IKARIKAR http://www.ikar.sk

DENNÍK NEZACHRÁNENÝCH (Radovan Čipka)1.3.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 86, Komentáre 2

 
ÚVOD
          Za posledné, veľmi krátke obdobie sa svet od základov zmenil a nastala úplne odlišná éra. Človek by bol povedal, že sme zažili už všetko a nič nové nemôže prísť. Ľudia hovorili, že tento svet si prešiel už všetkým a nič horšie nemôže prísť, počuli ste to vy a počul som to aj ja, ale, tí, ktorí tomu verili sa prepočítali.
          Myslím, že je zjavné, že nehovorím o svojom vlastnom, malom, osobnom svete, ktorý som si vytvoril vo svojom najbližšom okolí a zahrnul do neho dobre známe miesta. Nie, hovorím o svete nás všetkých, o svete, na ktorom žijeme, dýchame a hýbeme sa. O svete v globálnom ponímaní.
          Hovorím o tom dobre známom svete, v ktorom priemerný človek vstáva ráno o šiestej, aby bol na čas v práci, kde si odmaká, v najlepších prípadoch odšéfuje osem hodín a vráti sa domov k svojmu osobnému životu.
Radikálna zmena, ktorá sa objavila ako blesk z jasného neba zasiahla a reformovala všetky národy, aspoň nie, ktoré nepodľahli tlaku a nezanikli. Znie to strašne, však áno?
          Ale poďme pekne poporiadku, aby som vás nevydesil hneď z úv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Max3.3.2017
 

Kritiky nepíšem, píšem len svoj čitateľský názor. Zabil som svoj cenný čas. Súhlas a Alia S., na „suroviny“ tu ťažko niekoho ulovíš! Radšej čítam už hotové , hlavne dobré recepty. Autori sem dávajú to najlepšie, čo majú. Škoda, že Ty nás nepoctíš menej „hrubou“ verziou. Dúfam, že som nebol vulgárny. Zahorknutý nie som a napriek tomu - reakciu nečakám. Nech sa darí pri “ hlbšej korekcii“.

Alia S.2.3.2017
 

\"Hrubú formu\", ako si nazval vloženú časť, by som nedávala. Nie je dôvod priveľmi reagovať, ponárať sa hlbšie.
Pravopis ti veľmi nejde, nachádzam veľa chýb: rýchlYm (krokom), rýchlY (spád), nie rýchlim, rýchli; následujúci = nasledujúci. Aj tvrdý a tvrdí je rozdiel. Briti veľkým \"B\". Neviem, či má zmysel sa vyjadrovať k niečomu, čo má veľa chýb, štylisticky nie je na slušnej úrovni, ponúka informácie ako referát a upozorňuje, že je to len prvopis, neopravený, neopravený, poriadne nepremyslený. Preto sa ani ja nebudem textom obšírne zapodievať.

Človek by povedal, človek by čakal... podobné konštatovania by som nedávala. Ak píšeš zo svojho pohľadu, rozprávačom je teda 1. osoba, negeneralizuj. Text pôsobí skôr ako prednáška. Nie vždy pred \"ako\" je čiarka. Pozri si čiarkové pravidlá, aj nesprávne umiestnené čiarky vedia rušiť, dokonca môžu meniť vyjadrenia.
Obesiť, nie omilostiť.
Obesiť nie, omilostiť.
Veľký rozdiel, že? V ponúknutom prípade dokonca životne dôležitý.

Nerozumiem, aké dopady majú európske a ázijské konflikty na USA, na to, že sa tam autá zrážajú hromadne, že ľudia umierajú elektrickým prúdom, ani to som nepochopila, prečo manažment podniku, v ktorom pracuje hlavný hrdina, musí ísť v sobotu do práce \"makať.\" Rozumiem, že majú akýsi sklz či čo, lenže oni nespúšťajú oči z TV obrazovky. Tak makajú či sledujú TV?

Naozaj na diele poriadne pracuj, hľadaj dobré rady, aby si neponúkal chyby a nedokončené vety a veľa iných nedostatkov.
Čitateľ nie je zvedavý na kotrmelce a kazy, stratíš ho, kým sa príbeh poriadne rozbehne.

Ešte jedna dôležitá vec: dvakrát sa nikomu nechce čítať. Takže nerátaj s tým, že niekto bude sledovať defektnú verziu, bude opravovať a upozorňovať na chyby do odpadnutia, aby si mohol už len upravovať, a potom, keď zavesíš ostrú verziu, bude čítať znovu. Odradíš každého a nik viac nepríde.
Toľko aspoň zlomok rád.

Zaujímalo by ma, kto na MT komentuje vulgárne a zahorknuto, keď si si dal do profilu, že na takých nereaguješ. Tu môžeš byť rád, že sa niekto ozve a venuje ti dlhší komentár s poukázaním na chyby.

Zatiaľ ponúkaš verziu, na ktorú zrejme nikoho neulovíš.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Radovan Čipka

O mne

Mám 24 rokov a od mala milujem literatúru. Každú noc, od chvíle, ako som sa naučil čítať som zaspával s knihami.
Milujem svet fantasy literatúry, ako je Pán prsteňov, Eragon a podobne. Literatúra pre mňa bola vždy útekom od každodenných, či už malých alebo veľkých problémov.
Od dvanástich rokov som sa začal venovať aj písaniu poviedok a básni, v 14 som sa začal prihlasovať do rôznych súťaží.
Na Mám talent chcem pridávať hlavne texty v surovej forme, tzn. časti knihy, na ktorej pracujem, ktoré ešte neprešli hlbšou korekciou.
Rád príjmem akúkoľvek kritiku... v rámci slušnosti :D Na vulgárnych, zahorknutých ľudí ani nereagujem :D

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: