IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 84, Komentáre 2

 
Prvá kapitola, Démoni nevinnosti
Toho dňa sa nad Parížom strhla očistná búrka. Rozkvitnuté čerešne v parkoch a kvety v záhonoch boli podrobené prežitiu. Stromy sa kymácali neľútostnou silou západného vetra. Okenné tabule rinčali pod prudkou spŕškou dažďových kvapiek, pripomínajúcich broky. Búrka zastihla ľudí nečakane. Väčšina z nich sa preto, bez dáždnika a do poslednej nitky premočených, ponáhľala skryť do reštaurácií, kaviarní či obchodov. Iní sa utekali schovať do podzemného metra. Ani tí, ktorí sa ulicami preháňali v autách nemali o nič väčšie šťastie. Väčšina ciest z a do Paríža bola na pár hodín uzavretá, kvôli nehodám spôsobených dažďom.
Na Denfert Rochereau nebolo ani živej duše. Stefanie Forrestierová bola tiež bezpečne ukrytá pred ničivou silou prírody. Bývala v jednom zo starých domov na ulici, so spolubývajúcou Valerie. Hoci bol dom už párkrát reštaurovaný, cez steny neprenikala vlhkosť, iba chlad. Veľké okná poskytovali výhľad na celú ulicu a rad domov oproti. Ich byt na treťom poschodí bol malý, ale útulný.
Ponáhľala sa na balkón, hneď čo ju búrka prebrala z p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: