IKARIKAR http://www.ikar.sk

Denník nepravej Londýnčanky (Adriana Green )4.10.2013
 

2
 počet hodnotení: 6
prečítané 239, Komentáre 5

 
Ples skoro dospelých
1. kapitola
 
Ľudia sa hrnuli cez pootvorené sklenené dvere do úzkej drevom obloženej chodby vedúcej ďalej do veľkej miestnosti plnej stolov s občerstvením. Ženy, väčšinou v róbach a ich manželia v najlepších oblekoch aké doma našli. Bola to pre všetkých rodičov veľká udalosť, keď ich dieťa malo čoskoro opustiť strednú školu.
Maturita sa blížila každým dňom, no dnes všetci zabudli na stresy a milióny papierov s témami porozkladanými na každom voľnom kúsku svojich izieb.
 
Emília sa krčila pod pódiom a kontrolovala kulisy. Dva veľké stromy vyrobené z kartónov sa za posledných desať minút trikrát rozpadli a ich konáre teraz držali len vďaka hrubej vrstve lepiacej pásky omotanej veľmi nedbalo okolo tvrdého papiera.
Dievča sa vystrelo a chvíľu skúmalo plniace sa stoly, kým neuvidelo svojich rodičov. Keď pohľad jej otca konečne padol na ňu, zdvihla ruku na pozdrav.
 
„Emília, môžeš ísť na chvíľu sem.“ Ryšavé dievča na ňu nervózne vyprsklo a skôr ako stihla nejako zareagovať, stratilo sa v zákulisí za pódiom.
 
Väčšina jej spoluž...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.4.1.2015
 

Aj ja som mená: Laura, Rebeka (Becky), Tami, David Fren (Casper - podľa amerického filmu), Matias... a preháňanie sa po uliciach Londýna, ktorý si rýchlo odstránila, považovala za rýdzo anglické prostredie.
Tak jeleň alebo srnec? Lebo aj to sú dva rôzne zvery. Nechce sa mi veriť, že sa len tak preháňajú po uliciach Londýna či akéhokoľvek iného mesta.
Poloboh Dávid je chlapec, ktorému musí teta z USA posielať oblečenie, aby nemusel nosiť zodraté šatstvo aj obuv po bratoch, zato má ako 18-ročný meďáka. Skôr ako upravíš text, citujem: „Nahnevane vyprskol Casper a odviedol Emíliu do vyhriateho svojho otca.“ – veta je divne formulovaná, ale je zrejmé, že otec má svoje auto, Mercedes je teda jasne mladíkov, predpokladám, že starší bratia majú svoje vozy, keď už aj najmladší študent má.
Prečo vlastne jeho rodičia neboli na stužkovej?
Prečo strhol volant na bočnú ulicu? Nepíšeš o žiadnej prekážke.
Ak dospelý srnec, vážiaci cca 30 kg, pri tom silnom náraze rozbil silnému Mercedesu sklo, naozaj nemohol prežiť, pokiaľ nie je nesmrteľný.
Suvenír je vec, predmet. Srnec (jeleň?) im žiadny predmet nenechal, ako píšeš: \"zato im zanechal veľmi nepekný suvenír\".
Sneženie a obloha posiata hviezdami sa vylučujú.
Raz píšeš, že je ľad, raz o bahnistom prostredí.
Studený pot sa po tele neprechádza.
„Detská izba študentov“ ani toto slovné spojenie mi akosi nesedí.
Ozlomkrky = bleskovo, rýchlo. Držať sa kľučky ozlomkrky, teda rýchlo, sa nedá.
Naozaj treba písať premyslenejšie a uveriteľnejšie.
V texte je zopár chýb (boli premočený = í...), ale vyššie vymenované prešľapy a protirečenia ho viac znehodnocujú.
Pozor na všetko - čo píšeš, to si aj pamätaj, maj jasno vo význame slov.

a green 4.1.2015
 

Od vtedy čo som sem tento text vložila až do prečítania tvojho komentáru som s ním nič nerobila, takže som žiadne Londýnske ulice určite nespomenula. Cením si však tvoj názor a rozsiahly komentár a určite text teraz upravím.

takto:3.1.2015
 

toto sú typické stužkové, aj maturita u nás, nie v UK, treba si zisťiť, ako to chodí u nich, vôbec nie ako u nás, teda celé školstvo: to nie je len dať hrdinom anglické mená,lebo to znie hurá!! anglicky , a hodiť ich do Londýna, treba vedieť, čo áno a čo nie

aj hranica konzumácie alkoholu je v Uk posunutá!!

rútia sa londýnskou ulicou a vbehne im do cesty srna?!?!

po obsahovej stránke - treba vymyslieť zaujímavé zápletky, origoš, nie situácie ako z lacňáku, na toto nenalákaš čiutateľa

a green3.1.2015
 

Toto je úvod k môjmu dielu: Emília končí strednú školu a čakajú ju veľké rozhodnutia. Budúcnosť mala dobre naplánovanú. Čo sa ale stane keď zistí, že jej najbližší urobili niečo, čo jej prevráti celý svet? Je možne, že jedna letenka do Londýna dokáže všetko napraviť?
Takže áno, dôvod prečo ja ti to zdá veľmi \"slovenské\" je, že sa dej odohráva na Slovensku. Emília do Anglicka ešte len pôjde:) Ďakujem však za názor a komentár.

Elis6.10.2013
 

Ahoj. Rada by som vedela, prečo nepíšeš príbeh v jednom čase - minulom, alebo prítomnom? Prečo používaš obe naraz a súčasne v jedinom odseku? Tebe to \"nepíli uši\"? Uvediem príklad\" \"Alex, hádaj čo\" výkríkla, keď ku mne prišla. Opätky z nej urobili... Takto by to malo byť správne. A nie: Vykríkne, keď ku mne príde... a vzápätí minulý čas v slove urobili.
Alex sa Kris sú jednoznačne chlapčenské mená.
Je tam veľa čo naprávať, ale nebudem to rozpisovať, neviem, či stojíš o názor čitateľa.
Stretla som sa už aj s odozvou, že budem si písať ako sa mi zachce, kto nechce nech nečíta.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Adriana Green

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: