IKARIKAR http://www.ikar.sk

DARK LAKE 1.KAPITOLA (Lenka Ludwigová)28.3.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 15, Komentáre 1

 
DARK LAKE KAPITOLA 1
 Bolo krásne slnečné ráno. Lissu prebudili ranné lúče prenikajúce pomedzi žalúzie okna a zvonenie telefónu. Pootvorila oi a schmatla telefón. Bez váhania ho zdvihla. ,,Ahoj Lissa, " ozval s jej známy hlas ,, to som ja Elisse. " Lissa si prstami prešla po rozstrapatených hnedých vlasoch a s ospalým hlasom odpovedala: ,, Ahoj Elisse. Je sedem ráno. Stalo sa niečo keď voláš tak skoro? " posadila sa na posteľ. Na odpoveď nemusela dlho čakať. ,, Zlatko, snáď si si nemyslela, že len tak zabudnem na tvoje narodeniny? "Lissa odpovedala so smiechom: ,, Sakra ! Odhalila si ma! " Rovnako aj Elisse sa zasmiala a odv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.31.3.2014
 

Lenka, v prvom rade rozčleň text. Každá priama reč patrí do nového riadku, pritom si pozri do kníh, ako sa má správne písať. Potom si poopravuj množstvo chýb, potom sa skús pohrať s obomi menami, aby sa ti vtieravo neopakovali, lebo sa vtieravo opakujú. Ďalej si poriadne po sebe (a vždy, nie iba teraz) prečítaj text niekoľkokrát, aby sa ti nestalo, že namiesto oči napíšeš oi, namiesto so sebou napíšeš zo sebou a pod.
Pozri sa na niektoré vety, či si im voľbou slov dala presne taký rozmer, aký chceš, aby mali. Pozrime sa hneď na druhú:
\"Lisu prebudili ranné lúče prenikajúce pomedzi žalúze okna a zvonenie telefónu.\" - môžu lúče prenikať medzi žalúziami a zvonením?
Ešte jedna ako príklad: \"Kto je tam?\" spýtala sa uštipačne. Uštipačne znamená ironicky či zlomyselne. Teraz, keď poznáš presný význam slova, skús popremýšľať, čo je na bežnej otázke \"Kto je tam?\" uštipačné.
Ďalej odporúčam pozrieť sa na pravidlá písania čiarok, aj tie treba vedieť.
Toľko na začiatok, popri rade, že kto chce písať, mal by veľa čítať. Inak nevie, čo sa ako píše, nepozná, ako má vyzerať text, ktorý sa chce predložiť iným pred oči a potom to vyzerá takto. Verím, že sa chceš zlepšovať, že si tých pár viet nenaťukala do klávesnice len tak, lebo si iné nemala na práci. Nezabudni si dávať pozor na to, keď už si zvolila cudzokrajné prostredie, či všetky informácie, ktoré poskytneš, budú s ním korešpondovať, aby sa ti nestalo, že si dievčatá v Dark Lake navaria bryndzové halušky a v nasledujúci pondelok na hodine slovenčiny budú spomínať, ako bolo na výlete.
Nesedí mi, že idú len tak, bez prípravy, bez zloženia financií (či majú sponzorov, kto všetko \"zatiahne\"?), bez toho, aby sa spýtali rodičov, na celý týždeň mimo domu. Podľa vyjadrovania sú neplnoleté. Tak pozor na to, čo píšeš, čitateľ by ti mohol prestať veriť hneď na začiatku.
Čaká ťa mnoho práce, ak chceš predostrieť naozaj zaujímavý text bez chýb, ale ako píšem, verím, že na sebe chce pracovať a toto si sem hodila len tak \"cvične\" a bez hlbšieho premýšľania.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lenka Ludwigová

O mne

Rada čítam knihy, športujem, venujem sa rodine a priateľom. Vo voľnom čase doma alebo aj v škole sa venujem písaniu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: