IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dcéra Vetra a Temna (A.Troy)28.8.2018
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 36, Komentáre 2

 
Dcéra Vetra a Temna, 1.kapitola
 
 
 
Nikdy sa nebála.
     Nie po stáročiach utrpenia, čím prešla. Nie po hrôze, čomu musela za tie roky čeliť. Strach ju už ďalej nevyhľadával. Nedokázal ju zlomiť.
     Avšak, čím bola Devana bližšie, zmocnil sa jej nejaký neznámy, zvláštny pocit. Ťažoba prameniaca vnútri, ktorá každým krokom silnela, pohlcovala jej samotné bytie.
     Svoju kobylu nechala tri míle za sebou na čistinke pri križovatke ciest, a bez uváženia sa vybrala Chodníkom hrôz do samotného srdca lesa. Na koni sa neodhodlala prejsť, cesta by sa stáčala a stáčala, zrazu by viedla do iných, desivejších končín. Možno by nemala konca vôbec. Všetka zloba by sa zrazu obrátila na ňu, prastaré príšery číhajúce v tieni by vyliezli zo svojich skrýš a s radosťou by ju poslali do Velesovej ríše. Preto musela kráčať, aj keď to skôr pripomínalo, ako by sa brodila hmlistým morom.
     Tento chodník sa na prvý pohľad zdal ako hociktorý iný. Chôdzou vyšliapaná zem bola vlhká. Na jej kožené lovecké čižmy sa lepilo blato a lístie. Zísť však z neho nemohla. Okolo nej bol...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Gabika H.28.8.2018
 

Má to potenciál... hrdinka je silná, cieľavedomá, avšak má aj svoje slabé stránky, ktoré sa v tejto kapitole ukážu.
Trochu nezvyk deliť poviedku do kapitol, ale ak z toho vyčaríš niečo naozaj zábavné s dobrou pointou na konci, budem rada.
Čakám na pokračovanie! :)

VIP28.8.2018
 

zbytočne rozťahané a len o jednom, samý balast, vata

na celú akciu by stačilo tak zo desať riadkov

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

A.Troy

bd1bd9d66873c7c5a9b1b100695de5a0.jpg
O mne

FANTASY. Mnohí spájajú tento žáner s nesmierne veľa klišé, bezvýznamnými postavami a hrdinami, ktorí zväčša vyhrajú a porazia hlavného nepriateľa. To sú mylné predstavy podľa mňa. Fantasy je o niečom inom. Fantasy má zaviesť čitateľa do deja, aby spoznal nový svet, aby sa s ním stotožnil. Mágia je len ,,doplnok", nie hlavná pointa. Postavy sú rovnako z mäsa a krvi ako my všetci.
Ja si myslím, že fantasy nie je ,,mŕtve" ako žáner, ako aj význam tohto slova hovorí - fantázia nemá konca...
.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: