IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dcéra Alaha (Vanesa Rybárová)15.9.2010
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 15, Komentáre 3

 
Kapitola 1.
ÚVOD
Kedysi dávno žilo v Indii jedno dievča. Volalo sa Melia. Melia nebola len také obyčajné dievča. Mala totiž jednu vlastnosť. Alebo skôr dar. Dokázala liečiť chorých ľudí. Melia nemiešala liečivé bylinky. To nie. Ona totiž mala liečivý dotyk. Niektorí ľudia nazývali jej spôsob liečenia Dotykom anjela. Niektorí volali Meliu dcéra Alaha alebo dcéra Boha. Všetci mali Meliu veľmi radi a oslavovali ju. No boli aj ľudia, ktorí Melii závideli. Napríklad taký kráľ. No nebolo to vždy tak...
 
 
 
 
 

1
,,Dobré ráno mama !´´
,, Dobré ráno Melia. Ako si sa vyspala ?´´
,, Dobre mama. A vy ?´´
,,Trocha ma trápila bolesť. Tu,´´
Meliina mama vstala zo stoličky a ukázala na dolnú časť chrbta. Melia k nej podišla:
,,Ukážte, pomôžem vám,´´
Povedala Melia a položila svoju ruku na mamin chrbát. Zatvorila oči zhlboka sa nadýchla a po chvíli pomaly vydýchla. Mama vydýchla tiež.
,, Ďakujem ti srdiečko. Neviem, čo by som bez teba robila. Neviem, čo by bez teba robil Indický ľud.´´
,,Ja neviem, č...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Romaine16.11.2010
 

ahoj,
chcem len zaželať veľa šťastia a elánu, prečítala som si úryvok, i keď kratulinký, a zdá sa mi, že je - vzhľadom na tvoj vek - vcelku dobrý, len by som dávala pozor na opakovanie slov, napríklad:
melia sa bola učiť u liečiteľa. keď sa dozvedela o otcovej smrti, odišla od liečiteľa.
neznie lepšie: keď sa o otcovej smrti dozvedela, odišla od neho?
aha, a neviem, či v indii nebol skôr sultán - treba dávať pozor na faktografické nezrovnalosti - plus, neviem, aké náboženstvo vyznávajú ľudia v indii , ale ak ide o krajinu, kde žijú moslimovia (názov dcéra alaha tomu nasvedčuje), ženy nemajú v spoločnosti veľké práva a postavenie - a pred tým, keď sa do písania dostaneš, odporúčam zistiť čo najviac o danej krajine a/alebo písať o svete, ktorý poznáš. sama veľmi dobre viem, aké nepríjemné je prerábať tieto drobnosti uprostred práce. a držím palce :)

Elis J.V.2.10.2010
 

Milá Vanesa, úryvok je príliš krátky na to, aby sa dal zhodnotiť po obsahovej stránke, aj keď v prvom momente mi to prišlo ako rozprávka a nie román. Skús zvážiť, do akej kategórie ho pridáš.
Je milé, že slohové práce zvládaš ľavou zadnou, ale toto asi nie je slohová práca, že nie? :) Takže skús to nepísať ako jednoliaty text, vždy novú priamu reč daj do nového riadku, nielenže to bude lepšie vyzerať, hlavne sa to bude lepšie čítať.
No a s gramatikou ti určite pomôže slovník slovenského pravopisu a ja ti odporúčam siahnúť po ňom pri sebemenšom náznaku pochybnosti, či dané slovo píšeš správne alebo nie.
príklad - \"vy ste my - MI dali život\"
Nech ti to píše. Ak ti písanie robí radosť, verím, že na sebe budeš pracovať vo všetkých smeroch - gramatika, štylistika, téma - veľa čítaj, ešte viac píš a hlavne po sebe nezabúdaj nahlas čítať.

Vanesa Rzbárová9.10.2010
 

Milá, Elis ! Ďakujem veľmi za radu. Za gramatické chyby sa osprvedlňujem. A viem, že ešte to neni nič moc, ale predsa len je to taký úvod. Čítam veľa a pokúsim sa aj veľa písať. Žáner som predsa len zmenila na Pre deti a mládež a za radu zmenu žánru tiež ďakujem. Všetky rady veľmi rada príjmem a cením si ich, lebo som ešte veľmi neskúsená a pomoc sa mi zíde. Sloh toto samozrejme nie je. Asi nepíšem moc na dobrej úrovni, no som fakt neskúsená.
Za rady ešte raz Ďakujem !

Ps: V akom žánri píšete Vy ? A ako sa volá vaše dielo ? Veľmi rada by som si ho prečítala.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Vanesa Rybárová

O mne

Mám 13 rokova veľmi rada píšem príbehy. Vškole slohy zvládam ľavou zadnou. Rada si vymýšľam rôzne poviedky. chcela by som skúsiť túto súťaž. Asi nemá veľkú šancu na výhru pre, lebo som ešte neplnoletá, no ako sa hovorí - nie je dôležité vyhrť, ale zúčastniť sa.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: