať kilometrové komentáre - kilometrové byť síce nemusia (to je len moja úchylka =D), ale predsa mám pocit, že keď niekto funguje na literárnom portáli, mal by komentovať aj cudzie diela. A ja raz som detailistka a keď začnem, neviem prestať. =) No a celkom mimo všetkej nezištnej dobrotivosti to pomáha aj mne, lebo cudzie chyby si všimnem skôr, než svoje a poučím sa. =)
Takže tak. Som rada, že som ťa potešila a tiež ti prajem veľa zdaru pri písaní a prepisovaní. =)

Sofia Vitalle23.1.2012
 

Áno potešila som sa, určite. :D Plánujem prepracovať celý príbeh, časom. To poznám, ten čas, ja keď prídem domov o piatej zo školy tak musím zápasiť s nutkaním robiť veľa vecí naraz :DDD
A ohľadne tých komentárov na stránke. No áno, potešia to máš pravdu. Ja však nerada kritizujem, lebo viem, že sama robím chyby a nie som si istá či môj názor je ten správny. Tak radšej nedávam rady, aby som neporadila zle. Ale ak sa mi niečo páči, to rozhodne napíšem. :D

Beatrix24.1.2012
 

Jaj, tuším to vyznelo inak, než som zamýšľala. =D Nehovorila som o tebe, viem, že čítaš a komentuješ =) Narážala som skôr na takých, čo fakt len vyvesia svoje a na cudzie nekliknú ani keby neviem čo. =)

Bonnie21.1.2012
 

Hm zase sa ti to podarilo po tomto príbehu budem mať slušne pocuchané nervy :D dúfam, že to prežije :D a inak ak by si chcela pomôcť s videjkom pre Corvus rada pomôžem :))

Sofia Vitalle22.1.2012
 

Ahoj Bonnie,
och, mrzia ma tie nervy :D ale som rada, že sa ti ríbeh stále páči. Pokračovanie sa pokúsim pridať čím skôr. :D Čo sa týka videa- fakt? To by bolo od teba milé. :D

Martin21.1.2012
 

je to dokonalé čítanie, škoda že je to písané 1.osobou, inač by to bola superstar medzi knihami

Sofia Vitalle21.1.2012
 

Ahoj Martin,
tvoje slová ma neuveriteľne potešili :DD. Ale myslím, že od superstar má veľmi ďaleko, je tam mnoho mnoho pravopisných chýb a aj štylistika by mohla byť lepšia, ale pracuje sa na tom. :D

Jana Lasky20.1.2012
 

Myslela som že to Megan spraví, len dúfam že to skončí happy endom :D
Stále sa mi nechce veriť že príbeh je skoro pri konci ale všetko má svoj koniec, ako už spomenula Naty.
Stále mi nie je úplne jasné čo sa stalo s Hektorom po tom čo ho Tomas postrelil, kam vlastne išiel. Možno som niečo prehliadla...
Každopádne je to zase pekne napísané a dobre sa to číta. Viac k tomu dodať nemusím :D aj tak sa len opakujem ;)

Sofia Vitalle20.1.2012
 

Ahoj Janka,
no ako to skončí? To sa dozvieš čoskoro, len dúfam, že nebudeš sklamaná. Presne tak, všetko má svoj začiatok a koniec, len pevne verím, že čítanie tohto príbehu bolo príjemné a že aj koniec bude pre teba... dobrý. :D
Diky za pripomienku ohľadne - čo sa stalo s Hektorom, keď ho postrelili- zrejme to tam nebolo dostatočne spomenuté, v úpravách s tým niečo urobím. :D
Som rada, že sa ti to páčilo :D a naozaj pevne verím, že koniec nesklame. :D

Beatrix20.1.2012
 

Ech, to \"deža vi\" vyzerá fakt divne. =D A netreba to tam, každý vie, o čo ide.
Inak peknô, peknô, len sa mi už tak trochu roztratil dej. Tuším si po pridaní poslednej kapitoly ešte raz prečítam celé dielo, aby som mala ucelený obraz a potom snáď aj napíšem nejaký múdrejší komentár. =)
Teším sa na pokračovanie. =)

Sofia Vitalle20.1.2012
 

Ahoj Beatrix,
deža ví je opravené :DD respektíve, zmazané :D. Som rada, že sa ti to páčilo. Čo sa týka roztrateného deja, dúfam, že po prečítaní celého príbehu to bude lepšie. A čo sa týka tvojho komentáru, pokojne povedz čo si myslíš, poukáž na chyby... mne to len pomôže v zlepšení tohto príbehu a budem ti veľmi povďačná. :D (Kľudne to môže byť aj epos :DD, pre mňa ešte lepšie.)
Pokračovanie sa pokúsim pridať čím skôr. :D

Beatrix20.1.2012
 

Usúdila som, že nemám čo robiť a do celkového čítania sa pustila hneď. Na epose sa teda už pracuje, ale asi to chvíľu potrvá (keďže sa z tejto úžasnej stránky nedá skopírovať ani pol slova a všetko musím odpisovať ručne =DD).
Zatiaľ len toľko, že chválim nový úvod. =)

Sofia Vitalle21.1.2012
 

Ahoj Beatrix,
och, ďakujem za pochvalu úvodu. Postupne sa snažím prepisovať a upravovať kapitolky. Som zhruba na piatej. :D Takže sa už veľmi teším na tvoje pripomienky... :DD

Naty20.1.2012
 

Ahoj,

dlhšie som sa neozvala, keďže som nikdy nemala čas spraviť vierohodný komentár. Takže pekne po poriadku. Spravila si obrovský skok, keď si porovnám tvoje začiatky...No myslím, že každý z nás sa na svojich začiatočných vetách aj zasmeje. V tejto kapitole som chyby nejak nevnímala. Sústredila som sa hlavne na dej. Len jedna veta mi tam nesedela. Keď Gabriel povedal Meg, aby urobila všetko, čo je v jej silách pre Hektora. Na miesto pokrútila som hlavou, tam malo byť, že prikývla, keďže mu potom aj chcela zachrániť život.
Inak je všetko Ok. I keď priznávam, že chýbal pidi kúsok, aby som spustila Niagáre. Najprv mal zomrieť Hektor a teraz Meg? Normálne ich ľutujem. I keď priznávam, že ja svoje postavy týram tiež dosť.
Takže pridaj čím skôr poslednú kapitolu.
P.S. Je mi ľúto, že to už končí, ale čo sa dá robiť. Všetko sa raz musí skončiť :) Prajem ti pevné nervy, pretože potom budeš mať pred sebou ešte kopec práce :)

Sofia Vitalle20.1.2012
 

Ahoj Naty,
som rada, že si pridala koment...s tými začiatkami máš pravdu, teraz keď si spatne čítam čo som napísala krútim hlavou nad tým ako som niečo také mohla posplietať.Čo sa týka tej \"chyby\" v tomto prípade ti musím protirečiť pretože Gabriel doslovne povedal \"Pomožem mu ako sa len bude dať.\" myslel tým, že on mu pomože nie aby mu pomohla Megam,preto pokrútila hlavou. A čo sa týka osudu hlavných postáv...nechaj sa prekvapiť :D Myslím, že budeš veľmi prekvapená :D

Jana Lasky14.1.2012
 

Ty vieš presne kedy to ukončiť :D skoro som nedýchala keď som to čítala ale na to som v tvojom príbehu už zvyknutá :D
Nápad je to neskutočne dobrý, originálny a všetko máš pekne premyslené. Nechce sa mi veriť že už len jedna kapitola. Strašne sa teším na pokračovanie, dúfam že bude čo najskôr :D
Inak, všimla som si že si predošlé kapitoly prepísala. Tá obálka je úžasná :)
Veľakrát som však natrafila na slová kde ti buď chýba písmeno alebo sú prehodené. Nieje to síce podstatné ale trochu to kazí dojem...
Nenapínaj nás toľko a čo najskôr daj ďalšiu kapitolku
Otázkou ostáva či teraz napätím dokážem zaspať :D

Sofia Vitalle15.1.2012
 

Ahoj Janka,
teší ma, že sa Ti príbeh páči a hlavne, že ho považuješ za originálny. Premyslené to je, to máš pravdu. To je taká moja úchylka, mať dopodrobna vymyslenú hlavnú líniu. :D Čo sa týka poslednej kapitoly, dúfam, že nebudeš sklamaná.
Áno, zopár kapitol som trochu upravila asi prvých päť :D. Ďakujem za pochvalu k obálke, snažila som sa. :D
Čo sa týka tých poprehadzovaných písmenok a pod. to myslíš v tých upravených kapitolkách alebo v týchto pridaných. (Aby som mohla opraviť :D).
Nebudem dlho napínať, naozaj. :D
P.S. dúfam, že si nemala zlé sny :D

Jana Lasky15.1.2012
 

V tých upravených. Neviem či aj v tých novších kapitolách ale v tých prvých som ich zopár našla. Ja si vždy prečítam pozorne celú kapitolu ešte pred tým ako ju niekde zverejním aby sa podobné chybky nevyskytli :D ale samozrejme, môže sa staň každému že ich priehliadne :)
A zlé sny som nemala, chvaľabohu :D

Sofia Vitalle15.1.2012
 

Oki, pozriem sa na to. :D No veď hej aj ja to čítam viac krát, len keď v tom mám dlhšiu dobu oči nevnímam pozorne. :D
Som rada, že si spala dobre :D

Smouky14.1.2012
 

Zase to napínavo skončilo :) Čo sa stalo s Hektorom a Elis? Aspoň ich niekto prišiel zachrániť :) Teším sa na ďalšiu kapitolu. Nech sa ti darí :)

Sofia Vitalle14.1.2012
 

Ahoj Smouky,
už Vás nebudem dlho napínať, naozaj. Ešte jedna kapitola a epilóg. Dúfam, že nebudeš sklamaná. :D
Pokračovanie sa pokúsim pridať čím skôr.
Prajem pekný deň. :D

Bonnie14.1.2012
 

Sofi ideš? robiť videjko aj Corvus?? to čo je spravené k seductorovi je vydarené, pochváľ autora ak si to náhodou nebola ty :))

Sofia Vitalle14.1.2012
 

Ahoj Bonnie,
som rada, že sa Ti páči video, bola to makačka. :D Neviem, uvidím či urobím aj Corvus frugileus, ako vydá čas. :D

Jana S.10.1.2012
 

Uf uf, vyvíja sa to celkom nečakane :-) najskôr som si myslela, že Meg je napoli zhavranelá lebo otehotnela, hehe, no aj tak nechápem prečo Gabriela tak neznáša... :-) jedna vec mi pri čítaní prekážala a to bol dialóg so zomierajúcim otcom, prišiel mi trochu neprirodzený, hlavne teda slovné spojenie: ten casanova Gabriel alberti (či ako sa to volá), podľa mňa keď človek blúzni tak rozpráva inak, tak ale jeden nikdy nevie však? teším sa na pokračovanie

Sofia Vitalle10.1.2012
 

Ahoj Janka,
som rada, že príbeh ťa ešte baví a tešíš sa na pokračovanie. :D
Čo sa týka Meg a jej neznášanlivosti voči Gabrielovi, no neviem ako ty, ale ja by som sa veľmi s takou situáciou nevedela vyrovnať a každý rieši veci inak. :D
Teraz, čo sa týka umierajúceho otca, ďakujem za radu, pozriem sa na to a skúsim s tým niečo urobiť, aby to bolo uveriteľnejšie. :D
Pokračovanie sa posnažím pridať čím skôr, dúfam, že koniec nesklame.
P.S. Prajem pekný deň :D

Katrina8.1.2012
 

Po Seductorovi som sa začítala aj do tohto veľmi sľubného dielka a musím priznať, že ma naň upútal banner - jediná reklama na tejto stránke :(
Začala som čítať okolo obeda a Meg ma tak fascinovala, že som neprestala čítať ani v aute a teraz to mám konečne z krku.
A musím obdivne zapískať.
Má to svoje chyby, to áno, a ja ako zástankyňa gramatiky som pri čiarkach krútila hlavou, ale samotný príbeh je napísaný bravúrnym, strhujúcim štýlom. Poviem ti, na čítanie z compu veľmi nie som a trvá mi to dlhšie, ako klasické čítanie, no obsah bol geniálne spracovaný, takže som sa až do večera nemohla odtrhnúť. A teraz tu píšem komentár, nenachádzam kritiky (okrem tej nešťastnej gramatiky, na ktorú ťa upozorňovali už mnohí).
Len jedno slovo, Sofia. Fíha.

Sofia Vitalle8.1.2012
 

Ahoj Katrina,
naozaj si ma veľmi potešila. Takýto ohlas som nečakala, fakt. To, že si to prečítala za taký krátky čas, waw, nemám čo dodať. Som užasnutá. Ďakujem za veľmi milé slová a dúfam, že záver príbehu nesklame. :D
Čo sa týka gramatiky, áno, viem. Snažím sa s tým niečo robiť. Ale to, že ťa môj štýl tak uchvátil... och, naozaj nemám slov. :D

Domčo8.1.2012
 

Sofia, už máš na maili korekciu... :D

Sofia Vitalle8.1.2012
 

Ahoj Domčo,
ďakujem veľmi pekne. :D

Bonnie3.1.2012
 

Hm pecka Petrovi so Sebastiánom by mal už niekto zlomiť väz :DD

Sofia Vitalle3.1.2012
 

Ahoj Bonnie,
zdielam podobný názor ohľadne toho väzu. :DDD

Smouky 3.1.2012
 

Pekná kapitola takže všetci zloduchovia sa stretli no. Dúfam že Hektor je v poriadku :)
Teším sa na ďalšiu kapitolu:) nech sa ti darí

Sofia Vitalle3.1.2012
 

Ahoj Smouky,
áno všetci zlosynovia spolu :D, čo sa týka Hektora... to má v rukách osud :D, pokúsim sa pridať novú kapitolu čím skôr, dúfam, že nebudeš sklamaná. :D

Sherylin Lee31.12.2011
 

Čítala som si prvú kapitolu a našla som zopár chýb (nie veľa), iba čiarky a tak. Keďže je to dlhé na stranu a žiaľ sa to nedá kopírovať, tak by som Ti ich aj opravila...:). Ak mi to zveríš do dôvery, tak pošli iba prvú kapitolu na mail a ja Ti zvýrazním chyby (doc). Aby si to mala aj po tej stránke dobré. Urob to, ako to uznáš za vhodné. S pozdravom

Sofia Vitalle31.12.2011
 

Ahoj Sherylin Lee,
to by bolo od teba veľmi milé. Naozaj, ďakujem. :D

Bonnie31.12.2011
 

Ale no Hektorko sa nezdá :)) ale neumrie šak, to by bolo hnusné zavraždiť hlavnú postavu :)) hm ja som vedela že jej krv im bude veľmi vzácna :DD pekne ti to ide, neviem sa dočkať ďalšej časti :))

Sofia Vitalle31.12.2011
 

Ahoj Bonnie,
no Hektor je samé prekvapenie. Či je mŕtvy? Ja neviem :D. musíš čítať ďalej. dúfam, že ťa pokračovanie nesklame. :D

Naty29.12.2011
 

Veľmi vydarené. Skoro som sa rozplakala, keď Hektora postrelili. Dúfam, že to prežije. Som zvedavá, čo sa stane aj s Meg a Gabrielom. Nech ti to píše takto aj naďalej :)

Sofia Vitalle29.12.2011
 

Milá Naty,
ani nevieš ako ma tvoj komentár potešil. Veľmi, to, že to v tebe vyvolalo takú reakciu. Júúúj, potešila si ma. :D Dúfam, že pokračovanie nesklame.

Smouky29.12.2011
 

Super, nová kapitola zase napínavá ako vždy. Dúfam že čo najskôr bude dalšia. Nech sa ti darí :) PS: som zvedavá čo s Hektorom a myslím, že by mohla použiť tú svoju energiu na oslobodenie sa :)

Sofia Vitalle29.12.2011
 

Ahoj Smouky,
som rada, že ťa nová kapitola nenudila, novú pridám čo najskôr.
Čo s Hektorom? NO, tak to je otázka na zamyslenie, mxyslím, že máš nejaká akú takú predstavu, som zvedavá či sa bude aspoň v niečom zhodovať s napísaním. :D
A Megan a jej oslobodenie? Nechaj sa prekvapiť, dúfam však, že ťa pokračovanie ani koniec príbehu nesklamú :D.

Jana Lasky29.12.2011
 

Veľmi ma potešila ďalšia kapitola.
Skoro som ani nedýchala keď som ju čítala :D Píšeš úžasne a všetko máš moc dobre premyslené. Teším sa na ďalšiu kapitola, dúfam že bude čo najskôr.

Sofia Vitalle29.12.2011
 

Ahoj Janka,
som rada, že ťa pokračovanie potešilo, a vyvolalo v tebe také napätie, ani som to nečakala. :D Ďakujem za kompliment, novú kapitolu sa posnažím pridať čím skôr, dúfam, že koniec nesklame.

Martina Markovičová29.12.2011
 

Aj som si myslela, že pôjde o jej krv... Hádam nás ešte Hektor neopustí... Neviem sa dočkať pokračovania =) Tak nech sa darí a hlavne, nech to netrvá príliš dlho XD

Sofia Vitalle29.12.2011
 

Ahoj Martinka,
ako vidím tak si si myslela dobre :D, čo sa týka Hektora... to je vo hviezdach :D, ďakujem a pokračovanie sa posnažím pridať čím skôr. :D

Bonnie26.12.2011
 

Jej tak som mala predsa len pravdu, no som zvedavá ako sa to to celé vyrieši nakoniec :))

Sofia Vitalle26.12.2011
 

Ahoj Bonnie,
no áno :D mala si pravdu, bol jej otec :D. Uvidíme či si trafila ešte do niečoho :D Dúfam, že Ťa pokračovanie nesklame.

Smouky 23.12.2011
 

Napínaš nás :), dúfam že ju niekto zachráni alebo spraví niečo ona. Ináč veľmi pekná kapitola. Teším sa na ďalšiu :) Nech sa Ti darí :)

Sofia Vitalle23.12.2011
 

Ahoj Smouky,
áno napínam, koniec je trošku napínavejší ako by sa možno dalo očakávať. Dúfam, že Ťa nesklame vyriešenie situácie, ktorá nastala. Môžem iba povedať, že to bude napínavé a možno aj trochu neočakávané. :D
Pokračovanie sa pokúsim pridať čím skôr.
P.S. prajem šťastné Vianoce

Smouky 23.12.2011
 

Ďakujem veľmi pekne aj Tebe. Ináč dnes oslavujem narodeniny a nájsť tu novú kapitolu bol pekný darček :)

Naty23.12.2011
 

Aj ja tebe šťastné a veselé :D

Sofia Vitalle23.12.2011
 

Ďakujem. :D a Smouky, všetko naj k narodkám, som rada, že Ťa príbeh potešil. :D

Naty22.12.2011
 

Naozaj vydarená kapitola. Možno by som bola v šoku omnoho viac, keby som sa v kometári od Bonnie nedočítala, že má teóriu, že Gabriel je Meganin otec. Inak ma dojalo ako sa Tobias zmenil. Som zvedavá ako sa to bude vyvíjať ďalej, keď si tam dala taký napínavý koniec :)

Sofia Vitalle23.12.2011
 

Ahoj Naty,
veľmi ma potešilo, že sa Ti posledná kapitola páčila. Tomu, aby niekto vyslovil nahlas, alebo lepšie povedané napísal svoje teórie k príbehu, nedokážem zabrániť. Dúfam, že to nepokazilo Tvoj dojem. :D Áno, chudák Tobias. :(
Ako sa to bude vyvíjať ďalej? Rozhodne to bude ešte napínavé, to Ti môžem prezradiť. Dúfam, že koncom nebudeš sklamaná. :D Možno máš aj Ti už nejaké svoje teórie, som zvedavá či sa nejako budú zhodovať s tým ako je ukončený príbeh. :D
P.S. teším sa na tvoj ďalším komentár a prajem pekné Vianoce :D

Smouky 18.12.2011
 

Ahoj, som zvedavá dokedy nás budeš naťahovať. Nie je na manželstvo skoro? Ja by som asi nevedela čo robiť. Aspoň sa uzmierila s bratom a možno aj s otcom. teším sa na pokračovanie, Nech sa Ti darí :)

Sofia Vitalle18.12.2011
 

Ahoj Smouky,
už vás nebudem dlho naťahovať, už zostávajú asi len tri kapitoly a epilóg. :) Na manželstvo je určite priskoro, (Hektor je len zúfalý).
Dúfam, že koniec nesklame, pokračovanie sa pokúsim pridať čo najskôr. :D

Bonnie13.12.2011
 

Tvoj príbeh sa mi neuveriteľne zapáčil je nový originálny a konečne niekto kto nepíše o padlých anieloch, upíroch a tak podobne :)) a nech čítam ako čítam tvoj príbeh, logicky mi vychádza že Gabriel bude Megin otec. Megan bude čakať Hektorovo dieťa a podľa mňa ho jej krv vylieči keďže u nej boli polačené príznaky jedu, tak som zvedavá či mám pravdu :DD

Sofia Vitalle15.12.2011
 

Ahoj Bonnie,
som nesmierne rada, že sa Ti príbeh páči. :D To čo a ako bude v pokračovaní Ti dopredu neprezradím, staviam na moment prekvapenia:D, čítaj ďalej dozvieš sa... môžem ti len povedať, že si blízko :D

Naty5.12.2011
 

Opäť super. Elis bola asi najlepšia. Nechcela by som byť na Meganinom mieste. Pristihnutie infla grandy. Veľmi ma to pobavilo. Nemôžem sa dočkať pokračovania.
P.S. Je mi cťou že môj komentar bude 100 k tvojmu dielu.

Sofia Vitalle5.12.2011
 

Ahoj Naty,
som rada, že Ťa táto kapitolka pobavila, nesmierne si ma tým potešila. Čo sa týka pokračovania, pokúsim sa ho pridať čím skôr, dúfam, že sa bude páčiť. :D
P.S. Priznám sa, že keď som tento príbeh pridávala na portál ani sa mi nesnívalo, že by mohol mať až 100 kometárov a vyše 500 prečítaní, :D ďakujem, že takto verne čítaš.

Smouky5.12.2011
 

Super, no nápínaš nás veľmi. No som zvedavá čo chce povedať Elis... No dúfam žťe čoskoro bude nová kapitola:) Nech sa ti darí :)

Sofia Vitalle5.12.2011
 

Ahoj Smouky,
pokúsim sa pridať novú kapitolu čo najskôr. Dúfam, že Ťa pokračovanie nesklame. :D

Smouky 27.11.2011
 

Konečne ďalšia kapitola :) Dúfam, že tajomstvo už konečne odhalíš. No, skončilo to veľmi napínavo tak som zvedavá čo bude ďalej. Nech sa ti darí.

Sofia Vitalle27.11.2011
 

Ahoj Smouky,
tajomstvo bude odhalené čo nevidieť. Koniec príbehu klope na dvere. Už len niekoľko kapitoliek ( uvidím ako rozdelím text) a je to tu. :D Dúfam, že nesklame. :D

Alex Adler15.11.2011
 

Ahoj,

oci sme konkuranti, nazrel som do tvojho diela a páčilo sa mi to. Prajem ti naďalej veľa tvorivých síl a makaj na sebe.

Sofia Vitalle16.11.2011
 

Ahoj Alex,
ďakujem za milé slová, som naozaj rada, že sa Ti príbeh páčil. Určte na sebe mienim pracovať. :D

Jana S.8.11.2011
 

uau, super, ešte lepšie ako seductor :-) v ôsmej kapitole zacinas taky dennikovym stylom, pouzivas pritomny a buduci cas a poto to znova prejde do minuleho, asi by bolo lepsie drzat sa jedneho - cize napriklad namiesto \"dnes pojdem na sedenie k psychologicke\" napisat \"v ten den som mala íst na sedenie k psychologicke\"... inak parada, sem tam este ta stylistika a preklepy a miestamy sklonovanie (napr. z pizzy ma byt z pizze)inak mas moj obdiv :-) je to vzruso :-)

Sofia Vitalle8.11.2011
 

Ahoj Janka,
som rada, že sa Ti páči aj Corvus frugileus. Toto dielo ešte prejde úpravami, tak ak budeš mať aj iné pripomienky sem s nimi. :D
Pozriem sa na tu 8.kapitolu. A diki aj za tu pizzu. :D
P.S Dúfam, že príbeh Ťa v pokračovaní nesklame. :D

Jana S.9.11.2011
 

hmm, len tak mi napadlo, skade má Megan vodičák? ja sa naň snažím našetriť už tri roky, ona má osemnásť, jej otec je zadlžený a brat nevyzerá že by jej chcel za čokoľvek platiť, letáky už neroznáša a aj tak by jej z toho na vodičák nevyšlo, z peňazí z baru platí fotrove dlhy... kde do frasa vzala 300 eur na vodičák? daj tip nech sa inšpirujem :-P

Sofia Vitalle9.11.2011
 

Milá Janka,
stačí ak máš tetu, ktorá sa topí v peniazoch potom nie je žiadny problém. :D
Ale nie, fakt, dajme tomu, že z poistky? Ja som si z nej platila vodičák. :D

Jana S.10.11.2011
 

hehehe, okej, dajme tomu :-) už som dočítala do konca, z chybičiek mi teraz napadá len výraz \"na pol žrde\", ktorý si mala aj v Seductorovi (osuška jej zakrývala prsia na pol žrde), zapamätala som si to, lebo mám taký pocit, že na pol žrde môžu byť len nohavice a aj to len u mužov, ak vieš čo mám na mysli, teda, ja osobne som si vždy myslela, že tá žrď predstavuje bimbiša a keď má niekto gace na pol žrde tak ich má na pol... žrde. heh. ale to je asi diskutabilné. ale aj tak ja osobne by som tam dala radšej na jednej nitke (pri gombíku) a pri prsiach by som vymyslela ešte niečo iné :-) teším sa na pokračovanie, dva dni som kvôli tebe zanedbávala domácnosť :-D

Sofia Vitalle10.11.2011
 

Ahoj Janka,
nooo, musím povedať, že takto som sa na tú žrď nepozerala :D. Pokúsim sa s tým niečo urobiť...
Inak vynikajúco som sa na Tvojom komente zasmiala. :D
Za to, že si Corvusa prečítala tak rýchlo, no klobúk dolu. To som nečakala. :D Asi Ťa to bavilo, a to ma nesmierne teší. :D Dúfam, že pokračovanie nesklame.

Naty6.11.2011
 

Ahoj Sofi,

super, že sa už veľká časť toho tajomstva odhalila. Chúďa Ráchel. Divím sa, že je ešte taká aká je. Naozaj pekne si to odhalila. Len jedna vec mi tam nesedela. V jednej kapitole si spomínala, že Sebastián sa boskával s Meg. Pokiaľ to tak niekedy bolo, tak sa ospravedlňujem, ale ja si na nič také nespomínam. Mrkni sa na to, či si tým nemyslela inú osobnosť ako Sebastiána.
P.S. Nech ti to stále takto píše :)

Sofia Vitalle6.11.2011
 

Ahoj Naty,
no príbeh sa blíži pomaly ku koncu. :D Za chvíľu bude odhalené všetko.
Dúfam, že koniec nesklame. :D
Čo sa týka Sebastiána a toho bozku, to bolo úplne na začiatku, keď Tobias predal Meg Hektorovi a potom tam prišli takí chlapíci. :D ( teda dúfam, že to tam bolo spomínané, lebo príbeh bol miestami upravovaný).
Po dokončení sa chystám čo to poopravovať a pozmeniť. Tak budem vďačná ak dáš nejaké pripomienky. :D
P.S. Snažím sa stále zlepšovať, ale je to dlhá cesta. Sama to dobre vieš. Dúfam, že v budúcnosti to bude stále lepšie. :D

Naty31.10.2011
 

Ahoj Sofia,

gramatika je v pohode, ale v najnovšej kapitole sa mi to zdalo akoby také dokolečka omielajúce sa to isté. Skús sa mrknúť na koniec kapitoly, kde Hektor a Megan sa spolu škriepia, že či pred ním niečo tají alebo nie. Stále sa tam opaukjú vety typu: Prečo mi niečo zatajuješ? Ja ti nič nezatajujem a prečo by som vlastne mala? a podobne. Neviem či je to tým, že na MT čítam aj iné príspevky a že každá kapitola sem zavíta jedenkrát za mesiac, ale akosi strácam o tom Sebastiánovi (Pardon pokiaľ sa volá inak. Jediné, čo viem, je, že sa jeho meno začína na S a je o niečo dlhšie.) že je proti Hektorovi....a že...patrí medzi tých čo sú proti tomu aby z nich boli havrani. Takže asi tak. Trochu som sa do toho zamotala. A ešte jedna vec na záver. Prečo Megan pri konci zhúkla na Hektora, že prečo ju nepočúva, keď si on myslel že hovorí o tom svojom nepriateľovi, pričom myslela Tomasa. Ona vôbec nespomínala že ju napadol Tomas. Hektor to nevedel. On ona a mi čitatelia.
P.S. Som zvedavá, či sa z Meg stane ten havran :)

Sofia Vitalle31.10.2011
 

Ahoj Naty,
ohľadne tej gramatiky... ďakujem.
Čo sa týka tých omliejajúcich sa slov. Pozrela som sa na to. Diky, že si ma na to upozornila. Niektorí si takú námahu nedávajú. A ja keď na to čumím niekoľko hodín, niektoré veci si ani neuvedomujem. :D Som túto kapitolu upravovala ešte predtým ako som ju hodila na portál, a vypustila som niektoré veci. Tak preto mohli vzniknúť opakujúce vety. Tak či onak, dúfam, že teraz je to lepšie. :D
Ohľadne Sebastiána. Máš pravdu.Bol viac spomínaný v prvých kapitolách, potom o ňom padlo len slovko možno dve. Rozhodne bude ešte vysvetlený. Tento príbeh mám už dobrý rok dopísaný, a teraz stále niečo upravujem a stále nie som spokojná. Tak som rada, že sa k nemu vyjadruješ tak konkrétne, aby som to mohla čo najviac vylepšiť.:D
Neviem či je to tým, že máš rozčítaných viac príbehov, alebo mojou zlou vyjadrovacou schopnosťou, že niektoré veci sú akoby nedoriešené. Dúfam, že nakonci sa to vysvetlí. :D
A ten Tomas. Mrkla som sa na to, mala si pravdu. Bolo to nelogické.
P.S. Budem rada ak sa vyjardíš aj nabudúce konkrétnbejšie. Takéto postrehy posúvajú dopredu a nútia ma zamýšlať sa nad chybami.

Naty31.10.2011
 

Nemáš zač. A som veľmi rada, že na sebe takto pracuješ :). A hlavne, že neberieš moje kritiky, ako polená, čo ti hádžem pod nohy ale ako rady :).

Sofia Vitalle31.10.2011
 

Polená? To nie, to by som bola veľmi zvláštny človek, keby som si nechcela priznať chyby. Práve naopak, ja som rada, že ma na ne upozorňuješ. Ako sa hovorí, že človek sa učí na tých vlastných. :D Keď mi tu niekto povie naozaj čo si myslí, aspoň nenarazím v budúcnosti tvárou o múr. A čo je podstatnejšie. Nestojím stále na mieste, ale posúvam sa ďalej. Aj keď slimačím tempom. :D

Smouky 28.10.2011
 

Začítala som sa do tvojho príbehu a je zaujímavé ako sa stupňuje dej, začala som ho čítať už minulý piatok ale nemala som čas napísať ti komentár. Sem tam nejaká chybička ale nič vážne. Tušila som, že to bude Tomas ale na čo mu je prsteň to neviem snáď nám to o chvíľu vyjasníš. A kto sú jej rodičia? Zdá sa mi, že jej to chcela Elis povedať. Budem čakať na pokračovanie. Nech sa ti darí :)

Sofia Vitalle29.10.2011
 

Ahoj Smouky,
ďakujem za príjemný komentár. Tomas. To je prípad. Kto sú jej rodičia? Vyjasnenie príde čoskoro. Myslím, že to bude zaujímavé.
Pokračovanie sa posnažím pridať čím skôr.

Jana Lasky28.10.2011
 

Neviem čo ma prekvapilo viac, či to že Tomas je ten chlap čo chce Hektorov prsteň (aj keď neviem vôbec prečo a odkiaľ o ňom vie) alebo to že sa s Megan niečo deje. Som zvedavá ako sa to všetko vyvinie. Tvoj príbeh je čím ďalej tím zaujímavejší a nepochybujem o tom že to ešte nieje zďaleko všetko :D
Klobúk dolu, len tak ďalej :)

Sofia Vitalle29.10.2011
 

Ahoj Janka,
no Tomas sa nezdá, ale nie je vonkoncom žiadne neviniatko. Veď ešte uvidíš. S Megan sa naozaj niečo deje. čítaj ďalej uvidíš. Som zvedavá či sa Ti to bude páčiť. Čo sa týka príbehu, naozaj to nie je všetko. Podstata ešte len príde, aj keď sa možno nebude veľmi páčiť.
P.S. Ďakujem.

Martina Markovičová27.10.2011
 

Ahoj, Sofia,

skutočne bol dojem pokoja mylný. Megan má vskutku akčný život. Tá čierna krv ma prekvapila a potom... wow. Som zvedavá, aké bude vysvetlenie.
P.S.: Doteraz som sa komenovaniu gramatických chýb vyhýbala, veď ich spomínajú druhí. Musím uznať, že si sa zlepšila. Veľmi. Správnosť čiarok som nepostrehla, jediné, čo mi stále bije do očí a nepochopiteľne ma vytrháva z deja je 2. a 6. pád, čiže z a s. (napr. nie s ktorého, ale z ktorého atď.)

Sofia Vitalle29.10.2011
 

Ahoj Martinka,

som rada, že Ťa príbeh prekvapuje. Veď o čom by to bolo, keby sa tam nič nedialo, že? :D Teš sa na vysvetlenie, príde čoskoro. Dúfam, že nesklame.
Čo sa týka gramatiky. Je to moja slabá stránka. Snažím sa veľa čítať po sebe a kontrolovať to, ale niekedy... :)
Pokúsim sa niečo urobiť s tým \"S a Z\"
P.S. ďakujem za upozornenie.

Ivana Ondriová26.10.2011
 

Milá Sofia,

musím priznať, že aj mne sa páčilo Nesmierne. Tiež som zvedavá, čo vzíde z Tomasa... Čítaš sa veľmi dobre, máš totiž dynamický štýl, ktorý posúva dej rýchlo dopredu. Je to skvelé.
Pri čítaní niektorých častí mávam dokonca husiu kožu. Aj dnes som mala, pri vnímaní toho napätia medzi Megan, Elis a Tomasom. Držím ti prsty a želám veľa úspechov.
Pekný večer.

Sofia Vitalle27.10.2011
 

Ahoj Ivanka,

ďakujem za krásne slová. Som rada, že sa Ti príbeh páči. Dúfam, že pokračovanie nesklame. :D

Naty25.10.2011
 

Ahoj Sofi,

všimla som si, že v posledných troch kapitolách ti chýba pár čiarok občas sa ti opakujú nejaké slová, ale neviem presne že ktoré. Inak sa mi veľmi páčilo, že Hektor a Meg sa spolu konečne vyspali. Už bolo na čase. Rovnako ma šokovalo, že Tomas je ten podivín, čo chcel Hektorov prsteň. Som zvedavá, čo sa z toho ešte vykľuje :)

Sofia Vitalle26.10.2011
 

Ahoj Naty,
pozrem sa na tie čiarky, v poslednej kapitole mohlo byť viac chýb. Priznám sa, že som to len tak prebehla očami pred tým ako som to sem hodila.
Čo sa týka príbehu. Poviem Ti, že sa máš rozhodne ešte na čo tešiť. Udejú sa tam dosť zaujímavé zvraty. :D

KattyNka23.10.2011
 

Ahoj Sofia, v prvom rade ti ďakujem za komentár. Rovnako i mne je sympatická tvoja tvorba. Napätie, zvraty. Super. Držím palčeky. :-D

Sofia Vitalle23.10.2011
 

Ďakujem.

Jaja Lasky11.10.2011
 

Nezmôžem sa na slovo :D
To že Peter je pekná sviňa som tušila už od začiatku ale to čo spravil som nečakala :D
Som strašne zvedavá ako to bude pokračovať ďalej :)

Sofia Vitalle11.10.2011
 

Ahoj Janka,
som potešená, že sa Ti príbeh pozdáva. Som zvedavá ako budeš reagovať na pokračovanie. :D

Naty10.10.2011
 

Ahoj Sofi,

opäť veľmi zaujímavé. Chúďa Elis. Toto si nezaslúžila. Veľmi ma však pobavilo ako bez zábran vytiahla tému sex. Naozaj sa chová ako pubertiačka. Chyby tam buď nie sú, alebo som si ich nevšimla. Jednoznačne si sa však zlepšila. Len tak ďalej.
P.S. pekný obrázok :)

Sofia Vitalle10.10.2011
 

Ahoj Naty,

ďakujem za pekné slová. Elis je číslo sama o sebe, z väčšej časti sa správa ako puberťáčka to máš pravdu, ale myslím, že ešte prekvapí. :D Ďakuejm za to zlepšenie, len po sebe viac čítam a snažím sa niečo robiť s gramatikou. Dúfam, že postupom času to bude oveľa lepšie.

Jana Lasky7.10.2011
 

Ahoj Sofia,
začítala som sa do tvojho príbehu a neviem sa od neho odtrhnúť :D
Musím povedať, že je neskutočne dobrý :D
Máš veľký talent a prajem ti nech sa ti darí a nech sa v písaní čoraz viac zlepšuješ :)

Sofia Vitalle7.10.2011
 

Ahoj Jana,
ďakujem za krásny komentár, som nesmierne rada, že sa Ti príbeh páči. :D Dúfam, že svoj nároz nezmeníš, keď si prečítaš celý príbeh.

Naty5.10.2011
 

Ahoj Sofia,

Hektorova ségra je naozaj zaujímavá povaha. Mám tušenie, že sa z nej ešte niečo vykľuje. Ten Annin výbuch ma dosť šokoval. Bolo to voči Megan veľmi kruté a nespravodlivé. Daj čím skôr novú kapitolu. Už sa jej neviem dočkať.

Sofia Vitalle6.10.2011
 

Ahoj Naty,
ďakujem za pekný komentár. :D Pokračovanie sa pokúsim dať čím skôr. S Annou máš pravdu, bola naozaj dosť nespravodlivá. Hektorovu sestru nebudem komentovať. :D Čitaj ďalej, dozvieš sa čo je zač. :D

Martina Markovičová4.10.2011
 

Ahoj, Sofia.

V skutku zábavná kapitola. Minimálne v prvej polovici. Rachel je fakt kvietok. Zdá sa, že všetko je už vyjasnené, ale vsadím sa, že nás ešte niečo čaká. Iste, dĺžka Hektorovho života...

Sofia Vitalle4.10.2011
 

Ahoj Martinka,

som šťastná, že si sa pobavila na poslednej kapitole. :D Čo sa týka Rachel, máš pravdu, je to riadny kvetisko :D
Niektoré veci sú síce vyjasnené, ale príbeh bude rozhodne ešte napätý, vyskytnú sa nejaké neočakávane záležitosti, ktoré sa budú týkať aj iných vecí ako dĺžky Hektorovho života. Rozhodne to bude ešte horúce a miestami dramatické. Možno pôjde o viac ako sa na prvý pohľad zdá. :D

Naty26.9.2011
 

Ahoj Sofia,

veľmi dobre sa to vyvíja. Typujem, že maximálne osem rokov sa havrani naozaj dožívajú. Dúfam, že Hektor bude žiť dlhšie. A som rada, že sa konečne vysvetlilo, prečo bol Tobias vždy taká sviňa. Len jedna vec mi stále nie je zodpovedaná. Kde sa vlastne ten tvoj príbeh odohráva?
P.S. Teším sa na pokračovanie.

Sofia Vitalle27.9.2011
 

Ahoj Naty,
v prvom rade ďakujem za príjemné slová. Čo sa týka Hektora, čítaj ďalej dozvieš sa. Možno áno možno nie. :D (teda ohľadne tej smrti :D )
V druhom rade, čo sa týka miesta kde sa ten príbeh odohráva...Ano viem, povedala som, že to bude zodpovedané v blízkej kapitole, keď si si ma na to pred nedávnom pýtala. Ja som to tam aj kvôli tomu doplnila ale potom som si to nakoniec rozmyslela. Zhodnotila som určité súvislosti, ktoré sú v príbehu neni ešte odhalené. Viem,že miesto príbehu je dôležité, ale ja som sa ho rozhodla neprezradiť. Zámerne. Asi je to čudné... No keď sa tento príbeh skončí, tak sa dozvieš prečo tam nebolo spemenuté (dúfam, že to bude pochopiteľné) a keď budeš mať aj potom pocit, že by to tam malo byť tak budem veľmi rada, ak mi to povieš. Doplním to tam. :D Tak dúfam, že na to nezabudneš. ( Dovtedy si každý môže predstavovať, miesto kde by sa mal príbeh odohrávať, podľa vlastnej fantázie. ) :D Dúfam, že som ťa nesklamala. :D
Pokračovanie sa posnažím dať čím skôr. :D
P.S. Nech ti to píše.

Martina Markovičová24.9.2011
 

Ahoj, Sofia.
Po dlhšej dobe som si konečne našla chvíľku času, aby som dobehla zameškané. Naozaj to bolo veľmi napínavé. Chvíľami som sa už začínala báť, že Megan naozaj zomrie a... hektorov odchod ma bolel. Neviem prečo, ale negatívne postavy (vlastne zdanlivo negatívne) si v príbehoch veľmi rada obľubujem. Dúfam, že sa ešte vráti na scénu. Nemôžem sa dočkať, kedy konečne odhalíš pravdu o prsteni. Možno niečo tuším, ale neverím si. Takže sa budem snažiť pokojne spávať a vyčkať pokračovanie. Budem veľmi netrpezlivá...

Sofia Vitalle24.9.2011
 

Ahoj Martinka,
som potešená Tvojim komentárom. Musím priznať, že pre Hektora mám slabosť aj ja :D O prsteni bude pravda v blízkej budúcnosti, dúfam, že sa Ti bude páčiť. Neviem síce akú máš predstavu, ale veľmi by ma to zaujímalo :D Pokračovanie sa pokúsim dať čím skôr. :D

Naty19.9.2011
 

No tikokso. To je poriadne ťažké sústo. Trochu ľutujem Hektora. Au. Muselo to riadne bolieť, ale čo iné mohol čakať keď sa predtým správal ako hovädo? Je to naozaj napínavé. Už sa nemôžem dočkať pokračovania.

Sofia Vitalle19.9.2011
 

Ahoj Naty,
som rada, že si znovu zavítala k môjmu príbehu. To s tým Hektorom, no čo ti poviem :D ako sa hovorí, čo si navaril, to si aj zjedol. :D Pokračovanie sa pokúsim dať čím skôr. :D

Naty16.9.2011
 

Ahoj Sofii,

znova je to veľmi napínavé. Priznávam, že som sa na tejto kapitole aj dosť nasmiala. Hlavne na Benovi. Teším sa na pokračovanie.
P.S. Tá gramatika je na tom o trošku lepšie, aj keď tam je ešte stále čo vylepšovať.

Sofia16.9.2011
 

Ahoj Naty,
Som rada, že sa ti to páči. Ben, to je prípad sám o sebe. :D To s tou gramatikou, no snažím sa, ale nie som dokonalá. :D

Beatrix15.9.2011
 

Milá Sofia, neviem prečo, ale akosi som dodnes bola presvedčená, že v prípade tvojho diela ide o detektívku. =D Pred asi troma hodinami som zistila, že to tak nie je a odvtedy čítam a čítam. =)
Musím povedať, že ma to zaujalo, nevedela som sa od toho odtrhnúť. Jednoducho super, dobre sa číta blablabla, všetky tie pekné reči. =) To len aby som nevyznela negatívne, keď budem kritizovať (no čo si budeme nahovárať, nadšené ovácie ešte nikoho nikam neposunuli).

Tak po prvé - gramatika. Hrôza. A pritom je štylistika na relatívne vysokej úrovni, vety inteligentné...až sa pri niektorých chybách zdalo, že to snáď ani nemôže byť pravda.
Vyberiem niekoľko najhorších, ktoré by si mala čo najskôr opraviť - reflexi (a ďalšie podstatné mená v množnom čísle, ktoré schytali mäkké i na konci), neexistujúce slovo víde (vyjde), ti hovado, odchlypol, drkotala (myslela si trkotala, drkotať = triasť sa), zkamenel (skamenel) a môj úplný favorit: neviťiahol. =D

Okrem gramatiky, ktorá miestami bola v pohode a miestami nevysvetliteľne zlá mi prekážalo pár logických záležitostí. Keby som ja videla človeka s čiernou tekutinou miesto krvi, moja prvá reakcia by bol panický vreskot a otázka \"ČO SI ZAČ?\". Megan sa tým akosi nezaoberala, prípadne príliš málo.
Okrem toho som až do poslednej vyvesenej kapitoly (alebo časti, alebo čo to je) absolútne netušila, čo sa deje a Megan opäť nepôsobila príliš zmätene (hej, bola trochu zmätená, ale...brala to tak trochu flegmaticky), tak som stále rozmýšľala, či som niečo neprehliadla.
Teda v konečnom dôsledku mi vadila len gramatika a Meganin flegma prístup.

Rozhodne sa teším na pokračovanie. =)

Sofia15.9.2011
 

Ahoj Beatrix,
Veľmi pekne ďakujem za tvoj komntár. Čo sa týka gramatiky, máš úplnu pravduˇ, nie som v nej žiadny majster, ďakujem, že si ma upozornila na chyby. A to \"neviťiahol\" normálne sa čudujem ako som to mohla napísať pri zdravom rozume :D
Čo sa týka Meganinho flegmatického správania, poviem len toľko, že to má svoj dôvod. :D Ale nemôžem ho viac rozoberať ani keby som chcela, všetko sa postupne vysvetlí. :D
Som rada, že sa ti môj príbeh celkom pozdáva. Pokračko sa posnažím dať čo najskôr.
P.S. Tvoj príbeh som si už na MT všimla pred časom ale nejako som sa k nemu nedostala. Ale určite si nájdem čas a vyjadrím svoj názor. A nech ti to píše. :D

Naty14.9.2011
 

Ahoj Sofia,

ešte stále sa z toho šoku neviem brebrať. Ale tuším, že Meg nie ej mŕtva. nemôže byť. Daj, čím skôr ďalšiu kapitolu lebo od zvedavosti puknem.

Sofia15.9.2011
 

Ahoj Naty,
som rada, že si taká nedočkavá, ďalšiu kapitolu sa pokúsim dať čím skôr. Musím povedať, že sa máš na čo tešiť. :D

Júlia :)9.9.2011
 

Tak tento román som mala prečítany za deň... proste som nemohla odtrhnúť oči od neho...a strááášne sa už teším na pokračovanie... dúfam že bude pridané čím skor.. som zvedava..:)

Sofia9.9.2011
 

Ahoj Júlia,
nesmierne ma potešil tvoj komentár. Naozaj veľmi, nečakala som, že by sa niekto zažral tak do môjho príbehu, sama viem aké to je čitať z compu :D
musím povedať, že sa máš na čo tešiť, príbeh sa akurát rozbieha. A posnažím s ho pridať čím skôr.

Júlia :)10.9.2011
 

Ako Sofi... teraz budem ešte viac nedočkaváá...juuj...musím povedať že som len o pááá ročkov mladšia od teba...ale také niečo by som ja úrčite nenapísala. Ja viem len takéto veci rýchlo čítať a potom už len čakám kedy budem mať príležitosť to dočítať...:D čiže bola by som nesmierne rada keby si to tu dávala čo najrýchlejšie. Viem že som sebecká ale zvedavosť nepremôžem..:)

Sofia10.9.2011
 

Ahoj Júlia,
no toto, také nadšenie :D Budem sa snažiť splniť tvoje prianie čo najskôr.

Júlia :)11.9.2011
 

Už sa veľmi teším...:)

Eva9.9.2011
 

Milá Sofia,
tvoj príbeh ma veľmi upútal, je zaujímavý a nie to nijaká hovadina, som napätá ako to bude pokračovať dalej s Megan.Myslím si,že na tvoj vek píšeš zaujmavo a prajem ti vela úspechov s pokračovaním.:D

Sofia9.9.2011
 

Ahoj Eva,
som rada, že si nakukla k môjmu príbehu a som potešená, že sa ti páči aj napriek chybám. Musím povedať, že Meganin príbeh sa ešte len začne zauzľovať, budem rada ak opäť zavítaš. Ďakujem a budem sa snažiť zlepšovať.

Naty9.9.2011
 

Ahoj Sofia,

mám len jednu otázku. Buď mám zlú pamäť alebo je to nová posatav...Kto je vlastne ten Rex?

Sofia9.9.2011
 

Ahoj Naty,
nooo, poviem ti len, čítaj ďalej a dozvieš sa. Bude to vˇnasledujúcej kapitole :D

Naty9.9.2011
 

Aha. Takže návnada na dalšiu kapitolu. Dobré. Už sa teším :)

Ivana Ondriová3.9.2011
 

Milá Sofia,

začítala som sa a ostala veľmi milo prekvapená samotným príbehom a tvojím štýlom písania. Na tak mladé dievča je rozhodne skvelý. Niektoré vety ozaj fantastické a s peknou myšlienkou. Meganin príbeh vyzerá veľmi pútavo, vlastne je zaujímavý hneď prológom a to je veľké plus. Rozdhodne píš, cibri svoj štýl, pracuj na sebe. Máš na to. Držím ti palce a teším sa, čo nám ponúkneš ďalej. Hlásim skorý návrat k tvojim písmenkám, musím dobehnúť zameškané.

Pekný víkend.

Sofia3.9.2011
 

Ahoj Ivanka,
som potešená, že si zavítala k môjmu príbehu a veľmi rada, že sa ti pozdáva. Meganin príbeh sa rozhodne ešte rozbehne a dúfam, že aj môj štýl písania sa bude postupne zlepšovať. Hlavne gramatika. Pevne tomu budem veriť. Ťeším sa na tvoj ďalší návrat a ďakujem.

Monika Mizeráková3.9.2011
 

Tááákže :) Môžem povedať, že na MT som už dosť dlho nečítala, takže ti môžem veľmi poďakovať na chvíle spríjemnené čítaním tvojho románu. Neprečítala som toho veľa, ospravedlňujem sa, no to určite čoskoro napravím. Páči sa mi ako živo píšeš, slang i vulgarizmus v správnej chvíli je skvelý :) Hoci slovo \"proste\" mi akosi prekáža. V hovorovej reči sa vyskytuje síce nepretržite, no neviem prečo, ale takto keď čítam sa mi veľmi nepozdáva. Ale tak to je len môj problém :) Na gramatické chyby ťa upozorňovať nebudem, všimla som si, že si tu už bola poučená :D A ešte čo by som tak mini vytkla sú dlhé kapitoly. Ale to je len na tebe. Chcem ťa pochváliť za skvelý názov - vážne! Super! Veľmi sa teším na pokračovanie - som zvedavá :) Nech ti to píše!

Sofia3.9.2011
 

Ahoj Monika,
veľmi si ma potešila komentárom, som rada, že si zavítala k môjmu príbehu, a že sa ti páči. Mrknem sa na to \"proste\" a skúsim s tým niečo urobiť. Čo sa týka pravopisu, musím priznať, že nie je moja silná stránka. Vždy som mala problém s čiarkami a hrúbkami... ale posnažím sa s tým niečo urobiť.
Ďakujem za pochvalu ohľadne názvu, musím sa priznať, že som premýšlala nad neuveriteľným množstvom návrhov. Nakoniec vyhralo toto, tak dúfam, že sa podaril. :D Budem veľmi rada ak znovu zavítaš a skomenuješ môj príbeh. A ohľadne tých chýb, môžeš aj konkrétne upozorniť. Ďakujem.

Naty3.9.2011
 

Ahoj Sofia,
gratulujem k pekným banerom. Zońova si však nedopustim: Čítaj po sebe! Na strašne veľa miestach mi chýbali čiarky a už sa neviem dočkať, kedy konečne zistim, čo je vlastne Hektor zač. Teším sa na pokračovanie.

Sofia3.9.2011
 

Milá Naty,
veľmi pekne ďakujem, som rada, že sa ti páčia moje banery. Onedlho to príde, myslím, že sa máš načo tešiť. Som zvedavá na tvoju reakciu ohľadne Hektora. A pokračovanie sa posnažím dať čo najskôr.

Liana2.9.2011
 

Mne sa tento príbeh veľmi páčil. Už sa teším keď bude ďalšia kapitola :) Len tak ďalej Sofia.

Sofia2.9.2011
 

Ahoj Liana,
som rada, že sa ti môj príbeh páčil. Veľmi ma to potešilo, posnažím sa čo najskôr pridať ďalšiu kapitolu.

Zue (hlúpa čitateľka)28.8.2011
 

Prečítala som predslov a časť prvej kapitoly. Narazilo som na niekoľko nezrovnalostí:
-V predslove sa píše, že počas nehody videla silné svetlo. To som si vysvetlila ako zrážku s iným autom (hrdinka sa díva do jeho reflektorov). A on to bol havran. Odkedy havrany svietia?:-) Možno by namiesto silného svetla mohla vzhliadnuť temnú siluetu alebo tieň-;-)
-po tej nehode (pri ktorej som predpokladala tú zrážku s iným autom) sa hrdinka preberie a v lone má vtáka s prsteňom v ruke. Ona to prijíma akoby bez známky poriadneho prekvapenia. A vety, ktoré si uviedla (\"nehybný\", \"spôsobil moju bolesť\"), mi akosi nestačili k tomu, aby som sa dovtípila, že ten havran spôsobil nehodu a teraz mŕtvy na nej leží. Skôr som mala pocit, že ju z asi autobusu po zrážke vyhodilo na trávu a on k nej priletel. Zdôraznila by som viac fakt, že vták je mŕtvy a zavinil tú nehodu, nech je to jasné.
-Pokiaľ do autobusu narazí vták (odmyslím fakt, že to bol megaborec vták, ktorý prsteň udržal v zobáku počas nárazu,pretože tomu by som ako tak bola ochotná uveriť), rozbije okno a spôsobí úraz, neverím tomu, že by si to všimol iba spolusediaci a autobus by veselo pokračoval vo svojej trase, vyložiac zranenú na prvej regulárnej zastávke.Omnoho pravdepodobnejšie je, že autobus okamžite zastane a zhŕknu sa cestujúci a akcie sa ujme vodič.
-mám pocit, že dej sa odohráva v krajine, kde stretnúť magické havrany a postavy miznúce v hmle je rovnako normálne ako potknúť sa na skateboarde. Hlavná hrdinka by podľa mňa mala byť omnoho viac prekvapená a v šoku z toho, čo sa jej stáva. Treba zdôrazniť, že to nie bežné.
-ešte jeden preklep:\"HľadEla som na príjazdovej ceste strateného havrana\"
Inak pekne napísane, vydržala som to čítať dlhšie než väčšinou.Ale takým nie veľmi inteligentným čitatateľom ako ja treba servírovať fakty prehľadnejšie, inak sú v deji veľmi stratení:-)

Sofia Vitalle28.8.2011
 

Ahoj Zue,
neviem prečo si si dala do zátvorky hlúpa čitateľka, dúfam že si to myslela len ironicky pretože ak si si všimla také detaily tak rozhodne hlúpa nie si. Okrem teba si to nevšimol nikto. A je to dosť podstatné. Teda myslím tú nehodu a to okolo toho ako si aj ty spomínala, že sa to zdalo veľmi nepravdepodobné. Ono to totiž tak malo byť. Áno malo to byť nepravdepodobné a neuveriteľné. Možno som by sa tam zišlo spresniť niektoré veci aby sa to viac ukázalo... a na tom popracujem niečo dopíšem (rozhodne, pretože nechcem aby to bolo divné) A ten havran nesvietil, jedine, že by bol rádioaktívny, čo dúfam nebol. A to či bol mŕtvy alebo omráčený je podľa mňa jedno. Aj tak mal osud spočítaný. Inak som sa celkom pobavila na tvojom komentári, nie že by tam bolo niečo vtipné ale ty si podala tú kritiku takým štýlom, že nebolo možné si neuvedomiť tie chyby a nepousiať sa nad nimi. Proste som sa nedokázala uraziť, nie že by mi tvoje slová pripadali hlúpe práve naopak boli také presné, ale nie kruté...
Niekde som čítala, že kritika posúva vpred a tá tvoja ma rozhodne o niekoľko centimetrov posunula dopredu a preto ďakujem. Možno sa k môjmu príbehu ešte niekedy vrátiš možno nie, ale som rada, že si aspoň nakukla a pridala svoj objektívny názor nepoznačený priateľstvom alebo spoločnými génmi. Ďakujem. :D

Zue 28.8.2011
 

Vzala si to spravne:-)Meno bolo tiež myslene ironicky;-)

Martina Markovičová24.8.2011
 

Konečne som prečítala všetko, čo som mohla. A zmôžem sa na jediné. Už aj ďalšiu kapitolu. Ale nechcem vyzerať panovačne, takže... Veľmi netrpezlivo budem očakávať pokračovanie. Dostala si ma. Musím vedieť, ako bude Meganin príbeh pokračovať.

Sofia28.8.2011
 

Dúfam, že sa ti nová kapitola bude páčiť. Veľmi ma teší, že sa ti ten príbeh zatiaľ pozdáva. Som naozaj úprimne rada. :D

Naty22.8.2011
 

Ja som to tušila hneď od začiatku tej kapitoly, že je Peter sviňa. A ešte k tomu väčšia ako Hektor. Teším sa na ďalšiu kapitolu :)

Sofia 22.8.2011
 

Tak to si naozaj dobre tušila Naty :D pokračovanie sa posnažím dať čo možno najskor :)

Naty22.8.2011
 

Už sa neviem dočkať a podarilo sa ti spraviť ten reklamný baner?

Sofia28.8.2011
 

No, ten banner som urobila aj poslala... ale zatiaľ sa nič nestalo. Neviem či to má vôbec cenu čakať. Ty si ako dlho čakala pokým sa objavil na stránke?

Martina Markovičová18.8.2011
 

Ahoj, Sofia.
Tvoje dielo ma nesmierne zaujalo. Popravde, sprvu, keď som uvidela dĺžku kapitol, som tomu nedávala veľkú šancu, vzhľadom na moju krátku výdrž. Ale obsah ma presvedčil a pomaly sa posúvam. Momentálne sa chystám na tretiu kapitolu a som veľmi zvedavá, čo sa v nej dočítam. Škoda, že ráno musím vstávať a režú ma oči, inak by som sa do nej pustila hneď.

Sofia22.8.2011
 

Ďakujem veľmi pekne, som naozaj rada že sa ti moje dielo páči :)

Naty18.8.2011
 

Povestné kňučanie sa objavilo len raz, čo považujem za veľký pokrok, ale všimla som si v 10 kapitole niekoľko chýb. Čítaj po sebe, alebo nech to niekto iný po tebe skontroluje.
Teším sa na pokračovanie.

Naty14.8.2011
 

Tak to je naozaj dobre. Konečne sa z časti zoznamujem s Hektorovou rodinou. Teším sa na pokračovanie.

Naty8.8.2011
 

Ahoj Sofia,
to o čom si vravela vo svojom komente k môjmu dielu sa volá reklamný baner. Keď na ňom budeš mať napísané, že vytvorte si svoj reklamný baner alebo váš tanlent+ náš priestor= vaša šanca. Klikni na to a mal by sa ti zobraziť presné inštrukcie. Môžeš sa k tomu dostať ešte tak, že sa pozrieš na sekciu otázky. Medzi prvými sa na to pýtal jeden chalan. Tiež je to tam vysvetlené.
Jediné, čo ti chcem poradiť ešte je, aby si do predmetu imeilu, kam to budeš posielať, napísala reklamný baner alebo banery, keď ich pošleš viac. Pokiaľ stále nevieš ako na to, tak mi daj vedieť. Rada ti poradím iným spôsobom.

Sofia9.8.2011
 

Ďakujem za radu, hádam som to pochopila. :D

Naty18.7.2011
 

Super Sofia. Je tam stale menej chyb a je to čim ďalej tým lepšie.

Sofia19.7.2011
 

Ďakujem, snažím sa, viac po sebe čítam, ale ešte je stále na tom čo to zlepšovať. :D

Naty14.7.2011
 

Ahoj Sofia. V texte sa ti už neopakujú toľkokrát slová a konečne v nich nevidím to tvoje známe kňučanie :). Jedna vec by ma však veľmi zaujímala. Kde sa vlastne celý tvoj príbeh odohráva?

Sofia14.7.2011
 

Ahoj Naty,
možno to je trochu čudné, že to tam ešte nie je spomenuté, ale bude o niekoľko častí ďalej. Viem, že každý si položí otázku, kde sa to odohráva... neviem nechcela som to tam dať hneď na prvú stranu, je to načrtnuté len tak okrajovo. :D dúfam, že to veľmi nekazí dojem toho príbehu...

Naty15.7.2011
 

Nekazí. Ale v príbehu sa miesto deja spomenie a poprípade opíše niekde na začiatku. Nie hneď na prvej strane, ale býva to tam skôr spomenuté. Ale obsahovo je tvoj príbeh veľmi napínavý :)

Susi14.7.2011
 

Ahoj Sofia,
musím sa priznať, že tvoj príbeh sa mi páči, veľmi, je vtipný a neobyčajný. Zlepšuj sa a pokračuj ďalej. Sem tam sa ti objavujú chyby ako tu už bolo spomenuté, na tom by si mala popracovať. Inak sa teším na ďalšie pokračovanie.

Sofia14.7.2011
 

Ďakuejm pekne za komentár.

Lara12.7.2011
 

Ahoj Sofia
nedá mi aby som sa nevyjadrila k tvojmu dielu.. musím povedať že sa mi zatiaľ veľmi páči, tak veľmi že prehliadam aj občasné pravopisné chyby :D už sa neviem dočkať pokračovania...nech je to čo najskôr:D

Sofia12.7.2011
 

Ahoj Lara,
veľmi milo si ma potešila. Som rada, že sa ti moje dielo páči aj keď som si vedomá, že je ešte čo zlepšovať aby bolo stopercentné. Dúfam, že ďalšie časti \"kapitoly\" sa ti budú rovnako poznávať. :) Ďakujem.

Naty11.7.2011
 

Ahoj Sofia,
ohľadom tvojho diela zdieľam podobný názor ako Panique. Doporučujem ti, aby si sa popýtala po známych či niekto z nich nie je háklivý na gramatiku a poprosiť ho, aby ti ju opravil. Dosť často ti v slovách chýbajú písmenká alebo ich máš nahradené nejakým iným. Taktiež by si mala skrátiť niektoré scénky, lebo sa tam v podstate omiela stále to isté a je to potom moc zdĺhavé. Hlavne po sebe čítaj, aby si tieto nedostatky odstránila, čo najskôr. Preto je dobré, že si svoj výtvor uverejnila na tejto stránke.
Posledná vec ohľadom mojej zlej kritiky je že ti tam tie postavy neustále kňučia. Po prvé, je tam toho kvantum a po druhé ja som ešte nepočula človeka kňučať. Pokiaľ to tam bude maximálne trikrát, tak to bude v poho. Priznávam, že aj ja som mala kedysi tiež takéto problémy s jedným slovom, pokiaľ ma naňho kamoška neupozornila.
Ináč je tvoje dielo veľmi zaujímavé. Som zvedavé, čo sa tam bude diať ďalej. Teším sa na ďalšie kapitoly.

Sofia11.7.2011
 

Ahoj Naty,
v prvom rade sa chcem poďakovať za komentár a za rady, ktoré si mi dala. A to o tom kňučaní... musím sa priznať, že som si to ani nevšimla kým si ma na to neupozornila. Pokúsim sa s tým niečo urobiť. Ale nenazývala by som tvoje slová zlou kritikou, skôr dobre mienenými postrehmi skúsenejšieho začiatočníkovi. A preto ešte raz ďakujem. :)

Naty11.7.2011
 

Nemáš zač. Rada som pomohla :)

Panique5.7.2011
 

Zdravím ťa Renáta,
čím začať? Tvoje dielo po stránke obsahu sa mi pozdáva: opisy, komunikácia, postavy to všetko je super, ALE daj si pozor na chyby, tie ti len špatia niečo, čo vyzerá ako sľubné dielo. Zlepšuj sa a bude to fajn.

Sofia7.7.2011
 

Ďakujem veľmi pekne, budem sa snažiť zlepšiť gramatiku. :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sofia Vitalle

O mne

Pod pseudonymom Sofia Vitalle sa skrývajú dve mladé autorky, ktoré milujú knihy (historické, romantické, detektívky, fantasy...) jednoducho všetko, čo má písmenká a pointu. :D
Náš prvý, taký naozajstnejší príbeh, vznikol za veľmi zvláštnych okolností. Bol to skôr pokus o pobavenie spolužiakov, počas VEĽMI nudnej hodiny, ako vážne písanie románu.
Na naše veľké počudovanie sa im to páčilo a trvali na tom, aby sme pokračovali. A tak sme aj urobili.
Viem, že naše príbehy nie sú bezchybné a od dokonalosti majú ďaleko. Preto sa potešíme z každej rady a komentáru. Či už pozitívneho alebo negatívneho. :)

Moje naj
Sofia Vitalle

video SEDUKTOR 2 - Utrpenie duše
Video Seduktor
Sofia Vitalle - Facebook

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: