IKARIKAR http://www.ikar.sk

Cudzinci (Jaroslav Kollár)12.10.2018
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 125, Komentáre 15

 
Cudzinci 1 časť.
Silný chlap Roman Gomboš vypol svoju reťazovú pílu a aj keď nie veľmi, aspoň trochu, znížil hluk v širokom lese dvadsať kilometrov vzdialenom od malej obce Ubľa. Rukou si pretrel spotené čelo a so zvláštnou hrdosťou na tvári pozeral za seba, kde už ležal dlhý pás spílených stromov.
Ďalší chlapi, vybraní na túto štátnu zákazku samotným Gombošom, s veľkým odstupom od seba, sústredene vrývali čepele motorových píl do hrubých stromov. Hluk, ktorý produkovali, stále ľahšie prenikal lesom a už dávno prinútil odísť aj najodvážnejšiu zver.
Roman zaostril do diaľky, kde hľadal najmladšieho z robotníkov. Devätnásťročný Erik Marko s dlhými vlasmi a s ešte dlhším horským kabátom sústredene spiľoval dlhé konáre z už pokorených stromov. Pri každom pohľade naňho musel vyvinúť nadľudskú námahu, aby potlačil spomienky na udalosť, ktorá ich navždy spojila. Ešte aj teraz, po roku, sa neraz budil vystrašený, no hlavne s veľkou vďačnosťou k Erikovmu otcovi, bez ktorého by tu už nebol.
„Erik, vypni to,“ kričal naňho v divokom hluku ďalších píl, keď k nemu dorazil. „Pre dnešok...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ellia S. 21.11.2018
 

Erik nakoniec z toho vysiel ako vitaz. Len skoda tej jeho mami. Ale pribeh bol zaujimavy.

Jaro25.11.2018
 

Čo už, niektoré postavy sa musia obetovať, aby bol príbeh zaujímavejší :) Ďakujem za prečítanie.

Eva H3.11.2018
 

Ahoj Jaro. I ja čítam pravidelne tvoj príbeh. Tá Eva o niečo nižšie, to som ťa ja Eva H. upozornila na to meno Andy. Aj ja mám syna Erika. Dúfam, že sa z Erika stane silný chlap a pomstí svoju matku. :))

Jaro3.11.2018
 

Ahoj Eva, tomu hovorím poriadna náhoda. Som rád, že si vydržala čítať. No nejdem nič prezrádzať, ale môžeš môjmu Erikovi držať palce, bude to potrebovať :)

Ellia S. 3.11.2018
 

Vražda jeho matky... To som nečakala, zaujimave. Uvidime, co bude s Erikom dalej...

Jaro3.11.2018
 

Ellia, som rád, že ťa to prekvapilo. Dúfam, že sa mi to podarí aj v ďalšej časti. :)

Ellia S.16.10.2018
 

Z tvojho príbehu je cítiť hlboký smútok matky a bezradnosť syna, ktorý sa jej snaží pomôcť, ale nedokáže to (zatiaľ) Rodinu postihla tragédia, matka trpí a syn sa cíti byť na svete sám. Vybral si si silný motív pre svoj príbeh a budem čakať na ďalšie časti. Píšeš dobre, len niektoré vety máš trochu komplikované napr: Otočil sa a neisto prešiel krátkou chodbou oproti kuchyni k privretým dverám vedúcim do rodičovskej spálne. Neviem, možno by stačilo: Neistým krokom prešiel k privretým dverám rodičovskej spalne.... Ale to je len môj názor...

Jaro16.10.2018
 

Neuveríš, ale presne nad touto vetou som dlho dumal, lebo sa mi tiež zdala dosť komplikovaná. Potom som si povedal, že sa mi to asi len zdá. Teraz vidím, že sa mi to nezdalo :) Niekedy sa zbytočne snažím vopchať všetko do jednej vety a potom to takto dopadne. Ďakujem za návrh, myslím, že lepšie by som to nevymyslel. Pokojne ma môžeš bombardovať svojimi postrehmi, rád to vylepším. Určite to poznáš, že keď čítaš po sebe, tak nevidíš nedostatky tak, ako keď si to prečíta niekto po prvýkrát.

Ellia S.16.10.2018
 

:) Len teraz sme sa znova splietli. Správne je \"rodičovskej spálni\" nie spálne... Ale ináč príbeh je fajn a rada si ho budem čítať.

Jaro16.10.2018
 

No vtipné, slovenčina naša krásna :)

Ellia S.16.10.2018
 

Ja tiež, keď píšem, tak si po sebe nevidím chyby a potom ich mám v texte. To asi každý.

Eva13.10.2018
 

Ahoj Jaro. Takže...zatiaľ celkom fajn. Som zvedavá na pokračovanie. Objavuje sa ti tam meno Andy. Zrejme si menil meno. Skontroluj si to.

Jaro13.10.2018
 

Ahoj Eva, máš pravdu menil som mená, pôvodne som to mal v americkom prostredí, ale usúdil som, že je to zbytočné. Ďakujem, že čítaš pozorne, už je to opravené.

Ellia S.13.10.2018
 

Pútavý príbeh zo života a pekne napísaný.

Jaro13.10.2018
 

Som rád, že sa ti to zatiaľ pozdáva, verím, že sa ti budú páčiť aj ďalšie časti.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jaroslav Kollár

O mne

Písanie je zaujímavý spôsob, ako oslobodiť uväznené myšlienky z ľudskej mysle, tak prečo to neurobiť?

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: