IKARIKAR http://www.ikar.sk

David - Meno zbabelca (Daniel Molloy)13.9.2013
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 210, Komentáre 7

 
David - Meno zbabelca (kapitola 1.)  Prolog
David pozoroval bielovlasé dievča v jeho posteli a nedokázal potlačiť chaos, ktorý sa mu odohrával v hlave. Nevedel, či jej má vyhovieť a pristať na jej zúfalú prosbu alebo odmietnuť. Doslova mu to trhalo srdce, vidieť ju v takomto zúboženom stave.
Keby mal potuchu, ktorá z odpovedí je správna, neváhal by ani sekundu. Keby mu tak niekto poradil, neváhal by. Cítil sa opustený, akoby bol posledným človekom na Zemi. Ten pocit nebol jeho. Bol si istý, že je to pocit toho malého roztriešteného klbka na jeho matraci.
Opäť sa na ňu pozrel a cítil sa horšie. Nepomáhali slová, dokonca ani spánok nie. Nezáležalo na tom, že jej pomáhal dýchať. Zápach bolestivých spomienok bol zažraný príliš hlboko.
David sa zatriasol. Puto, ktoré ich teraz spájalo, bolo jeho prekliatím. Nedalo sa pred ním utiecť, ani ho oblbnúť nevinným klamstvom. Oboch ich spaľoval smútok premiešaný s hnevom - najvyšší stupeň empatie, ktorý ich ničil oboch.
David vstal a podi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mačeta29.3.2014
 

Takže bielovlasé dievča :) Bielovlasí sú moja parketa :)ale o tom, potom...

Neviem, či ten prológ, ktorý som čítala je nový alebo starý ale mne sa páčil. Píšeš celkom slušne, držím palce, aby si nestratil inšpiráciu a pohral sa s dejom tak ako sa patrí. Ostatné si si už prečítal od kolegov :) veľa šťastia

Adhara3.10.2013
 

Je to celkom dobré. Zaujímavé prostredie, pomerne čítavý štýl a obstojné dialógy. Máš tam síce plno chýb – od preklepov cez čiarky po nie veľmi vydarené formulácie a nadbytočné repliky v dialógoch, ale po dobrúsení by z toho bol pútavý začiatok knižky. Priznám sa, prológ som po pár vetách preskočila (až tak ma nechytil), zvyšok som ale prečítala. No keď sa objavila postava Gwen, hneď mi napadlo, že pôjde o klasické klišé „drsniačky s mäkkým jadrom“, ktorá bude mať niečo s hlavným hrdinom a smerovanie príbehu zatiaľ tejto domnienke nahráva. O to viac by ma potešilo, keby to napokon bolo inak. :-)

Daniel Molloy3.10.2013
 

Úplne s tebou súhlasím. Budem si musieť dať malú prestávku a potom zrevidovať celý text.
Čo sa týka prologu, tak ten bol šitý horúcou ihlou. Napísal som nový. Dúfam, že vám poriadne zamotá hlavu a navnadí na ďalšie čítanie. ;)

Eny2.10.2013
 

Začína to veľmi zaujímavo, budem čakať na pokračovanie. :D

Jozef2.10.2013
 

Veľmi zaujímavé a autorovi doporučujem pozrieť www.bookport-sk.webnote.sk/o-nas/

huda18.9.2013
 

Ahoj, je to celkom zaujímavý príbeh aj keď by som mal pomaly ku každému riadku niečo, čo by som skritizoval. Len taký stručný súhrn. Je tam na môj vkus veľa klišé a bežných fráz z filmov a iných kníh. Tak trochu neoriginálne. Veľa situácií a dialógov mi prišlo dosť násilných a aj zbytočných. Veľa viet je dosť dlhých. Je potrebné ich skrátiť. Ale som zvedavý, ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej. Kto je ten prenasledovateľ? Nájdu na tej nudnej expedícii niečo zaujímavé? Takže, prosím ťa, pokračuj.

Daniel Molloy18.9.2013
 

Fúha, vďaka za konštruktívnu kritiku. Už som tento úvod prepisoval viackrát a zakaždým som niečo vyhadzoval, zrejme budem opäť. To s tými klišé som napríklad úplne prehliadol. No čo už, kto nemá v hlave, má v pätách. :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniel Molloy

O mne

Neznamý ilustrátor a ešte neznámejší pokus spisovateľa ;)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: