IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dá sa predajom kníh uživiť? Celkový počet komentárov: 0
 

     Príbeh Nele Neuhausovej je v mnohom inšpiratívny a poučný. Mnohým jej meno pravdepodobne nič nehovorí, no aktuálne je to najpredávanejšia autorka krimirománov v Nemecku, ktorú oceňujú aj kritici. Jej spisovateľské začiatky však neboli ľahké a všeličo musela dokazovať sebe, svojmu manželovi i okoliu.

 

     V slovenčine práve vyšiel jej román Hlboké rany, no Nele Neuhausová píše už od 90.rokov. Až posledné roky jej však písanie začalo prinášať ovocie. V roku 2005 napísala skutočne prvý krimiromán Unter Heien a vydala ho cez internet ako „knihu na objednávku“. Román vyšiel a Nele sa musela postarať o jeho distribúciu a promo. Sama, vlastnými prostriedkami. A nielen manželovi chcela dokázať, že aj predajom kníh sa dá uživiť.

     Nele totiž vyštudovala právo, históriu i germánske jazyky, no dlho sa venovala podpore manžela v rodinnom podniku. Trošku písala, ale hlavne robila účtovníctvo a predávala klobásy v mäsokombináte. Uznajte, že toto človeka s chuťou písať nemôže dlho baviť:-)


     Nele sa zahryzla nielen do písania, ale aj vlastného proma, cestovala po Nemecku, diskutovala, zúčastňovala sa na rôznych akciách...a vyplatilo sa. „Ak má človek nejaký sen, mal by za ním ísť a tvrdo pracovať na jeho realizácii,“ povedala Nele na knižnom veľtrhu vo Franfurte nad Mohanom, kde sme sa s ňou stretli. Veľmi príjemná a sympatická dáma, ktorá je dnes najpredávanejšou autorkou krimi v Nemecku.

     Predala 2,5 milióna kníh, len za jediný rok milión a po jej hite Snehulienka musí zomrieť siahli filmári z televízie ZDF. Na obrazovkách by sa mal film objaviť začiatkom budúceho roku a v pláne sú aj adaptácie ďalších dielov jej série. Knihy Nele Neuhausovej preložili do 15 jazykov a spomínanú Snehulienku vydali už dvadsiaty raz, čo bol dôvod na vydanie jej zlatej edície.

     A to Nele Neuhausová začínala skromne, na internete, vo vlastnej réžii...
 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: