IKARIKAR http://www.ikar.sk

Denisa Fulmeková: „Písanie je súčasťou môjho života...“
 

Denisa Fulmeková

     Moja spolupráca s vydavateľstvom Ikar sa začala oveľa skôr, než mi v ňom vyšiel román Dve čiarky nádeje. Z času na čas som totiž pripravovala lektorské posudky na anglo-americké publikácie s ezoterickou tematikou, z ktorých viaceré vyšli po čase v slovenčine. V roku 2003 ma oslovil spisovateľ Dušan Taragel, či by som nenapísala pre Ikar poviedku do antológie Sex po slovensky, ktorú zostavoval ako editor. V tom čase som už mala za sebou debut a zároveň rozpracované ďalšie knižné projekty, ktoré som však realizovala v iných vydavateľstvách. Až keď som mala rozpísaný román s výsostne ženskou témou, zišlo mi na um obrátiť sa na vydavateľstvo Ikar s ponukou, či by oň v redakcii nemali záujem. Spätná väzba bola priaznivá, pochopiteľne, knižku som najprv musela dokončiť. Treba však podotknúť, že kooperácia so všetkými ľuďmi z vydavateľstva, a to od prvých korektúr knižky cez grafický dizajn až po jej neskoršiu prezentáciu na verejnosti, bola veľmi profesionálna.

     Podobnú skúsenosť som mala aj pri práci na Jedoch, nevraviac o Tarote, ktorého vydanie bolo náročnejšie pre obrazovú časť a priloženú sadu tarotových kariet.

     Momentálne, v čase, keď píšem tieto riadky, sa do tlače pripravuje moja nová kniha Topánky z papiera. Lomcujú mnou obvyklé pochybnosti, či sa bude páčiť, aké budú ohlasy a v neposlednom rade aj to, či sa bude predávať. Písanie je súčasťou môjho života, no práve od spomínaného čitateľského úspechu závisí, či to, čo píšem, nadobudne formu knihy. Ak mi budú hviezdy naklonené, tak áno a ak bude na obálke opäť logo Ikaru, budem len rada...

 

Denisa Fulmeková

     Debutovala pod pseudonymom Mina Murrayová zbierkou humorných a predovšetkým sebaironických poviedok Tak čo teda? (2001). Nasledovala komorná zbierka poézie Som takmer preč (2004) a vzápätí kontroverzný Klebetromán, ktorý vydala ako spoluautorka s Petrom Macsovzským.

     Autorsky prispela aj do antológie Sex po slovensky a publikovala tiež v českom zborníku Evropský fejeton.

     Vo vzdavateľstve Ikar jej vyšiel úspešný ženský román Dve čiarky nádeje, Jedy a Tarot.

 

 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: