IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 133, Komentáre 3

 
Prvá kapitola, Démoni nevinnosti
Toho dňa sa nad Parížom strhla očistná búrka. Rozkvitnuté čerešne v parkoch a kvety v záhonoch boli podrobené prežitiu. Stromy sa kymácali neľútostnou silou západného vetra. Okenné tabule rinčali pod prudkou spŕškou dažďových kvapiek, pripomínajúcich broky. Búrka zastihla ľudí nečakane. Väčšina z nich sa preto, bez dáždnika a do poslednej nitky premočených, ponáhľala skryť do reštaurácií, kaviarní či obchodov. Iní sa utekali schovať do podzemného metra. Ani tí, ktorí sa ulicami preháňali v autách nemali o nič väčšie šťastie. Väčšina ciest z a do Paríža bola na pár hodín uzavretá, kvôli nehodám spôsobených dažďom.
Na Denfert Rochereau nebolo ani živej duše. Stefanie Forrestierová bola tiež bezpečne ukrytá pred ničivou silou prírody. Bývala v jednom zo starých domov so spolubývajúcou Valerie. Hoci bol dom už párkrát reštaurovaný, cez steny neprenikala vlhkosť, iba chlad. Veľké okná poskytovali výhľad na celú ulicu a rad domov oproti. Ich byt na treťom poschodí bol malý, ale útulný.
Ponáhľala sa na balkón, hneď čo ju búrka prebrala z príjemného...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva14.7.2020
 

Zaujímavá téma. Napínavý dej. Aj napriek tomu, že konanie hlavnej postavy sa nedá nijako ospravedlniť, okolnosti z jeho minulosti vo mne ako čitateľovi vzbudzujú súcit.

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: