IKARIKAR http://www.ikar.sk

Denníky Smrti (Katarína Ochotnická)15.1.2016
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 243, Komentáre 2

 
Denníky Smrti
 
 
Čo je smrť? Niektoré kultúry veria, že je to pokračovanie života, že život sa smrťou nekončí, že naše duše žijú večne, ale nikto to presne nevie. Nikto presne nevie povedať, kde sa ocitneme keď umrieme. Prečo je toto poznanie tak dôležité? Prečo sa tým zaoberáme, keď to vlastne nie je podstatné? Neviem či ma po smrti čaká raj, peklo, znovuzrodenie alebo niečo úplne iné. Život pôjde ďalej aj bezo mňa a každý človek musí pripustiť, že sme proti tomu bezmocní, nech sa snažíme proti nej akokoľvek brániť. Život je cyklus, ktorý musí byť ukončený. Nie je dôležité, ako alebo kedy príde. Dôležité je to, ako prijmeme ten fakt, že sa to raz musí stať a čo je ťažšie, že sa to raz musí stať aj našim blízkym.
Denníky Smrti poskytujú pohľad nie len na život a smrť, ale aj na to, aké dôležité je smútiť, no neutopiť sa v žiali.
 
 
„Až zomriem, na svete nič sa nestane a nezmení, len stratím život. Smrti sa nebojím, smrť nie je zlá, smrť je len kus života ťažkého, čo strašné je, čo zlé je, to umieranie je“.
Jiří Wolker
 
 
1
 
 
B...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

nič len pravdu15.1.2016
 

\"básnik\" je v tomto prípade Jiří Wolker

uvádzam na správnu mieru,
keďže
sa to musí, ak niekoho citujeme, použijeme vo svojom diele odpis z diela iného, treba uviesť meno, inak je to vykrádanie

k textu:
dlho predlho nezáživné, aj vynesenie smetí je farbistejšie ako toto čítať!

tri dobré rady:
ZAUJAŤ! ZAUJAŤ ZAUJAŤ!

Lenka15.1.2016
 

Milá Katka, zaujal ma názov poviedky, nuž som sa do nej pustila. Jedna malá rada na začiatok - nepridávaj také dlhé príspevky, človek stráca pozornosť, najmä ak sa dlho nič nedeje a dokola sa opakuje ten istý motív. Príde Smrť, niekoho si vezme. Síce ide o iné situácie, ale pointa je rovnaká a pokiaľ ani spracovanie nie je bohvieako originálne, stratíš čitateľa. Dávaj si pozor aj na čiarky, i/y a opakovanie slov. Hneď v prvom súvetí sa Ti 2x objavilo už. \"S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť\". Si fanúšička Spidermana? Ja áno, poznám ten výrok a sem sa teda absolútne nehodí. A ešte si protirečíš v jednej veci - vraj je Smrť neosobná, nezaujíma ju, koho si vezme, nemá pocity. Prečo teda uisťuje postavu na konci, že všetko dobre dopadne, keď jej to je vlastne jedno?
Ale aby som len nefrfľala, páčilo sa mi, ako si vykreslila Smrť - ako peknú ženu, ktorej sa netreba báť. Tak nech Ti to aj naďalej píše!

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Katarína Ochotnická

P8040076 - kópia.JPG
O mne

Píšem to, čo ma baví čítať. Milujem humor a absurditu a tie vo väčšine mojich diel figurujú, ako hlavné postavy. Píšem fantasy, sci-fi a thrilery, ktoré vždy musia byť niečím nové, neokukané. Ak to tak nie je, vždy s vďačnosťou prijmem konštruktívnu kritiku a každým slovom sa učím, pretože sa vždy dá zlepšiť. Aj talentovaný človek bez cviku môže spadnúť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: