IKARIKAR http://www.ikar.sk

Desaťklišové fantasy (Zdeno Jašek)21.10.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 170, Komentáre 1

 
Desaťklišové fantasy Vyvolený
Najveselším miestom v dedine Mesto bola nepochybne krčma Hotel. Bujará, opitá a podpriemerne inteligentná spoločnosť šiestich trpaslíkov sa v krčme rehotala na plné kolo. Trpaslíci sedeli okolo stola, na ktorom stál bojovne opitý Vyvolený v čiernom odeve. Jeho príliš dlhý meč mu visel v pošve za pásom a pri pohyboch robil tupé vrypy do dubového stola. Vyvolený každého trpaslíka oslovoval „Kýblik“, lebo trpaslíci si boli podobní ako vajce vajcu.
„Kýblikovia! Vy mi neveríte. Mne, Vyválanému. Vyvolávanému. Válovanému. Vyvolenému! Do boja!“ Vyvolený chcel vytasiť svoj príliš dlhý meč, ale meč sa vzpriečil o dosku stola. Vyvolený spadol na zem, čo trpaslíci odmenili búrlivým potleskom. Aby zábava pokračovala, dvaja trpaslíci ho vytiahli spod stola a vyhodili späť na jeho pódium.
„Budem bojojovať. Biť sa. Mlátiť. Do boja! Porazím múdreho čarodej … figu … porazím zlého lorda,“ Vyvolený sa zakolísal a trpaslíci s napätím čakali, ako to dopadne. A hlavne či dopadne. Vyvolený sa však zachytil visiacej lampy a pokračoval: „Vytvoríme bojojovú jednotku. J...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

:)nechce sa mi čítať ani po koniec prvého odstavca,26.10.2015
 

je len že sú tu iní machri, nebudeš vôbec sám.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zdeno Jašek

O mne

Nemám zmysel pre vážne veci.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: