IKARIKAR http://www.ikar.sk

Denník psychopatky (MiLa)29.5.2016
 

4
 počet hodnotení: 32
prečítané 938, Komentáre 54

 
Denník I.
Deň prvý
 
Prísť na toto miesto bolo mojím slobodným rozhodnutím. Ak teda vôbec majú psychopati slobodné rozhodnutia? Asi majú, ale len dovtedy, kým zvyšok sveta nezistí, že sú psychopatmi. Neviem, či tento denník bude čítať nejaký biely plášť, alebo ešte horšie – ja nejakému bielemu plášťu. Rozmýšľam, akým štýlom do neho písať. Lekárka na príjme mi ho poradila písať si každý deň, hovorila čosi o ventilovaní, o lepšom pochopení samej seba.
Ok, takže volím štýl písania zatiaľ bližšie nešpecifikovaný. Uvidím, ako ma to chytí. Nezvyknem sa totiž nejakej systematickej aktivite venovať dlhšiu dobu. Ak mi to tu nebudú kontrolovať, o to lepšie. Zošit má modré riadky, žiadne okraje, je sympaticky brožovaný. Možno z neho tých pár povinných strán vytrhnem a zavediem si nový na ekonomické analýzy svojej domácnosti. Svojím počtom strán mi bude spoľahlivo slúžiť až do smrti v postproduktívnom veku.
Nakoľko mám strašne veľa práce, týmito pár riadkami pre dnešok končím.
 
Deň prvý, o hodinu neskôr
Fajn, tej práce nebolo až toľko, ako som si myslela. Vybaliť a ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ela 31.3.2018
 

Ahoj, ďakujem za zaujímavý príbeh, ktorý mi pomohol otvoriť oči a uvedomiť si veľa vecí... ešte raz, vďaka :)

Lucia 24.1.2018
 

Skvele sa mi príbeh čítal. Zmysel pre humor mám rovnaký a v mnohých pocitoch aj zážitok som mala pocit, akoby som čítala svoj vlastný denník. Ďakujem.

zuzana 10.3.2017
 

Ďakujem za príjemný zážitok z knihy.

MiLa12.3.2017
 

ďakujem za odozvu
:)

Veronika Orendac Fiantova9.3.2017
 

Ahoj Mila .Dnes som na tejto stránke prvý krat a vedela som už podľa nazvu, že ma Tvoje autobiografické rozprávanie zaujme. Ak je to teda všetko reálne.Este som neprečítal celý Tvoj denník.No zaujal ma už hneď úvod nakoľko sme si dosť podobné. Mám tiež 26rokov,vyštudovanú sociálnu prácu no na rozdiel od Teba trpím maniodepresiou.Toto všetko o čom píšeš,som taktiež absolvovala,myslím pobyt na psychiatrii a podobne,takže keď to čítam,úplne presne si to viem všetko predstaviť.Taktiez Rozmyslam,že napíšem knihu o svojom živote,v ktorej použijem aj autobiografické prvky,ale mám v pláne to napísať skôr tak expresívne,nakoľko som často depresívne ladená.Obdivujem Ta,že o Tom všetkom vieš tak vtipne písať.Je ťažké napísať knihu podľa Teba ?Dakujem

MiLa9.3.2017
 

Milá Veronika,
ďakujem za pozitívne slová na môj Denník. Aj za prívlastok vtipne :) snažila som sa, aby neznel depresívne, aj keď samotná téma je aká je...
Neviem či je ťažké napísať knihu, ešte som žiadnu nenapísala - ale myslím si, že dokážeš všetko čo chceš, takže smelo do toho!
Držím ti palce v písaní i v liečení. Nech sa ti darí!
---------------------------------------
Pridala som poslednú kapitolu. Ďakujem všetkým, ktorí Mimin príbeh prežívali so mnou, zvlášť tým, ktorí zanechali komentár a posunuli ma ďalej.
ĎAKUJEM

matasaska12.3.2017
 

Takže poviedka... škoda, pretože tvoja próza mala nato, aby sa stala kvalitným románom. Popremýšľaj, MiLa 😊
Ďakujem za čitateľský zážitok. Prajem pekný večer.

MiLa12.3.2017
 

Vselijako som rozmyslala, mala som toho popisaneho viac, ale zdalo sa mi to uz prilis rozvlacne, nudne. Len s jedinou dejovou liniou, bez hlbsieho rozvijania vztahov a charakterov dalsich postav... ani nie poviedka, ani nie roman :D

Veronika Orendac Fiantova10.3.2017
 

Dakujem velmi pekne za odpoved.Aj za povzbudzujuce slova.Myslim,ze sa dam do toho.A dufam,ze moje rozpravanie bude rovnako dobre ako Tvoje.Akurat to bude cele z ineho uhla pohladu.Tak snad si precitas potom aj Ty moju poviedku:)Drzkaj sa a prajem Ti vela uspechov

Ewka6.12.2016
 

Ja stále čakám na pokračovanie, chodím tu pozerať ako pipi....bolo to super, zhltla som to na tri spánky mojej malej 😃

MiLa7.12.2016
 

ďakujem, Ewka :)
a zároveň sa ospravedlňujem všetkým, ktorí si Denník obľúbili a vracali sa sem aj kvôli nemu. Nepredvídané okolnosti mi zabránili prispieť skôr. Ale už som s5 a s Mimou sa blížime do finále :)

Ewka27.12.2016
 

Ďakujem a teším sa 👍😃

Lucia14.11.2016
 

Pychopat si nevedie denník - psychopat nemá emócie - samozrejme, že má vlastné rozhodnutia
-atď.

MiLa14.11.2016
 

ďakujem za názor, i keď... po pár minútach by si z dielka zistila, že pojem \"psychopatka\" je \"nadsázka\" a vyplýva z tragikomickosti príbehu.

matasaska17.10.2016
 

Milá MiLa,
Dnes sa ti podarilo chytiť do čitateľskej pasce ďalší úlovok.
Nebola som tu snáď aj rok a pol, sama som tu kedysi prispievala.😊 Teraz k textu: začala som čítať pred hodinou a ani neviem ako,som na piatom dni... Píšeš pútavo, slová plynú nenútene, prirodzene,dej je rýchly a má spád. Téma je pre mňa prudko aktuálna, túto jeseň nejako horšie zvládam,či čo.😋😊
Myslím,že Alia s ťa\"podozrievala z toho, že si buď sestra,lekárka alebo zamestnanec(alebo pacient).Asi viem prečo... pretože to, čo píšeš, je až príliš exaktné, všetky pocity hlavnej hrdinky sú vykreslené s absolútnou presnosťou, ktorú dokáže opísať iba človek z \"fachu\"-nech už stojí na ktorejkoľvek strane.
Zhrnuté-podčiarknuté:čítam so záujmom ďalej.
P.S. Vďačím ti za to, že si ma sem pritiahla, MT bol mojou súčasťou takmer dva roky a celkom mi chýbal.

matasaska18.10.2016
 

Prečítané... hodnotenie za 5* :)

MiLa18.10.2016
 

Matasaska, ďakujem za povzbudenie. Som rada, že sa ti Mimin príbeh páči a smejem sa, že si ho prečítala za taký kratučký čas, keď si uvedomím, ako dlho zrel, kvasil a žil prenatálne :D
Neďakuj, že máš dôvod vrátiť sa na MT, možno je pravým dôvodom to, že máš čitateľom zasa čo ponúknuť.

matasaska18.10.2016
 

Áno, no taký osud majú iba dobré texty. Takže k tomu smiechu pokojne pridaj radosť😋
Ach... keby si mala pravdu. Lenže nemáš. Nie som však smutná, misiu na MT som kedysi splnila.V rukách mám(a čitatelia tiež) knihu. A som presvedčená, že ty budeš mať tú svoju tiež.😋

SD11.10.2016
 

MiLa, v tvojom románe nachádzam všetko, čo tam má byť. Humor, veľmi realistické opisy, vierohodne vykreslené charaktery, zaujímavý príbeh. Je mi ľúto, že nemám v ruke celú knihu.

MiLa11.10.2016
 

Ďakujem, vážim si to!

medúza 28.10.2016
 

ani nechcem, aby sa tieto terapie skončili
naveky v nemocnici nemôže byť

MiLa11.10.2016
 

:)
no neviem, ako by sa s tým vysporiadala zdravotná poisťovňa.
Mima sa chce vyliečiť, čo by tam potom robila? :)

Alia S.4.10.2016
 

Nechcem sa priveľmi vŕtať v opravách, kto vydá, opraví, ale aspoň \"idem vonku\" zmeň na \"idem von\". Vonku sme, von ideme.
Si lekárka, zdravotná sestra, iný personál alebo klientka? Nemusíš odpovedať, ale jedno určite. Aj slovná zásoba čo-to napovedá. Nechce sa mi veriť, že by DP bola prvotina. Je adeptom na vydaj a ak by \"Literárna cena\" pretrvala, vyhrala by si ju.

MiLa6.10.2016
 

Alia, ďakujem za kompliment. Nepracujem v zdravotníctve, slovnú zásobu sa snažím rozvíjať čítaním. Oveľa lepšie sa vyjadrujem písmom ako slovom.
DP je prvotinou, i keď mám za sebou niekoľko pubertálnych básní a jeden text pesničky. Ale čo sa týka prózy, som nováčikom.
Toto dielo vo mne zrelo veľmi dlho, možno preto nevyzerá prvoplánovo :)

zuzana2.10.2016
 

Ahoj, celé dielo som zhltla na posedenie a vôbec nie som prejedená. Teším sa na pokračovanie. Pri čítaní som našla zopár chybičiek a občas ma varušilo striedanie prítomného a minulého času, ale to len na okraj.

MiLa2.10.2016
 

ďakujem :) dúfam, že aj ďalšie časti sa ti budú páčiť.
Vážim si každého, kto obetoval svoj čas DP :)

Alia S.27.9.2016
 

Vtipné, svieže, čítavé. Tragikomické. Nepreskakujem, nečítam rýchlo čítaním. Užívam si takmer každú vetu. Postavy so svojimi problémami, pochybovaním, hnevom i radosťami sú absolútne 3D, atmosféra nepoddajne umocňovaná každým odsekom. Je to ten typ textu, ktorý je možné otvoriť hocikde a začítať sa.
U mňa všetky štyri palce nahor, aj keď nápady, spracovanie a humor sa občas utopia v pliagach, ktoré by nemuseli byť. Lenže to je opraviteľné. Oproti ostatnému drobnosť.
Toto dielo tuším dosť vytŕča, je pre mňa po dlhom čase a putovaní po vyprahnutej krajine Mámtalent najlepší kúsok. Má totiž hlbokú hĺbku. Veľmi slušná hra so slovami a emóciami čitateľa. Už neviem, čo by som viac napísala.
Musím pochváliť aj banner – je v symbióze s textom.

Alica27.9.2016
 

Wow, Alia, tak toto si precitam.

MiLa27.9.2016
 

Alia S., musím sa priznať, že som v kútiku duše veľmi chcela čítať tvoj názor. Kritiky sa nebojím, lebo som len \"neohrabaným nováčikom\" s literárnou prvotinou.
A milo si ma prekvapila. Sama si spätne uvedomujem chyby ako opakovanie slov, časté privlastňovacie zámená, možno pár čiarok a nespisovných slov. Snažím sa však eliminovať vytknuté v nových kapitolách.
Verím, že sa dielko bude páčiť aj ďalej.
Ďakujem aj za pochvalu bannerov.

meduza27.9.2016
 

Píšeš tak , že uf, že mám v očiach slzy a nie je to len tým čo, ale ako píšeš, núti to rozmýšlať a možno aj žiť inak, posielam ti objatie, asi sa to nepatrí a nemá, ale asi to potrebujem viac ja, ako ty. Píš

MiLa27.9.2016
 

meduza, dakujem. Objatie rada vratim. Tesi ma, ze na svete este existuju ludia ako ty.

Zana21.9.2016
 

Uf MiLa, ďalšia silná kapitola, mrazilo z nej, výborne si to opísala, nielen obrazy jednotlivých pacientov, ale najmä pocity hlavnej hrdinky. Opakujem sa, ale opäť musím napísať, že je to výborné!

MiLa27.9.2016
 

ĎAKUJEM :) pridala som aj nejaké bannery na ilustráciu, aby dotvorili atmošku

SD7.9.2016
 

MiLa, tvoj príbeh ma veľmi baví. Teším sa na každú ďalšiu časť :-)

MiLa10.9.2016
 

:) teším sa a verím, že sa budú páčiť aj ďalšie kapitolky

MiLa6.9.2016
 

Zana, Inotaj, SD, meduza!
ďakujem všetkým za pozitívne reakcie. Pravdu povediac, som v rozpakoch, pretože som absolútne nečakala, že sa DP bude naozaj páčiť, pretože písať sa len učím. Doteraz som čítala :)

Zana6.9.2016
 

Ahoj MiLa, poriadne si sa rozpísala, tak som musela doháňať zameškané kapitoly, ale dala som to na jeden \"šup\" a veľmi sa mi páčili, je to čoraz lepšie. Tá pasáž na cintoríne ma celkom dostala, aj ja som mala slzy na krajíčku. Píšeš skvelo!

Inotaj6.9.2016
 

Dobre sa to číta. Príbeh, štýl písania, atmosféra.

SD27.8.2016
 

Prelet nad kukučím hniezdom v ženskom podaní :-) Výborne sa to číta, má to správnu dávku nadsázky, veľmi sa mi to páči.

meduza27.8.2016
 

zaujalo a čakám na pokračovanie

Galamboška26.8.2016
 

Ahoj :-) Denník psychopatky som prečítala na jeden šup. Vychladla mi káva, aj obed, tak som sa začítala. Píšeš pútavo, stála som na chodbe a pozerala na to, čo sa deje, nechápajúc, čo Mima vidí na Peťovi. Ale chápem, že v neštandardnom prostredí funguje asi iná optika :-)

MiLa26.8.2016
 

ahoj :) ďakujem za pozitívny ohlas. Dúfam, že si si obed ohriala!
A Mimino konanie? Mima je asi psychopatka :)

SD25.8.2016
 

Ahoj, MiLa. Dnes som sa konečne dostala k Tvojmu denníku, čítal sa jedným dychom. Zana v komentári podo mnou mala pravdu, ak sú tam aj drobné chyby, pri čítaní ich človek bez problémov preskočí, pretože obsah je naozaj výborný. Mňa si teda dostala :-)

MiLa26.8.2016
 

ďakujem! teší ma to, zvlášť preto, že Denník psychopatky je prvým dielkom, ktoré ukazujem svetu.
Verím, že aj ďalšie kapitolky ťa zaujmú.

Zana23.8.2016
 

Ahoj MiLa, som rada, že si pridala ďalšie kapitoly, i keď, chcelo by to nejakú pravidelnosť, aby si nestrácala čitateľov. Stále držíš úroveň, dielko sa mi veľmi páči, vyvoláva vo mne emócie i empatiu s hlavnou hrdinkou. Matt už to písal, občas sa ti opakujú slová, dávaj si pozor na používanie \"tvoj\" \"môj\" - veľakrát ich vôbec nie je v texte treba, lebo logicky vyplývajú zo situácií a tiež tam maš časté \"som\". Každopádne, to sú len rady, ako vylepšiť formu, lebo obsah je výborný a mnohé prekryje. Teším sa na ďalšie kapitoly!

MiLa23.8.2016
 

Ďakujem, Zana. Som rada, že ťa Denník zaujal.
Leto bolo hektické, ale budem sa snažiť o spomínanú pravidelnosť.
Tvoje pripomienky si beriem k srdcu a zapracovávam do ďalších častí.
A za pochvalu ďakujem :)

Matt van den Bryll14.8.2016
 

Ahoj MiLa,
píšeš veľmi dobre a uveriteľne. Kde tu sa vyskytne opakovanie slov, on sa snaží i ja sa snažím, ale v zásade som nenašiel nič rušivé:)Mal som pocit, že všetko plynie veľmi rýchlo, až som sa v niektorých momentoch musel zastaviť v čítaní:) ale to prikladám forme denníku, kde asi nie je priestor na dlhšie opisy a spomalenia. Páči sa mi to za 5*
Želám pekný zvyšok víkendu

MiLa22.8.2016
 

Ďakujem krásne! vážim si to. Opakovanie slov volím v niektorých prípadoch kvôli zvýrazneniu ich významu, i keď priznávam - nie vždy to musí vyzerať dobre.
Budem rada, ak si prečítaš aj ďalšie časti a prispeješ názorom, radou :)

Ondrej20.6.2016
 

Drahá Mila,
dlho som na MT nebol a hneď ma zaujal Tvoj nadpis \"denník psychopatky\". Hneď som si pomyslel, že to bude niečo pre mňa.
Nemýlil som sa!
Sám som podobnými \"ceremóniami\" prešiel - je pravda, že kvôli alkoholu, no téma je mi dôverne známa. Odkedy som triezvy, tiež bojujem so sociofóbiu a trpím všelijakými úzkosťami...
Chcem Ti len povedať, že sám píšem denník už dlhšiu dobu a mne to naozaj pomáha. Pokračuj, a nielen preto, že aj Tebe to pri prekonávaní vnútorných démonov určite pomôže, ale aj preto, lebo píšeš pekne a takýmto spôsobom môžeš pomôcť aj iným. A to je základným predpokladom k tomu, aby si aj Ty sama bola šťastná...

MiLa14.8.2016
 

Ďakujem, Ondrej. Želám Ti veľa zdravia a všetko dobré :)

Gabriel Ambler - Rasťo18.6.2016
 

Veľmi zaujímavé. Písanie formou denníka je náročné, zvládaš to. Téma ma zaujíma nesmierne. Teším sa na pokračovanie

MiLa18.6.2016
 

ďakujem, potešilo! verím, že aj ďalšie kapitoly ťa zaujmú.

Zana3.6.2016
 

Ahoj MiLa. Páčili sa mi tieto dve kapitoly, téma vyzerá zaujímavo a neviem, nakoľko je to autobiografické, ale znie to veľmi autenticky a uveriteľne. Určite si prídem počítať aj nabudúce :)
A ešte dobrá rada na začiatok - zväčši si písmo aspoň na 5 a priamu reč dávaj vždy do nového riadku, aby sa to lepšie čítalo.

MiLa5.6.2016
 

Ahoj, ďakujem za povzbudzujúcu reakciu a dobré rady - počúvla som :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

MiLa

O mne

vďačná, šťastná, melancholická

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: