IKARIKAR http://www.ikar.sk

Denník tenegera (Fabula Spíritus)18.7.2013
 

2
 počet hodnotení: 2
prečítané 151, Komentáre 1

 
Denník tenegera -1. kapitola
Denník tenegera
1.kapitola
„Už si tu zavretá týždeň, Sára. Nechceš sa prejsť?“ zarmútene mi navrhovala moja teta Petra. Čože? Ako teraz dokáže myslieť na letné prechádzky po parku? „Nie, ale nemusíš sa o mňa strachovať nemám desať rokov.“ „Vidím. Zajtra už budeš mať šestnásť. Ubehlo to ako voda. Môžem vojsť? Chcem sa len porozprávať.“ „Uhm.“ Neisto vkročila do vnútra. „Viem,že máš teraz zmiešané pocity, ale plač nič nevyrieši. Mala by si sa pohnúť ďalej.“ „Nežiadam ťa o tvoju pomoc.“ pohŕdavo som odvetila. „Aj mne chýba tvoja matka a ver mi, že to pre mňa nie je ľahké. Je to moja staršia sestra, jediný človek, ktorý mi vždy pomohol. Zajtra na tvoje narodeniny bude pohreb. Ja viem, mal to byť tvoj šťastný deň. Veľká párty,kamaráti, sexi chalani a možno aj nejaký alkohol. Veď, ideš mať šestnásť tak niet divu, že sa chceš zabávať. Ale na miesto toho budeš na pohrebe svojej matky. Je to pre teba ťažké. Ale určite by nikdy nechcela, aby si si zničila svoj život. Ty si bola jediné n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy24.7.2013
 

Ahoj, Fabula Spíritus,

nakukla som sem, keďže ma zaujal názov diela, a prečítala si prvú kapitolu. Ak chceš mať trochu väčšiu čítanosť a aj odozvu čitateľov, skús text rozdeliť do odsekov, lebo takto sa to všetko zlieva dohromady a nikto nemá chuť prebárať sa takým textom.
Ďalej sa pozri bližšie na písanie priamej reči - hlavne na toto:

\"Nežiadam ťa o tvoju pomoc.\" pohŕdavo som odvetila.

Nemá tam byť bodka, ale čiarka, alebo potom bodka, ale ďalšia veta bude nasledovať s veľkým začiatočným písmenom. Taktiež si oprav názov diela. Neviem, čo je teneger, ale asi si mala na mysli teenegera alebo tínedžera.

Spätná reakcia sa na tomto portáli v poslednom čase získava veľmi ťažko. Mnohí autori si neuvedomujú, že na Mamtalente získavajú reakcie od iných autorov, ktorí tiež chcú, aby ich diela boli hodnotené. Nie je to len o tom, aby som sem zavesila svoje dielo a čakala na zázrak. Teraz nehovorím, že si musíš prečítať dielo každého, kto ti sem napíše koment, ale možno by bolo fajn, keby si si našla na portáli nejaké dielo, ktoré ťa zaujme a ktoré okomentuješ. V opačnom prípade sa tu len hromadia diela, ktoré nikto nečíta a autori nezískavajú tak spätnú väzbu, ktorá by im pomohla nájsť chyby a zlepšovať sa v písaní.
S pozdravom Daisy

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Fabula Spíritus

O mne

Milujem písanie príbeh. Každý jeden môj príbeh má v sebe hlboký zápal,má v sebe kus mojej histórie, kus mňa. Písanie príbehov je z časti mojím koníčkom ale i mojou vášňou do, ktorej vkladám svoje pocity, emócie. Chcela by som sa s vami podeliť o nejaký príbehy, o nejakú časť môjho života ale aj o bolesť. Moje príbehy sú jedinečné, tak asi ako každého správneho spisovateľa. Lež, moje príbehy budú najmä a duchu človeka. Takže, dúfam, že sa poučíte z mojich chýb. Prajem vám príjemné čítanie. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: