IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dcéra bielej temnoty (Emma Z.)22.6.2014
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 117, Komentáre 4

 
1. Kapitola
A je to tu, mám pätnásť! Ani neviem prečo som sa z tohtoročných narodenín tak tešila. Neboli ničím výnimočné, no predsa len pre mňa mali väčšiu váhu, ako minuloročné.  Rodičia sú už pri mne očividne naozaj zmätený, pretože mi už sami ani nevedia vybrať darček a tak ma zobrali do mestského starožitníctva . Zo začiatku som nad tým nápadom iba pregúľala očami, ale v okamihu, ako som vstúpila do obchodu, som zmenila názor . Obchod mal neskutočnú atmosféru , bol prepchatý nábytkom a doplnkami, ale ako zázrakom do seba všetko zapadalo . Toľko nádherných vecí pokope som v živote nevidela... Kráčala som ďalej a obzerala som sa okolo seba , nad hlavou som mala obrovský krištáľový luster, na ktorom boli zavesené malé krištále v tvare malých kyvadiel a drobných vtáčikov . Našľapovala som potichu , akoby som sa bála narušiť pokoj, ktorý tu vládol. Začala som stúpať hore schodmi, keď som stúpila na jeden, ktorý vŕzgal a ozvalo sa to celým obchodom. Chvíľu som ani nedýchala ale okamžite som napomenula samu seba, že čo to preboha robím , veď som v obyčajnom obchode s obyčajnými ,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy23.6.2014
 

Emma,
keďže máš len 14 rokov, nemôžem od teba čakať nejaké veľdielo, ale môžem ti pomôcť dobre mienenými radami. Takže v prvom rade skús prilákať čitateľov vhodnou úpravou diela. Text zarovnaj po bokoch (do bloku), pozri sa do knižiek, ako sa píšu bodky a čiarky. Nedáva sa pred nimi medzera. Naštuduj si aj písanie priamej reči, obmedz používanie trojbodiek (a tiež pozor na počet bodiek - sú tri, nie štyri a viac). Dávajú sa len tam, kde zostáva niečo nedopovedané. Prečítaj si tipy na písanie na portáli, popozeraj sa po radách, ktoré dostali iní autori. Či už si budeš čítať komentáre pod dielami alebo sa pozrieš do sekcií Hodnotenia alebo Tipy na písanie, na tom nezáleží. Čím viac sa naučíš o technike písania, tým lepšie. Tiež v škole dávaj pozor, keď sa budete učiť o čiarkách. S nimi má problém aj veľa dospelákov a v neposlednom rade veľa čítaj a všímaj si, ako autori vytvárajú dej, kedy využívajú priamu reč, kedy niečo opíšu, akým štýlom to robia a čo spôsobuje, že máš chuť pretáčať stránky ďalej. Pri písaní sa neponáhľaj, neboj sa popísať situáciu, sústreď sa na to podstatné, dejotvorné... Budem ti držať palce.

Daisy,23.6.2014
 

ďakujem za upozornenia a rady. Text som upravila-zarovnala. Rady si určite poprezerám. Všetko som si znova prečítala, čo som našla to som upravila a dúfam že je to už lepšie. Budem sa snažiť, čítať a zlepšovať. Ďakujem :)

Daisy23.6.2014
 

Emma, pozri si ešte raz to písanie výkričníkov, otáznikov, bodiek a čiarok. Stále máš pred nimi medzeru. Nemá tam byť. Napríklad:
Prečo ste na mňa čakali ?
Je to darček od večnosti pre teba .
Timoteus !
Klára , poď zober tie hodinky...
Správne to má byť:
Prečo ste na mňa čakali?
Je to darček od večnosti pre teba.
Timoteus!
Klára, poď zober tie hodinky...

Emma23.6.2014
 

Opravím Daisy :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Emma Z.

Můj obrázek 4.png
O mne

Volám sa Emma a písanie ma baví už odmalička. Baví ma čítanie kníh, turistika, písanie príbehov, lukostrelba, spev, ... Moje motto je : fantázii sa medze nekladú. Veľmi ma poteší keď si prečítate moju tvorbu a ohodnotíte ju. Píšem Fantasy príbeh Dcéra bielej temnoty. Ďakujem :)!

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: