IKARIKAR http://www.ikar.sk

Dedko (Daniel Mališ)6.1.2011
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 657, Komentáre 0

 
Dedko

        Dedko

    Už od malička som mal všetko, čo som mať mal. Úžasných rodičov, ktorí milovali deti; brata (5x) a sestru (5x); kopu bratrancov a sesternice, ktorých som v živote nespočítal a doteraz mám problém zapamätať si či sú vôbec naši; kopu tiet a ujov….Jednoducho povedané: Boli sme obrovská rodina.
    Nemal som  však jedno a to starkú. Zo všetkého najviac na tomto svete mi chýbala starká. Zomrela mladá, ako dedo hovoril: “Húlila jak Jaslovské Bohunice a tak aj dopadla, chuderka. Nech je jej zem ľahká!” vzdychol si a potom si šňupol šňupacieho  tabaku, ktorý preferoval pred cigaretami, lebo podľa neho robili strašný smrad.
    Bol to úžasný chlap.  Vedel toho toľko a nikdy sme sa pri ňom nenudili. Niekedy som sa čudoval, že vždy sa nám venuje toľký čas aj keď je nás toľko. Keď sme boli uňho, vždy nám pred spaním čítal rozprávku. Bola to síce stále tá istá (Psíček a Mačička), lebo žiadnu inú rozprávkovú knižku nemal, ale aj tak to nikomu nevadilo. Vždy čítal...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniel Mališ

IMG_0295.JPG
O mne

Som 15 ročný sopliak, ktorý sa snaží... Alebo sa už dosnažil? :) Píšem preto, lebo... lebo sa mi nechce učiť a aspoň sa mám na čo vyhovoriť. Podľa mňa to ani neviem... Vraj to robí pozorovací talent... Hej, presne tak by som to aj ja povedal... viem ľudí presvedčiť, že sa im moje poviedky páčia aj keď sa im v podstate nepáčia.
Som bilingválny študent - Angličtina. Okrem toho, že som dictionaryfil som si z tej školy zatiaľ nič neodniesol :) Ale snáď možno niekedy.
Bývam vo Zvolene (keď píšem tento \\\"Príhovor\\\" už sú to TRI DNI!). Včera sme boli na Mestskom úrade kvôli zmene trvalého bydliska... nemám rád byrokraciu...
Dva mesiace som robil Študentskú prílohu Viv@t v Štiavnických novinách. Písal som pravdu a presne to, čo som videl. Pomenúvam veci pravým menom, aj keď sa rád hrám so slovami... Robil som - už nerobím, bol som až príliš pravdivý.
Mám Asus EeePC a robia si zo mňa srandu, že aj autorádio má väčší displej ako môj notebook. Nech sa zakopú... Zatiaľ ma nesklamal :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: